23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

Lesná - Nejen o jarních prázdninách, které jsou tento týden na Mostecku a Chomutovsku, ale i během celého února můžete zavítat do nového informačního centra na Lesné a zhlédnout putovní výstavu o hornické slávě Krušnohoří.

"Putovní výstava se stručnými českými, německými a anglickými texty, doplněná množstvím fotografií, představuje více než 800letou slávu krušnohorského rudného hornictví," přibližuje Magdalena Hanáčková z Ústeckého kraje.

Celkem 20 panelů je tematicky rozděleno do tří oblastí. První část přibližuje problematiku zápisu Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge na Seznam světového dědictví UNESCO.

Oddíl HISTORIE zavede návštěvníky k počátkům těžby a dolování v Krušnohoří. Zvláště zajímavé jsou panely o středověkém hornickém oděvu a rozmanitých činnostech v dole. Část SLÁVA pojednává o výjimečných aspektech působení hornické činnosti na krajinu a život obyvatel Krušných hor, ať již v oblasti umění, objevů či krušnohorského hornického práva.

Součástí výstavy jsou také tištěné průvodce, ve kterých naleznete podrobnější informace k jednotlivým tématům.

Dne 6. února od 17:30 proběhne navíc v Krušnohorském muzeu na Lesné odborná přednáška PhDr. Libuše Pokorné k dějinám hornictví v Krušnohoří.

Výstava je pro veřejnost přístupná od pondělí do pátku od 15 do 18 hodin a o sobotách a nedělích od 10 do 17 hodin.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.