• Reklama
  banner tvorime mosty160
   
 • Reklama
  banner 160x600 modra 
  Reklama
E-MOSTECKO.CZ logo

E-MOSTECKO.CZ logo

 • banner 209x110 modra
 • ts-zahrada-smutku
 • nezavisli
 • Reklama
  japek chléb

Aktuálně z Litvínovska

 • 02. 09 2014

  Litvínov - Na povedenou zlodějku narazil jeden senior z Litvínova minulý týden. Na lavičce, kde seděl, k němu přišla žena, dala se s ním do řeči a vnucovala se k němu domů na kávu. Muž kávu doma neměl a pozval ji proto do restaurace. Žena začala objednávat alkohol, sama ho však pila jen sporadicky a muži předávala své sklenice, aby je dopil.

 • První školní den v Litvínově. Foto: Oldřich Hájek
  01. 09 2014

  Litvínov - Tři třídy prvňáčků otevřela v pondělí Soukromá sportovní základní škola v Litvínově. Ve městě funguje přesně dvacet let, letošním školním rokem vstupuje do jedenadvacátého roku své existence. Jak vypadalo slavnostní zahájení školního roku? Přinášíme vám videoreportáž. Článek naleznete na tomto odkazu.

 • 31. 08 2014

  Litvínov - Čtyř podezřelých mužů v litvínovském zámeckém parku si všimla náhodná svědkyně. Jeden z mužů vylezl na balkón sousedního bytu a ukradl tu sušící se prádlo. Hlídka městské policie okamžitě vyjela na místo. V parku zastihla čtyři známé závadové soby. Informoval o tom ředitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

 • Opravy fasády litvínovského zámku. Foto: MÚ Litvínov
  31. 08 2014

  Litvínov - V interiérech litvínovského zámku už začínají instalace zařizovacích předmětů, jako jsou světla, radiátory a probíhá repase starých dveří. Přestože se část zámku zbavila lešení, fasáda ještě hotová není. Do průčelí zámku se fasádníci vrátí po rekonstrukci chodníků v Mostecké ulici.

 • 30. 08 2014

  Litvínov - Hlavně cyklisté a in-line bruslaři by měli být opatrní v rekreačním areálu Nové Záluží v Litvínově. Část asfaltové cesty na hrázi se tam trhá. Na zákaz vjezdu upozorňuje cedulka a na cestě je provizorní zátaras, lidé jej ale nerespektují.

Sport

 • 02. 09 2014

  Most - Především Buggyra řádila o víkendu truckerů v severočeském Mostě o víkendu, kdy zrovna nepanovalo v okolí autodromu vlídné počasí. Adam Lacko i David Vršecký si vyplnili svůj sen a oba stáli na nejvyšším stupni za znění národní hymny. Španěl Albacete v Mostě bodově předstihl Hahna i Kisse.

 • Mostecká liga malé kopané. Foto: MLMK
  01. 09 2014

  Most - Poslední srpnovou neděli se po prázdninové přestávce na hřišti 11. ZŠ opět rozeběhly zápasy Mostecké liga malé kopané. Celé kolo se neslo ve znamení větší či menší průtrže mračen. I v těchto těžkých klimatických podmínkách však byly k vidění velmi zajímavé výkony.

 • 31. 08 2014

  Most - Ani ve třetím domácím zápase v této sezoně nenašli fotbalisté FK Baník Most 1909 recept na svého soupeře. V utkání 5. kola FNL si ze stadionu Josefa Masopusta odvezla zasloužené tři body také Vlašim. Hosté se o vítězství 1:0 postarali brankou v závěru první půle.

 • Litvínovští Bivojové. Foto: archiv klubu
  29. 08 2014

  Litvínov - V rámci přípravy, před svou jubilejní desátou sezonou v první lize, se litvínovští hráči vydali do Prahy na prestižní turnaj Czech Open. Poslední léta volili Bivojové k přípravě jiné akce, pražského turnaje se zúčastnili poprvé od roku 2010. Letos jim byla výzvou nová kategorie Muži Pro.

 • Autodrom v Mostě čeká vrchol sezóny. Foto: Vladimír Rožánek
  27. 08 2014

  Most - Rok se s rokem sešel a o víkendu čeká severočeské město dusot nadupaných kamionů FIA Truck GP a skvělá divácká kulisa let minulých svědčí o tom, že se opět bude na co koukat. Závody doplní atraktivní formule, Kia Cup a Clio Cup Bohemia.

