Aktuálně z Litvínovska

 • 30. duben 2016

  Litvínov – Stovky a stovky lidí se přišli v sobotu pobavit na studentský majáles do litvínovského zámeckého parku. Uspořádali jej místní gymnazisté. Majáles probíhá do večera.

 • 30. duben 2016

  Litvínov - Nevděčně se podle mostecké policie zachovala třiašedesátiletá žena z Litvínova ke své kamarádce. Ta od ní získala platební kartu poté, co od ní chtěla půjčit peníze. Kamarádka peníze doma neměla a tak ženě půjčila svojí platební kartu a dala ji i PIN kód, aby si mohla peníze sama z bankomatu vybrat. Litvínovanka si však kartu ponechala několik dnů a prostřednictvím této karty neoprávněně bez souhlasu a vědomí poškozené vybrala celkem v 15 případech na různých místech Litvínovska peníze z bankomatů v celkové částce 145 000 korun.

 • 30. duben 2016

  Litvínovsko - Téměř celý měsíc zaměstnala mostecké kriminalisty loupež muže v Litvínově. Policisté ale postupem času zjistili, že údajná oběť si celé loupežné přepadení vymyslela. Kriminalisté v Mostě podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, který se měl stát v jedné obci na Litvínovsku vyšetřovali od začátku dubna. Informuje o tom mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Sport

 • 26. duben 2016

  Lovosice/Most -  K dalšímu kolu Podkrušnohorské ligy mini 6 + 1 jsme v sobotu odjeli do sportovní haly Chemik v Lovosicích. Jak jsem se již zmínil v prvním článku, tato soutěž vznikla po dohodě trenérů, jako alternativa k soutěžím mini 4 + 1. Náš oddíl využil tuto nabídku a v jarní části zaujal místo, které se uvolnilo. Hrát proti chlapcům, je pro naše holky velkou výzvou a zároveň přínosem. Hraje se systémem každý s každým 2 x 10 min. s tím, že v každém utkání se prvních pět minut hraje osobní obrana. Účastníky této ligy jsou kromě nás chlapci z HK Most, HK Chomutov, HSK Tygři Ústí nad Labem, Lokomotivy Louny a HKM FCC Lovosice.

 • 26. duben 2016

  Brno/Most - Ke druhému kolu nejvyšší soutěže družstev billiard-hockeye šprtce cestoval tým BHC StarColor Most do Brna. Ve vyrovnaném zápase proti domácímu SHL SDS Exmost Brno podlehl mostecký tým 8:10. Proti uherčickým Bizonům pomýšleli mostečtí na bodový zisk. Tento zápas se jim ale vůbec nevydařil a skončil se vysokou prohrou mosteckého celku v poměru 5:13.

 • 25. duben 2016

  Most/Louny - Velkou Cenu města Louny o víkendu absolvovalo celkem 211 dětí z 21 oddílů. V jednotlivých kategorií závodily děti od 7 do 14 let. Z mosteckého oddílu z 15.ZŠ v Mostě přijelo své umění vyzkoušet 33 dětí a 25 z nich stálo na stupních vítězů.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 27. duben 2016

  Společnost DOSPRA, spol. s r.o. je známá především mezi členy představenstev bytových družstev a společenství vlastníků jednotek. Jsou to totiž právě představenstva, která se denně potýkají s nástrahami nových zákonů o družstvech, organizováním schůzí, vedením agendy, uháněním neplatičů a pátráním po dotačních titulech. A jelikož jsou to úkony náročné, nezřídka sáhne takové představenstvo po profesionální pomoci.

 • 26. duben 2016

  Kaznějov - Trojice kynologů z Ústeckého kraje podstoupila o víkendu atestační zkoušky, díky nimž splní kvalifikační požadavky na psovody se psy předurčenými k nasazení v rámci záchranných prací. Kynologické atestační zkoušky se konaly v Kaznějově v Plzeňském kraji.

 • 26. duben 2016

  Ústecký kraj - První pomoc poskytla hlídka ústeckých celníků na hlavní silnici E55 mezi obcemi Bořislav a Velemín zraněnému maďarskému řidiči, který byl zaklíněn v převráceném nákladním automobilu Mercedes maďarské imatrikulace. Zraněnému řidiči poskytla hlídka prvotní pomoc, vyprostila ho z kabiny havarovaného vozidla a zajišťovala jeho bezpečnost do příjezdu rychlé záchranné služby.

