E-MOSTECKO.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Mostecka a Litvínovska http://www.e-mostecko.cz/component/content/?view=featured Sun, 24 Jul 2016 20:18:14 +0200 Joomla! - Open Source Content Management - Version 2.5.28 cs-cz VIDEO: To jsou úlovky! Čtenáři se pochlubili velkým pstruhem i obřím hřibem http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9228-video-to-jsou-ulovky-ctenari-se-pochlubili-velkym-pstruhem-i-obrim-hribem http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9228-video-to-jsou-ulovky-ctenari-se-pochlubili-velkym-pstruhem-i-obrim-hribem

Most – Víkend přinesl do naší redakční pošty moc pěkné úlovky! Prohlédněte si netradičně velkého pstruha a kapitální hřib. Na ten se můžete podívat i ve videu.

Foto: Roman Hora a Tomáš Zach

Fotografiemi a videem hřibu se pochlubil Tomáš Zach. Místem nedělního nálezu byly kopce nad přehradou Fláje v Krušných horách. Hlava hřibu měla 36 centimetrů a houba vážila přes dva kilogramu. Houby už jsou zamražené, ze zbytku je guláš.

Další pořádný úlovek pochází z živočišné říše. „Je to pstruh duhový, má 58 centimetrů,“ popsal fotografii Roman Hora z Mostu. Rybu chytil na Mradickém jezu na Ohři. Podle encyklopedií dosahuje běžný pstruh duhový délky okolo čtyřiceti centimetrů.

Také byste se rádi pochlubili vaším úlovkem či netradičním nálezem? Fotografie či videa nebo odkaz na ně můžete posílat na adresu redakce@e-mostecko.cz.

O dalším povedeném úlovku jsme psali zde:

[article]9222[/article]

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Hlavní Most Zpravodajství Sun, 24 Jul 2016 20:00:11 +0200
Obyvatelé stovek podali petici. Obávají se, aby se z této části Mostu nestal druhý Janov http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9223-obyvatele-stovek-podali-petici-obavaji-se-aby-se-z-teto-casti-mostu-nestal-druhy-janov http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9223-obyvatele-stovek-podali-petici-obavaji-se-aby-se-z-teto-casti-mostu-nestal-druhy-janov

Most - Občané bydlící na třídě Budovatelů v blocích 89 až 100 a v jejich okolí podali primátorovi koncem května petici týkající se problematického soužití s nepřizpůsobivými občany. Více než pět stovek lidí, kteří ji podepsali, poukazují na to, jak jim nepřizpůsobiví ztěžují život, bezdůvodně je napadají, ničí byty a okolí domovů, stěžují si na distribuci drog, výskyt štěnic a na skutečnost, že s byty nakládají spekulanti.

Nová fasáda nedokáže schovat všechny problémy místních obyvatel. Foto: Oldřich Hájek

Po obdržení petice svolal primátor Jan Paparega pracovní schůzku za účasti městské i státní policie a úřadu práce. Zásadním výstupem z jednání je dohoda o provedení mapování, jehož cílem je zamezit zneužívání sociálních dávek, zklidnit situaci a zvýšit pocit bezpečí v dané oblasti.

V odpovědi petentům primátor dále uvádí, že uvedené území je pod dohledem osmi kamer městského monitorovacího systému, působí tam nově dvoučlenné pěší hlídky posílené dvoučlennou cyklohlídkou a navíc dva asistenti prevence kriminality. Kromě hlídek městské policie tam slouží oproti jiným částem města nadstandardní počet policistů.

Město se snaží situaci regulovat i pomocí dvou vyhlášek – o zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti a umisťování předmětů na veřejné prostranství a sezení na stavebních částech a zařízeních, která nejsou určena k takovému účelu.

Technické služby vyčlenily jednoho pracovníka speciálně pro tuto lokalitu, který ji prochází dvakrát dopoledne a uklízí. Svoz odpadu se tam provádí každý den, operativně a v co nejkratší době se řeší i úklid objemného odpadu.

Město bude situaci nadále sledovat, pracovní schůzky primátora s městskou i státní policií a pracovním úřadem budou pokračovat. Nejbližším výstupem bude realizace mapování.