 • Reklama
  banner sviticinos 740x300pxl

Co se chystá

 • 02. 09 2014

  Litvínov - Již tuto sobotu, tedy 6. září od 9 do 18 hodin se v Litvínově na rybochovném zařízení Pavel konají 4. Rybí slavnosti, které pořádá místní organizace Českého rybářského svazu v Mostě. Položili jsme  jejich zástupci Jiřímu Jakešovi, který má na starost propagaci organizace, několik otázek k této akci.

 • 30. 08 2014

  Mostecko - Památky po celé republice oslaví závěr prázdnin akcí roku Hradozámeckou nocí. Na poslední srpnovou sobotu  připravují hrady, zámky, kláštery a další památky v Ústeckém kraji svůj specifický večerní program. Nenechte si ujít zajímavou návštěvu památek.

 • Zámek Korozluky. Foto: www.e-mostecko.cz
  29. 08 2014

  Korozluky - Celorepublikově známá kapela, oblíbené mostecké uskupení a super muzika z Marináských Lázní. Takové bude hudební složení dnešního večera na zámku v Korozlukách na Mostecku.

 • 27. 08 2014

  Bílina - Tradiční Den horníků se uskuteční v areálu bílinské Kyselky 6. září. Na pěti scénách se můžete zaposlouchat do populární, rockové, bluesové muziky, ale na své si přijdou i příznivci harmonikářů a dudáků. Pro děti se budou hrát pohádky. Přinášíme kompletní program.

 • 26. 08 2014

  Most - Už za pár dnů odstartuje v Městském divadle v Mostě první ročník benefiční akce s názvem Móda a hvězdy. Pořadatelé akce, Mostecký salón Delta a Ústecká TV, se rozhodli podpořit oddělení ORL mostecké nemocnice a Dětský domov Vysoká Pec. Zpravodajský portál e-mostecko.cz je mediálním partnerem celé charitativní akce.

Kauzy a témata

Španělská společnost Gonvarri chce do zóny Triangle, přibude 125 pracovních míst

Most - Španělská společnost Gonvarri Corporación Financiera hodlá podnikat na Žatecku. Rada Ústeckého kraje schválila investiční záměr firmy, která chce v severozápadní části Strategické průmyslové zóny Triangle závod na přesné laserové vyřezávání kovových komponentů z ocelových pásů, dále určených pro automobilový průmysl.

Zdraví a krása

 • klíště tráva očkování
  30. 08 2014

  Most - Blíží se konec léta, užili jste si rodinnou dovolenou a nechytili jste přitom klíště či si alespoň po blízkém setkání s tímto roztočem neodnesli žádné následky? Můžete si gratulovat! Vaše obezřetnost je ale stále na místě, protože klíšťata jsou aktivní, dokud mají vhodné klimatické podmínky. Obecně jejich sezona končí až v první polovině listopadu, proto myslete i teď na ochranu proti zákeřnému onemocnění klíšťovou encefalitidou.

 • Ilustrační foto: Walt Stoneburner / creativecommons.org/licenses/by/2.5/
  12. 08 2014

  Most - Pálení při močení, bolest v podbřišku, nevolnost a horečky patří mezi hlavní příznaky infekcí močových cest. Tyto problémy přitom postihnou jednou za život až polovinu žen v České republice. Každou třetí ženu, která zánět v minulosti prodělala, navíc trápí onemocnění opakovaně. Kromě nich jsou k uroinfekcím náchylné i děti. Na prevenci by tak měla dbát celá rodina, a to obzvláště během letních dovolených u moře. Neléčená infekce močových cest totiž může přejít v zánět ledvin, což je vážné onemocnění vyžadující hospitalizaci.

 • 02. 08 2014

  Most - V poslední době se rozmohl trend správného a vyváženého stravování, a proto vznikl v Mostě nový specializovaný obchod na potraviny budoucnosti. Majitel e-shopu i kamenného obchodu Superpotravina.cz Martin Kostlán dnes představuje takzvané zelené potraviny.

 • 07. červenec 2014

  Most - Nosíte dioptrické brýle, nebo je budete mít poprvé a nevíte jaké si vybrat? Umět vybrat brýle není až tak složité, ale pokud máte optiku, kde jsou profesionálové, jako například ve FOKUS optik v Mostě, tak vám usnadní výběr.