 • 26. duben 2016

  Ústecký kraj/Praha - Česká manažerská asociace na pražském Žofíně udělila již po třiadvacáté prestižní ocenění Manažer roku. Do sedmdesátky finalistů postoupil i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a v kategorii „Veřejná správa – představitel" si odnesl hlavní cenu Manažer odvětví 2015.

 • 24. duben 2016

  Krabčice – Tisíce a tisíce lidí od pátku do neděle proudily mezi obcí Krabčice a horou Říp, pod kterou se konala tradiční Řípská pouť, která patří v kraji mezi největší. V neděli odpoledne vystoupila i skupina Ortel, byť proti jejímu koncertování dostala obec Krabčice petici.

Životní styl

 • 20. duben 2016

  Most - V mosteckém obchodě Superpotravina již můžete nakupovat více než rok. Je specialistou na potraviny budoucnosti, tedy na potraviny, které jsou nabité vitamíny, minerály a obsahují mnoho stopových prvků. Mezi svými zákazníky si našel obchod již řadu fanoušků a stává se stále více oblíbeným mezi lidmi, kteří přemýšlí o tom co jí, nebo kteří rádi mlsají zdravě. A nejen pro ně přináší majitelé prodejny řadu novinek.

 • 12. duben 2016

  Most - Vše v našem těle ovlivňují hormony, to si přiznejme hned na začátku. Jsou chemickými nositeli informací mezi jednotlivými součástmi organismu. Je-li jejich hladina vyrovnaná, vše funguje bez problémů, ovšem běda, dojde-li k nerovnováze.

 • 07. duben 2016

  Ústecký kraj -Zdravotníci Emergency Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem mají k dispozici speciální tablet, který v praxi umožní elektronickou výměnu zdravotnické dokumentace mezi záchrankou a nemocnicemi. Jde tak o nový elektronický komunikační systém mezi záchrannou zdravotnickou službou a nemocnicemi při převozu pacienta do nejbližšího zdravotnického zařízení, a to v rámci projektu e-Health. Informovala o tom ve čtvrtek Markéta Flochová z oddělení mediální komunikace Kanceláře hejtmana Ústeckého kraje.

 • 04. duben 2016

  Ústí nad Labem - Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem nově disponuje přístrojem pro ozařování transfuzních přípravků. Ozařovač Gammacell 1000 Elite byl pořízen společně s dalšími přístroji z projektu „Zdravotnické přístroje pro KZ - 2015", podpořeného z Regionálního operačního programu Severozápad (Evropského fondu pro regionální rozvoj). Pořízení ozařovače bylo schváleno Komisí pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků Ministerstva zdravotnictví České republiky. Pořizovací cena přístroje je 9 935 915 korun včetně DPH.

 • 02. duben 2016

  Ústí nad Labem - Tým Kardiologické kliniky Krajské zdravotní – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem pod vedením jejího přednosty prof. MUDr. Pavla Červinky, Ph.D., FESC, FSCAI provedl ve středu 30. března jako první v České republice současný zákrok na dvou srdečních chlopních.

Coal TV

2704coaltvnaHP

Coaltv.cz je multimediální projekt skupiny Czech Coal, který se zaměřuje na problematiku těžby hnědého uhlí v širším slova smyslu - od přínosu této strategické suroviny pro společnost až po úskalí, která jsou s těžbou hnědého uhlí spojena. Dlouhodobým cílem Coaltv.cz je mapování významu, vztahů a dopadů, které má těžba hnědého uhlí na všechny, kdo se s ní dostávají do kontaktu. Coaltv.cz se zaměřuje nejen na problematiku těžby, strategický význam hnědého uhlí či na změny báňské legislativy, ale přináší také aktuality a zajímavosti spojené s hornickým řemeslem či zprávy z obcí a měst na Mostecku, které jsou v bezprostředním kontaktu s těžbou hnědého uhlí. Projekt také nabízí jiný pohled na Mostecko všem, kdo sem ještě neměli možnost zavítat.

Více informací na www.coaltv.cz

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.