Výlety | E-MOSTECKO.CZ http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet Fri, 28 Oct 2016 10:11:21 +0200 Joomla! - Open Source Content Management - Version 2.5.28 cs-cz Lázně v historickém centru, ve výškách i divoké krajině aneb Tipy na nejkrásnější lázně Evropy http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/10163-lazne-v-historickem-centru-ve-vyskach-i-divoke-krajine-aneb-tipy-na-nejkrasnejsi-lazne-evropy http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/10163-lazne-v-historickem-centru-ve-vyskach-i-divoke-krajine-aneb-tipy-na-nejkrasnejsi-lazne-evropy

Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

2110bavorsko

Bad Füssing – Lázeňský ráj kousek od hranic

Městečko Bad Füssing ve spolkové zemi Bavorsko je pro milovníky termálních pramenů a vodních radovánek to pravé. V turisticky velmi oblíbeném městě najdete hned tři lázeňské komplexy, které nabízejí celkem 80 termálních bazénů, množství masážních trysek, atrakcí i bazénů pro plavce. Speciální sirná voda, která vyvěrá z místního pramene z hloubky více než 1 000 metrů, má navíc léčivé účinky. Příznivě působí například na revmatologické potíže, klouby i ženské nemoci. Termální lázně Bad Füssing jsou u Čechů velmi oblíbené a to nejen kvůli léčivé vodě, roli hraje také dobrá dostupnost. „Město Bad Füssing je od českých hranic vzdálené méně než 90 kilometrů. Češi sem tak mohou cestovat i na jeden den. Vstupné do jednotlivých areálů je navíc na německé poměry poměrně levné, ceny celodenní vstupenky se pohybují mezi 10 až 13 eury na osobu,“ vysvětluje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je jedničkou v prodeji pobytů přes internet.

Tip na výlet:

Bad Füssing, bez stravy, autobusová doprava, 1 den, od 610 Kč, více zde


2110budapest

Lázně v Budapešti zaujmou historií i jedinečnými interiéry

Maďarsko je svými lázněmi u Čechů velmi oblíbené. Navštívit můžete lázeňská města Bük, Györ, Sarvár i další. Léčivé prameny ale najdete i v hlavním městě. Přímo v srdci Budapešti v nádherných neobarokních prostorách leží jedny z největších lázní v Evropě: termální lázně Széchényi. Milovníky historie nadchnou Královské lázně tureckého původu, které pocházejí z 16. Století. Působivé secesní prostředí s majestátnými sloupy a sochami pro změnu nabízejí lázně Gellért. Zde kromě řady venkovních i vnitřních bazénů a vířivek najdete též denní nemocnici s komplexní léčebnou péčí i inhalátorium. Ať už tak máte konkrétní zdravotní potíže, nebo si jen chcete dopřát relax, v Budapešti je rozhodně z čeho vybírat.

Tip na výlet:

Grand Hotel Margitsziget, polopenze, vlastní doprava, 3 dny, od 4 080 Kč, více zde


2110luhacovice

Minerální vody v Luhačovicích pomohou s dýchacími obtížemi

Při výčtu významným lázeňských zemí Evropy rozhodně nemůžeme zapomenout na Českou republiku. Proslulé Karlovy Vary lákají již desítky let návštěvníky z celého světa. Jeden z nejkrásnějších lázeňských komplexů ale nalezneme v údolí Bílých Karpat. Lázně Luhačovice nabízejí nádhernou přírodu, unikátní stavby navržené architektem Dušanem Jurkovičem i mnoho možností vyžití. Oblíbené jsou ovšem zejména pro léčivé účinky zdejších pramenů. Místní vody s vysokým obsahem minerálních látek jsou dokonce považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě pro léčbu dýchacích onemocnění. Využít se dají k pití, inhalaci, ale i minerálním koupelím a lázeňským procedurám.

Tip na výlet:

Hotel Vega, Luhačovice, polopenze, vlastní doprava, 4 dny, od 3 890 Kč, více zde


2110barcelona

Do Barcelony za klasikou i netradičními zážitky

Barcelona sice není typickým lázeňským městem, pokud se však do hlavního španělského města vydáte, i zde si můžete v léčivých vodách odpočinout. V samém centru města například najdete tradiční arabské lázně Aire de Barcelona, které vás zaujmou nejen léčebnými procedurami, ale i intimní atmosférou a starobylými interiéry. Netradičním zážitkem pak budou lázně spojené s cukrárnou zvané Mailuna Spa. Zde si můžete vychutnat lahodné zákusky, speciální čaje i čokolády a při tom se nechat rozmazlovat při blahodárných masážích. Milovníci výšek zase mohou navštívit lázně v hotelu Art. Za tamními procedurami si totiž musíte vyjet až do 43. poschodí. Během masáží a koupelí se tak budete kochat nádherným výhledem na celé město.

