E-MOSTECKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Mostecka a Litvínovska http://www.e-mostecko.cz/component/content/?view=featured Tue, 30 Aug 2016 00:35:12 +0200 Joomla! - Open Source Content Management - Version 2.5.28 cs-cz OBRAZEM: Býval to vykřičený dům, teď je to pelech bezdomovců http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9580-obrazem-byval-to-vykriceny-dum-ted-je-to-pelech-bezdomovcu http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9580-obrazem-byval-to-vykriceny-dum-ted-je-to-pelech-bezdomovcu

Most - Penzion i nevěstinec v mosteckých Velebudicích, Koliba, je zavřený už roky. O návštěvníky ale nemá nouze pořád. Na kontrolu se zaměřením na pohyb závadových osob se tam vydali mostečtí strážníci.

Současné interiéry Koliby. Foto: Michal Hrdlička

V objektu s rozbitými okny bylo nalezeno několik provizorních pelechů, ale bez jejich majitelů. Vnější kontrola objektu vykazovala jasné známky násilného vniknutí.

A v Kolibě je očividně velký pohyb osob, hlavně v noci.

{phocagallery view=category|categoryid=951|limitstart=0|limitcount=0}

 

]]>
info@e-mostecko.cz ((mh, oh)) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 29 Aug 2016 19:25:54 +0200
Kdo jsme a co chceme PROsazovat? http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9579-kdo-jsme-a-co-chceme-prosazovat http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9579-kdo-jsme-a-co-chceme-prosazovat

Most - Jsme politický subjekt, který se účastní letošních krajských voleb v Ústeckém kraji. ProKraj v novém a pro všechny není jen prázdná fráze, ale skutečnost, kterou jsme začali naplňovat již při sestavování kandidátní listiny.

e deniky most

Na naší kandidátní listině najdete jak politicky zkušené tváře, tak politické nováčky. Ti zkušení mají za sebou i působení v jiných politických stranách a hnutích, což může být někým kritizováno, ale my bychom rádi toto prezentovali jako přednost či výhodu. Všechny, kteří jsou na kandidátce PROKRAJE, spojuje zájem a chuť pracovat ve prospěch našeho kraje a jeho občanů. Naše uskupení a jeho kandidáti nejsou vázáni žádným centrálním řízením, a proto mohou zájem kraje a jeho občanů prosazovat bez ohledu na zmíněnou svázanost.

Náš kraj opravdu dlouho zajišťoval naší republice průmyslové zázemí, a to i před rokem 1989 a je na místě, aby ze strany centrální vlády došlo ke kompenzaci za vše, čím byl náš kraj poškozen. Jsme přesvědčeni, že má náš kraj na zmíněné kompenzace nárok a také jsme přesvědčeni, že se Vláda České republiky chová k našemu kraji trochu macešsky a dosti často měří dvojím metrem, bohužel většinou v neprospěch našeho kraje.

2908prokraj

Zde vidíme výhodu zkušenosti některých kandidátů. Nechceme si hrát na politickou uniformovanost, máme opravdu zájem spolupracovat s každým, komu na našem kraji záleží více než na stranické příslušnosti.

Naši kandidáti jsou lidé, kteří své zkušenosti a znalosti prokázali ve svých oborech a o to samé se chtějí pokusit i v práci pro Ústecký kraj a jeho obyvatele.

Proto bychom chtěli vyvinout iniciativu, která by spočívala ve větší spolupráci všech poslanců a senátorů za Ústecký kraj všude tam, kde by z toho měl náš kraj a jeho občané užitek.

]]>
info@e-mostecko.cz ((PR)) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 29 Aug 2016 17:59:26 +0200
OBRAZEM: Hořela lokomotiva Unipetrolu se zapřaženými cisternami http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9578-obrazem-horela-lokomotiva-unipetrolu-se-zaprazenymi-cisternami http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9578-obrazem-horela-lokomotiva-unipetrolu-se-zaprazenymi-cisternami

Litoměřicko - Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Litoměřice a podniková jednotka drážních hasičů vyjely k požáru lokomotivy ve stanici v obci Velké Žernoseky.

Hasiči u požáru lokomotivy. Foto: HZS ÚK

"Jednalo se o malý požár ve strojovně lokomotivy. Hasiči požár zlikvidovali v 9:13 a strojovnu ochladili," uvedl mluvčí hasičů v Ústeckém kraji Lukáš Marvan. Jednalo se o elektrickou lokomotivu Unipetrolu táhnoucí cisternové vozy.

