Kam na představení

Reklama

Divadelní představení na Mostecku

(pořádáte divadelní představení, které není v našem programu? Informujte nás o něm na redakce@e-mostecko.cz, zařadíme vás do našeho přehledu)

Městské divadlo v Mostě

Veká scéna:  
4. listopadu
19.00 HABAĎŮRA
  Co se všechno vyvine z jednoho malého podfuku - habaďůra, která hlavnímu hrdinovi přinese spoustu problémů a divákům příležitost pořádně se zasmát.
5. listopadu 19.00 BLBEC K VEČEŘI
  Co se všechno vyvine z jednoho malého podfuku - habaďůra, která hlavnímu hrdinovi přinese spoustu problémů a divákům příležitost pořádně se zasmát.
6. listopadu 19.30 TŘI SESTRY - PREMIÉRA!
  "Každou chvíli může začít sněžit, a k tomu poslouchat takové řeči... "
Tajemná, radostná i posmutnělá hra o lidech, kteří uvízli ve vlastním životě, ve vzpomínkách i snech. Tři sestry patří mezi nejzásadnější texty světové dramatické literatury. Mostecká inscenace v režii Pavla Kheka slibuje vynikající divadelní zážitek.
9.listopadu  10.00 HRÁTKY S ČERTEM
  Martin Kabát, Sarka Farka, Školastykus, Káča a mnoho dalších známých v komedii o setkání s pekelnými živly. MORDHADRYHIMLLAUDÓN!
9. listopadu 19.00 CIKÁNI JDOU DO NEBE
  Uvádí Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem.
10. listopadu 19.00 TŘI SESTRY
  "Každou chvíli může začít sněžit, a k tomu poslouchat takové řeči... "
Tajemná, radostná i posmutnělá hra o lidech, kteří uvízli ve vlastním životě, ve vzpomínkách i snech. Tři sestry patří mezi nejzásadnější texty světové dramatické literatury. Mostecká inscenace v režii Pavla Kheka slibuje vynikající divadelní zážitek.
12. listopadu 19.00 LHÁŘI
  Groteskní, absurdní, černá i dojemná komedie výrazného skotského dramatika. Drsný úkol pro dvojici přecitlivělých policistů, kteří se, ve snaze být ohleduplní, zapletou do vlastních lží.
Komorní scéna:    
11. listopadu 19.00 POZVÁNÍ NA VEČÍREK
  Co se stane, když se na večírku náhodou potkají tři páry, které před lety rozdělil rozvod.

 

Divadlo rozmanitostí v Mostě

17. října  10.30  TŘI ČUNÍCI NEZBEDNÍCI
    Tři prasátka,Vašík,Pašík a Boubelka,vedou spor o nejlepší materiál na stavbu domku. Co je kvalitnější? Sláma,dřevo,nebo kámen?Jejich spor vyřeší zlý vlk,který na prasátka dostal náramnou chuť. 
24. října 10.00 DRACULA
    Inscenace podle slavné knihy Brama Stokera. Loutky rozžijí příběh hraběte Draculy. Mladík Jonathan dostane nelehký, ale výborně placený úkol od tajemného hraběte, který touží po jeho snoubence. Převáží vidina bohatství nebo láska ke krásné Míně? Spektákl nabitý napětím, humorem, hudbou a divadelní nadsázkou.
31. října 10.00 SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ
    Inscenace podle slavné knihy Brama Stokera. Loutky rozžijí příběh hraběte Draculy. Mladík Jonathan dostane nelehký, ale výborně placený úkol od tajemného hraběte, který touží po jeho snoubence. Převáží vidina bohatství nebo láska ke krásné Míně? Spektákl nabitý napětím, humorem, hudbou a divadelní nadsázkou.

Docela velké divadlo Litvínov

17. října  16.00 LOUPEŽNÍK RUMCAJS
22. října  19.00 UBOHÝ CYRANO
24. října  16.00 PRINCEZNA NA HRÁŠKU
31. října  16.00 BOB A BOBEK

 

Divadlo pod koulí v mosteckém Repre

 

11. října 16.00 ZA BRANKOU JE DRAK - ZRUŠENO !!!

Citadela Litvínov

14. října 19.00 KORESPONDENCE V+W
    Inscenace vycházející z korespondence legendárních tvůrců Osvobozeného divadla Jiřího Voskovce a Jana Wericha, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly. Jejich korespondence je silnou výpovědí o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době, podává strhující svědectví jejich originality i umělecké zralosti, ale současně odhaluje i osudy dvou významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek. Tyto dopisy, které např. u J. Voskovce představují vrchol jeho poválečné literární tvorby, jsou neocenitelným dokladem duchovního světa V+W. „Forma zkratky, krátká spojení, divadelní narážky, privátní kódy, k tomu brilantní stylizace a neuvěřitelná oslovení i podpisy" – tak velice výstižně charakterizuje tuto korespondenci kritika.
1.listopadu 4.listopadu 19.00 UCPANEJ SYSTÉM
    NEJSPROSTŠÍ INSCENACE V HISTORII DEJVICKÉHO DIVADLA !
Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, které jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.

V poněkud bizarní podobě pokáleného Boha je Ivan Trojan nejen sarkastickým glosátorem všeho dění, ale především dotváří dokonalý obraz vyprázdněného světa. Přispívá tak zásadně k zvýraznění tématu inscenace, která je zábavná i depresivní, kde za smíchem vzápětí mrazí. Stejně jako z metafory lidské společnosti, která už Boha ani nepoznává.

21. prosince 19.00 KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ
    Dá se říci, že toto komorní drama můžeme již dnes zařadit do kategorie „moderní klasika". Jedná se bezesporu o jeden z nejpozoruhodnějších textů, které americká dramatika druhé poloviny dvacátého století dala světu. Děj nás zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a „praní špinavého prádla", které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných, jejich traumata a také povrchnost a dutost vzájemných vztahů. Hra je plná nečekaných dramatických zvratů a od začátku až do konce nechává diváky v napětí. Je pozoruhodné, že text, který vznikl v šedesátých letech minulého století jako absurdní drama, dnes zdaleka tolik absurdně nepůsobí. To, co se dříve jevilo jako nové a překvapivé – drásavý pohled na strukturu vztahů, kruté manželské hry, psychické i fyzické týrání – dnes již dávno není na jevištích tabu.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.