E-MOSTECKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Mostecka a Litvínovska http://www.e-mostecko.cz/component/content/?view=featured Mon, 26 Sep 2016 19:01:53 +0200 Joomla! - Open Source Content Management - Version 2.5.28 cs-cz VIDEOGLOSA: Vláda by měla zásadně postihovat firmy, zneužívají situaci v Ústeckém kraji a zaměstnávají lidi na černo http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9888-videoglosa-vlada-by-mela-zasadne-postihovat-firmy-zneuzivaji-situaci-v-usteckem-kraji-a-zamestnavaji-lidi-na-cerno http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9888-videoglosa-vlada-by-mela-zasadne-postihovat-firmy-zneuzivaji-situaci-v-usteckem-kraji-a-zamestnavaji-lidi-na-cerno

Ústecký kraj - Ptáte se mě na práci na černo? Budeme tvrdě a nekompromisně tlačit na centrální vládu, aby zásadně postihovala firmy, které zaměstnávají lidi na černo a zneužívají situaci v našem kraji, říká Jaroslav Foldyna, kandidát na hejtmana Ústeckého kraje za ČSSD

2609foldyna

]]>
oldrich.hajek@citytalk.cz (Sponzorováno) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 26 Sep 2016 18:51:20 +0200
OBRAZEM: V mosteckém Centralu si můžete zahrát florbal http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9885-obrazem-v-mosteckem-centralu-si-muzete-zahrat-florbal http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9885-obrazem-v-mosteckem-centralu-si-muzete-zahrat-florbal

Most - Návštěvníci mosteckého Centralu si při nakupování mohou "odskočit zahrát si florbal, a to v rámci seriálu sportů "na vlastní kůži". Od neděle do úterního odpoledne tak mají zájemci možnost vyzkoušet si být florbalistou. Na každého zájemce čekají mini zápasy o zajímavé ceny, trenažér i další sportovní ukázky a soutěže.

Přímo v mosteckém Centralu si můžete zahrát florbal. Foto: Jan Vraný

V pondělí odpoledne si přišel zahrát i primátor města Jan Paparega se svým náměstkem Markem Hrvolem, kteří se utkali s týmem Legendy Bivoj. Utkání nakonec skončilo 10:7 pro mosteckou radnici.

Akce se uskutečnila zároveň i jako nábor pro mladé začínající sportovce. Podle organizátorů se o netradiční sport přímo do mosteckého Centralu přišlo zajímat velké množství dětí i jejich rodičů. 

FOTOGALERIE:

{phocagallery view=category|categoryid=1010|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný / e-mostecko.cz) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 26 Sep 2016 17:23:13 +0200
FOTOREPORTÁŽ: Tam, kde byste spát nechtěli: Mezi bezdomovci http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9884-fotoreportaz-tam-kde-byste-spat-nechteli-mezi-bezdomovci http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9884-fotoreportaz-tam-kde-byste-spat-nechteli-mezi-bezdomovci

Most – Strážníci mostecké městské policie vyrazili na kontrolu míst, kde se zdržují závadové osoby a bezdomovci. Doprovázel je fotoreportér Michal Hrdlička. Podívejte se prostřednictvím jeho snímků na místa, kde byste asi „bydlet" nechtěli.

Noční kontrola závadových osob. Foto: Michal Hrdlička

Proč se strážníci na vytipovaná místa vydali? Vyrazili kontrolovat problematické osoby, které mají za sebou ve většině případů kriminální minulost. Oblíbenou „ubytovnou" jim je například objekt někdejší školky v ulici Josefa Hory. Kontrolou totožnosti strážníci zjišťovali, zda nejsou bezdomovci v aktuálním pátrání Policie ČR. Ani po jedné z kontrolovaných osob nebylo vyhlášeno pátrání.

Během hlídkové činnosti si hlídka také všimla muže ležícího na lavičce poblíž zastávky MHD u dopravního podniku. Strážníci provedli kontrolu muže, zda není zraněný či nemá zdravotní potíže. Jediným problémem muže byl alkohol, muž byl probuzen a posléze pokračoval směrem na ubytovnu.