]]>
info@e-mostecko.cz ((oh, as)) Hlavní Most Zpravodajství Sun, 24 Jul 2016 10:35:01 +0200
Neuvěříte, co všechno se dá vytáhnout z Labe http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9222-neuverite-co-vsechno-se-da-vytahnout-z-labe http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9222-neuverite-co-vsechno-se-da-vytahnout-z-labe

Most/Litoměřicko - Obrovskou radost má z úlovku Mostečan Pavel Pöschl, který v Labi ulovil na takzvanou rotační třpytku vzácnou rybu. Je jím masožravec Bolen dravý, který je jediným zástupcem kaprovitých ryb v Česku, který se specializuje na masitou stravu. Jedná se o dravce, u kterého je zákonem stanovena nejmenší lovná míra. Je to velmi aktivní a plachý druh.

Z hlediska rybářského práva patří bolen mezi tzv. ušlechtilé druhy ryb. Bolen je jediným druhem kaprovitých ryb, který se v dospělosti živí výhradně dravě. Mostečan Pavel Pöschl z Labe nedaleko Litoměřic vytáhl tohoto dravce o velikosti 65 centimetrů. Snímek vodního dravce nám poslal do redakce. Děkujeme.

Čtenáři, posílejte nám také své náměty nebo zajímavé fotografie z vašeho okolí na zprávy na e-mail: redakce@e-mostecko.cz, využijte také zpráv naší facebookové stránky. 

 

 

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný / e-mostecko.cz) Hlavní Most Zpravodajství Sun, 24 Jul 2016 09:51:23 +0200
AKTUÁLNĚ: Přívalový déšť zaplavil sklepení na třídě Budovatelů http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9219-aktualne-privalovy-dest-zaplavil-sklepeni-na-tride-budovatelu http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9219-aktualne-privalovy-dest-zaplavil-sklepeni-na-tride-budovatelu

Mostecko - Přívalový déšť v sobotu v podvečer zaměstnal jednotku profesionálních hasičů, která na třídě Budovatelů zasahovala u vytopených sklepů v okolí bloků 90. Právě tam každoročne po bleskových průtržích mračen voda zaplavuje sklepení domů.

 

Hasiči nesou do zatopeného sklepení čerpadlo. Foto: Jan Vraný

U zimního stadionu voda zaplavila také podchod k tramvajovým zastávkám. I tam pravidelně velká voda páchá opakovaně neplechu. "Naše jednotka byla povolána k odčerpávání vody z několika zaplavených sklepení u bloku 90. Nebyl to naštěstí žádný velký zásah," vysvětlil velitel čety A mosteckých profesionálních hasičů Dan Schwamberger s tím, že hasiči nasadili plovací čerpadla.

Snímek ze zatopeného podchodu k tramvajím. Foto: Jakub Rosík

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný / e-mostecko.cz) Hlavní Most Zpravodajství Sat, 23 Jul 2016 21:18:51 +0200
OBRAZEM: Mostečanům se ukázaly úžasné zmenšeniny. Budete žasnout, až je uvidíte http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9218-obrazem-mostecanum-se-ukazaly-uzasne-zmenseniny-budete-zasnout-az-je-uvidite http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/9218-obrazem-mostecanum-se-ukazaly-uzasne-zmenseniny-budete-zasnout-az-je-uvidite

Most - Téměř dvě stovky rádiem řízených modelů se ukázaly veřejnosti na předváděcí ploše u mosteckého Prioru. Šlo o první podobnou akci v Mostě, navíc pod širým nebem. Podívejte se ve virtuální prohlídce na modelové silnice z věže hasičské stanice, kterou postavil a předváděl Josef Hrdlička, který celou akci uspořádal. Pod článkem také naleznete opravdu bohatou fotogalerii.

Akce se koná vedle mosteckého Prioru od sobotních dopoledních hodin, naplánovaná je do 17. hodiny. Neplatí se žádné vstupné. Když teď vyrazíte, ještě se máte na co koukat!

„Je tady asi 180 modelů, a to do toho nepočítám různé stavby a další doplňky," říká organizátor Josef Hrdlička. Povedlo se mu do Mostu přivést mnoho kolegů s úžasnými modely. A v den, kdy se v České republice konají dvě desítky podobných akcí, navíc jedna velká v sousedním Polsku, je to velký úspěch. A že se Josef Hrdlička trefil i do vkusu Mostečanů, svědčí zástupy lidí, kteří k modelovým silnicím od rána přicházejí.2307modely

Děti nemusejí na modely jen koukat. Je pro ně připravena malá autoškola, kde si mohou rádiem řízená auta také vyzkoušet. A kdo má rád malování na obličej, ten bude rovněž ve svém živlu.

{phocagallery view=category|categoryid=908|limitstart=0|limitcount=0}

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Hlavní Most Zpravodajství Sat, 23 Jul 2016 13:57:39 +0200