Příčinou byla technická závada, škoda byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun.

Hasiči u požáru lokomotivy. Foto: HZS ÚK

Hasiči u požáru lokomotivy. Foto: HZS ÚK

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 29 Aug 2016 16:50:31 +0200
Mostečan po hádce s partnerkou opustil domov, spal na lavičce http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9576-mostecan-po-hadce-s-partnerkou-opustil-domov-spal-na-lavicce http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9576-mostecan-po-hadce-s-partnerkou-opustil-domov-spal-na-lavicce

Most - Na lavičce v parčíku naproti dopravním podnikům v Mostě ležel muž, na kterého upozornilo hned několik volajících na linku 156.

Strážníci muže zkontrolovali, zda je v pořádku. Foto: Michal Hrdlička

Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže, který po sporu s družkou opustil domov a šel se vyspat s krabicí vína na lavičku do parčíku.

Muž byl bez zranění a místo po probuzení opustil.

]]>
info@e-mostecko.cz ((mh)) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 29 Aug 2016 13:09:42 +0200
Jak léto skončí, tak podzim začne - teplem a sluncem http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9574-jak-leto-skonci-tak-podzim-zacne-teplem-a-sluncem http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9574-jak-leto-skonci-tak-podzim-zacne-teplem-a-sluncem

Mostecko - 31 °C, 32 °C, 33 °C - víkend, když do něj započteme i druhou polovinu pátečního dne, byl na Mostecku nejen maximálně slunný, ale také tropický. Avizovaná horká rozlučka s létem 2016 se tedy naplnila. Zajímavostí může být, že neděle byla na Mostecku slunnější a teplejší než v thajském Bangkoku, kde byl 28. srpen oblačný a rtuť teploměru se zastavila „už" na 32 °C. Co (ne)čekat na samém konci léta a úplném začátku podzimu?

2908pocasi

V pondělí 29. srpna ovlivní počasí studená fronta, která již v neděli odpoledne a večer úřadovala v sousedním Německu, kam přinesla přeháňky a bouřky, po níž bude následovat ještě fronta okluzní. Nicméně, obě fronty budou poněkud slabé. V noci, ráno a dopoledne budou hrozit přeháňky a bouřky související s onou studenou frontou, poté to už na déšť nevypadá - druhá okluzní fronta bude spíše do počtu. Do pozdních odpoledních hodin bude na obloze k vidění více oblaků, k večeru budou pozvolna ubývat - během noci na úterý se vyčasí. Nejvyšší odpolední teploty okolo 23 až 25 °C, ráno kolem 15 až 18 °C.

V úterý 30. srpna se vrátí tlaková výše. Rozbor synoptické situace nad střední Evropou vynechme, normální lid nezajímá, přejděme rovnou k tomu, co předmětem zájmu rozhodně je, a to jak bude: Předposlední den léta, potažmo prázdnin, nabídne slunečné počasí, na obloze znovu převládne modrý odstín obohacený o stále ještě silné sluneční paprsky. Srážky žádné, pokud na Vás tedy něco kápne, půjde o práci některého z holobů, kterých je na Mostecku dost. Nejvyšší odpolední teploty okolo 23 až 25 °C, ráno kolem 13 až 16 °C.

Ve středu 31. srpna je pro mládež troposférou připraveno symbolické sbohem prázdninám - z důvodu vlivu oblasti vyššího tlaku vzduchu bude pokračovat slunečné počasí. Od rána až do večera lze očekávat jasno až skoro jasno. Srážky tedy pasé. Nejvyšší odpolední teploty okolo 24 až 26 °C, ráno kolem 10 až 13 °C.

Ve čtvrtek 1. září vstoupíme do podzimu 2016, počasí s tím ale moc souhlasit nebude. Proč? S nejvyšší pravděpodobností bude pokračovat vliv paní anticyklóny, stejně jako v dnech předešlých to tím pádem vypadá na slunečno, přesněji skoro jasno až polojasno. Zároveň se oteplí - nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat okolo 27 až 29 °C. Ráno v 7 hodin teploty kolem 15 až 18 °C.

]]>
info@e-mostecko.cz (Kamil Sojka) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 29 Aug 2016 07:53:49 +0200