{phocagallery view=category|categoryid=1009|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
info@e-mostecko.cz ((mh, oh)) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 26 Sep 2016 12:52:13 +0200
Instruktoři strážníků naučí dívky a ženy opět kurzy sebeobrany http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9883-instruktori-strazniku-nauci-divky-a-zeny-opet-kurzy-sebeobrany http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9883-instruktori-strazniku-nauci-divky-a-zeny-opet-kurzy-sebeobrany

Most - Jeden z projektů prevence kriminality, které finančně podpořilo Ministerstvo vnitra ČR, bude zahájen již v říjnu. Jedná se o kurz sebeobrany určený především sociálním, terénním pracovnicím, dívkám, ženám na mateřské dovolené, ale i pedagogům. Tělovýchovní instruktoři městské policie se budou účastnicím věnovat dva dny v týdnu, a to ve středu od 19.00 do 21.00 hodin a v neděli od 18.00 do 20.00 hodin.

Ilustrační snímek strážníků, kteří učí ženy sebeobranu. Foto: Jan Vraný

"Kdy začíná sebeobrana s Městskou policií Most? Cvičit začínáme ve středu 12. října 2016. Kde bude sebeobrana probíhat? Nácvikové hodiny se odcvičí tradičně v tělocvičně Střední školy diplomacie a veřejné správy s.r.o. v ulici A. Jiráska,"říká úvodem mluvčí mosteckých strážníků Ilona Kozlová.

Jak a kde se mohu hlásit?
Potřebné informace Vám budou sděleny na tel. čísle 476448718 nebo 734 417 317. Po telefonické domluvě přijdete na hodinu sebeobrany, kde se zapíšete do prezentační listiny. Pro účastnice je kurz zcela zdarma. Je potřeba přinést si sportovní oblečení, obuv do tělocvičny a pití.

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný / e-mostecko.cz) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 26 Sep 2016 12:39:31 +0200
Zastřelil syn při lovu otce? Na Doupově se stala v noci velká tragédie http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9881-zastrelil-syn-pri-lovu-otce-na-doupove-se-stala-v-noci-velka-tragedie http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9881-zastrelil-syn-pri-lovu-otce-na-doupove-se-stala-v-noci-velka-tragedie

Podbořanský Rohozec - K tragédii došlo v noci z neděle na pondělí ve vojenském prostoru Hradiště u Podbořanského Rohozce. Na následky střelného zranění tam zemřel myslivec.

Tragickou událostí na Doupově se zabývá policie. Ilustrační foto

S transportem vážně zraněného myslivce pomáhali v noci z neděle na pondělí hasiči z karlovarské stanice, kteří o události v pondělí ráno informovali.

Událost se stala ve vojenském prostoru Hradiště u Podbořanského Rohozce. Myslivec zde utrpěl střelné zranění v nepřístupném terénu, kam nebylo možné se dostat s žádnou záchranářskou technikou. Na místo tak vyjeli i karlovarští hasiči s terénní čtyřkolkou.

Muže, který zranění na místě podlehl, s použitím čtyřkolky odvezli z lesa na přístupovou cestu. Co přesně se v lese v noci stalo, vyšetřuje policie.

"Dva myslivci, otec a syn,  dohledávali postřelený kus spárkaté zvěře, přičemž došlo ke střelnému poranění  staršího muže, který zranění na místě podlehl," upřesnila mluvčí policie Kateřina Böhmová. Událostí se zabývají kriminalisté z Karlových Varů.

Věc je kvalifikována jako podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. "Okolnosti střelby jsou předmětem dalšího prověřování. Za usmrcení z nedbalosti může soud uložit trest odnětí svobody na 1 rok až 6 let," dodala policejní mluvčí.

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Hlavní Most Zpravodajství Mon, 26 Sep 2016 10:51:36 +0200