22. února 2017 Svátek má Petr

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

Jeseníky - Že je pobyt na čerstvém vzduchu pro lidský organismus ze zdravotního hlediska prospěšný, patří mezi dobře známá fakta. Pokud se tedy řadíte mezi ty, kteří tráví volný čas nejraději v přírodě, a chlad vám nijak zvlášť nevadí, měli byste v prosinci zavítat do Jeseníků.

Foto: www.rejviz.info

 

Tato lokalita totiž nabízí celou řadu zajímavých turistických míst, které právě v chladných podzimních a zimních měsících vynikají unikátní atmosférou. Údajně nejkouzelnější oblastí je horská osada Rejvíz se svou přírodní atrakcí v podobě rašelinišť a Velkého mechového jezírka. "Oblast Rejvízu je lidmi velice často žádanou lokalitou, a to i v zimním období. Kromě pěší turistiky je totiž svou polohou vhodná i na běžkování. Navíc většinu návštěvníků láká pověstmi opředená oblast Velkého mechového jezírka, ke kterému se dostanou po dřevěných chodnících přes rašeliniště i v nepříznivém počasí. Z Brna trvá cesta přibližně 2,5 hodiny, z Prahy je to pak o hodinu déle," objasnil Lukáš Przybylski ze specializovaného pobytového slevového portálu Slevotéka.cz, která v Jeseníkách nabízí převážně víkendové wellness a turistické pobyty.


 

Podrobnosti: Horská osada  Rejvíz má ojedinělou zástavbu. 1. 1. 2005 byla vyhlášena vesnickou památkovou zónou, právě s ohledem na dochovanou dřevěnou lidovou architekturou převážně z období 19. století, nenarušenou nevhodnými moderními budovami.

 

Tip: Pokud se budete chtít v chladném počasí prohřát, můžete využít wellness v jen 15 km vzdálených Priessnitzových lázních, které jsou vyhlášené vodoléčbou.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.