23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

ČR - Pokud patříte mezi milovníky vysokohorských túr nebo cyklistických vyjížděk, neměli byste si nechat ujít babí léto v Alpách. Nejstálejší počasí bez letních bouřek a příjemné teploty – to jsou lákadla přitahující do Alp v září a říjnu tisíce sportovců. 

Prim mezi oblíbenými destinacemi s příjemným podnebím hrají zejména jižní úbočí velehor, například Jižní Tyrolsko. A pokud chcete, aby vaše aktivní dovolená byla výjimečná nejen krásným počasím, ubytujte se na některé farmě stojící na jihotyrolských horských úbočích.

Hřebeny za humny – pěšky i na kole

Pokud si na webu sdružení Roter Hahn, které sdružuje jihotyrolské farmy poskytující ubytování, vyberete některou výše položenou a stojící poblíž turistických či cyklistických stezek, nebudete litovat. Získáte ideální výchozí bod vysoko nad údolím, ze kterého dosáhnete okolní hřebeny během chvíle. Oblast mezi Brenerským průsmykem a oblastí Salurner Klause je doslova rájem pro turisty a horolezce a nabízí širokou škálu cest nejrůznější náročnosti. Ti neodvážnější najdou via ferraty, kterých je zde přes třicet, fanoušci pohodových túr se projdou po „waalwege" – stezkách, kopírujících bývalé zavlažovací kanály. Bikeři ocení jízdy po stezkách vedoucích vysoko v horách a nabízejících nádherné výhledy do kraje. Pokud hledáte méně náročné terény, pak je zde množství jednodušších cyklostezek vedoucích údolím mezi ovocnými farmami a vinařstvími. Kolo si navíc na některých farmách můžete přímo na místě vypůjčit.

Daleko od civilizace, se vším komfortem

Ať už zvolte kteroukoliv farmu, můžete si být jisti, že o vás bude královsky postaráno – ubytování turistů zde má dvousetletou tradici. Můžete volit mezi tradičními statky, nebo si dopřát ubytování na moderních farmách, na kterých vykouzlili místní truhláři tradičními postupy a z  přírodních materiálů moderní designové interiéry. Relax vám kromě krajových pokrmů a místních specialit mohou zpříjemnit i welness lázeňské procedury s využitím přírodních prostředků. Z 1600 farem označených podle kvality jedním až čtyřmi kvítky si podle svých preferencí si může vybrat skutečně každý, stačí využít vyhledávač ubytování na webu www.roterhahn.it/en. Informace jsou k dispozici v angličtině, němčině a italštině.


O značce kvality Roter Hahn

Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii
a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality -  čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek - jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat  od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2012 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes dva miliony noclehů. Kromě ubytování na farmách sdružení Roter Hahn také provoz rodinných restaurací umístěných přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v němčině, angličtině a italštině) najdete zde: http://www.roterhahn.it.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.