 • 01. červenec 2014

  Most - V poslední době se rozmohl trend správného a vyváženého stravování, a proto vznikl v Mostě nový specializovaný obchod na potraviny budoucnosti. Co to jsou superpotraviny, neboli potraviny budoucnosti? Jak již je patrné z názvu, jedná se o potraviny, které jsou svým způsobem velmi výjimečné. Obsahují velké množství důležitých živin, vitamínů a minerálů, mají antioxidační účinky, podporují lepší funkci imunitního systému.

Tipy na výlet

 • Startovní místo nové trasy je na Dlouhé Louce. Foto: MÚ Litvínov
  02. 09 2014

  Krušné hory - Více než stovka cyklistů a padesátka chodců se zúčastnila křtu cyklotrasy a trasy pro Nordic walking, která vede z Dlouhé Louky do Litvínova přes německý Grenzweg a Deutschgeorgenthal.

 • 29. 08 2014

  Chomutov - Chomutované i návštěvníci města mají opět možnost navštívit památky, z nichž některé bývají během roku nepřístupné, a to zdarma v rámci Dnů evropského dědictví. "Chomutov má bohatou historii a jeho obyvatelé i turisté se tak mohou například podívat do míst, kde vznikla legenda o bezhlavém mnichovi, který střeží město před neštěstím," zve k prohlídce primátor Jan Mareš.

 • Duchcovský zámek. Foto: Oldřich Hájek
  25. 08 2014

  Duchcov - Jste z Duchova, chystáte se do města s báječnou zámeckou zahradou na výlet, nebo si chcete jen vyzkoušet tamní sportovní areály? Potom máte hned několik možností.

 • 24. 08 2014

  Chomutov - Každé správné město s historickými památkami má také svou temnou legendu. Někde se objevuje na hradbách bílá paní, jinde loupeživý rytíř. V Chomutově již několik staletí podle legendy obchází centrem města bezhlavý mnich, který oznamuje blížící se ohrožení.

 • Na kole se můžete vydat k přehradě Kamenička.
  21. 08 2014

  Chomutov - Nevíte kam na výlet? Prozkoumejte na kole okolí Chomutova. Po upravených cestách můžete na kole prozkoumávat zajímavá místa Chomutovska. Řada vesniček v blízkosti Chomutova je s městem propojená cyklostezkami.

 • Reklama
  cid ii 147f2e8fe0c8e7d3
 • Reklama
  ecv bnr kamencak 728x100
 • Reklama
  ecv bnr inline 728x100
   

Zajímavosti

 • 01. 09 2014

  Most - S prvním školním dnem se na vybrané přechody pro chodce poblíž škol opět postavila nejen státní policie ale i Školní dohledová služby Městské policie Most. "To si jistě všimli rodiče a rodinní příslušníci, kteří děti do škol doprovázeli, a ženy ve žlutých vestičkách jim usnadňovaly přecházení silnice," říká mluvčí mosteckých strážníků Ilona Kozlová.

 • 31. 08 2014

  Severní Čechy - Mažoretky RYTMIC z České Lípy vstupují do nového školního roku skvělým výkonem na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, který v neděli 31.srpna skončil v chorvatské Poreči.

 • 31. 08 2014

  Severní Čechy – Cíle výletů bývají velmi různorodé. Někdo vyráží do přírody, jiný za památkami, někdo navštěvuje poutní místa či zoologické zahrady, stranou zájmu nezůstává ale ani technika moderní doby. Důkazem budiž rostoucí návštěvnost severočeských elektráren.

 • Pohled na novou škodovku. Foto: ŠKODA Auto
  19. 08 2014

  Mladá Boleslav - Šéfdesignér značky ŠKODA Jozef Kabaň odpovídá na otázky týkající se požadavků na formu a funkci, které byly zohledněny při navrhování nového modelu ŠKODA Fabia.

 • 18. 08 2014

  Praha - 28.srpna se v pražské restauraci PORT 62 uskuteční již II. benefiční večer, kterým chtějí organizátoři pomoci dětem nemocnými mukopolysacharidosou. Výtěžek večera bude tentokráte věnovaný čtrnáctileté Nikolce Niesytové, která je postižena mukopolysacharidosou IV. Finanční příspěvek pomůže Nikolce k pořízení mechanického vozíku.

 • Reklama
  jezirka

e-mostecko TV

 • Reklama
  e-mostecko auto
 • Reklama
  e-mostecko kolo
 • Reklama
  c200c

Daniela vaří a píše

Reklama
 • Reklama
  ecv bnr leto soutezi 200x20

Aplikace

 • odkazqr