Tip na výlet:

Vilamari****, Barcelona, snídaně, letecky, 3 dny, od 10 700 Kč, více zde


2110island

Island nabízí termální prameny ve volné přírodě

Island je zemí ohně a ledu a turisty láká zejména díky své jedinečné přírodě. Málokdo však ví, že je tento ledový ostrov díky svým bohatým termálním pramenům rovněž jednou z nejvýznamnějších lázeňský zemí. „Jen v hlavním městě Reykjavíku narazíte hned na několik lázeňských komplexů. Mezi nejzajímavější patří Blue Lagoon, který zaujme svoji architekturou i geotermální mořskou vodou s blahodárnými účinky na pleť,“ upřesňuje Michal Tůma z cestovní agentury Invia, která nabízí přehlednou nabídku lázeňských pobytů do evropských zemí. Ani za hranicemi Reykjavíku ale není o hřejivé vody nouze. Téměř každé město má svůj termální bazén, populární jsou také venkovní horké prameny. Nádherné jsou například lázně Nature Baths , v nichž najdete hned několik vzájemně propojených venkovních bazénů. Teplá jezírka a říčky jsou však rozesetá po celém ostrově. Při troše hledání tak můžete najít zapadlé přírodní lázně určené pouze pro vás a hrstku místních. Při často náročných výletech za krásami Islandu si tak můžete odpočinout v přírodní termální vodě a ještě se kochat nádherným výhledem na okolní krajinu.

Tip na výlet:

To nejlepší z Islandu, snídaně, letecky, 6 dní, od 37 990 Kč, více zde

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Kam na výlet Fri, 21 Oct 2016 10:01:39 +0200
360° FOTO: Kadaň patří mezi nejatraktivnější turistické destinace http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/10063-360-foto-kadan-patri-mezi-nejatraktivnejsi-turisticke-destinace http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/10063-360-foto-kadan-patri-mezi-nejatraktivnejsi-turisticke-destinace

Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • toto je 360° fotografie
 • fotku si můžete prohlížet tažením myši či prstu po dotykové obrazovce nebo nakláněním vašeho mobilního telefonu či tabletu
 • pokud máte headset pro virtuální realitu, vložte do něj svůj telefon a obrázek přepněte ikonou brýlí pro zobrazení ve virtuální realitě


„Vítězství Kadaně v kategorii, vyhlášené u příležitosti celorepublikových oslav 700. výročí narození císaře Karla IV., je velkým úspěchem. Odráží i skutečnost, že jak naše Destinační agentura, tak město Kadaň věnovaly připomínce výročí velkou pozornost,“ neskrývala radost ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná. Kadaň získala v hlasování přes čtyři tisíce hlasů a nechala za sebou i tak známé místo jako Karlštejn. Účast v hlasování přitom byla téměř o polovinu větší než vloni.

Dolní Poohří uspělo v hlasování také v prvním ročníku v roce 2014, kdy se nejatraktivnějším místem ČR stal nedostavěný chrám v Panenském Týnci na Lounsku. Absolutní vítěz ankety, zařazený do kategorie Genius Loci, si odnesl přes 22 tisíc hlasů. Žatecký Chrám chmele a piva pak zvítězil s více než deseti tisíci hlasy v kategorii Fénix – znovuzrozený projekt. „Úspěch již třetí lokality Dolního Poohří ukazuje, že je tento region turisticky atraktivní a může nabídnout návštěvníkům nevšední zážitky,“ dodává Libuše Novotná Pokorná.1210kadanweb

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Kam na výlet Wed, 12 Oct 2016 09:37:39 +0200
VIDEO: Nové slůně v Zoo Praha! Podívejte se na první záběry po pár hodinách od narození http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/10044-video-nove-slune-v-zoo-praha-podivejte-se-na-prvni-zabery-po-par-hodinach-od-narozeni http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/10044-video-nove-slune-v-zoo-praha-podivejte-se-na-prvni-zabery-po-par-hodinach-od-narozeni

Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

Sloní stádo v Zoo Praha se během jednoho roku rozrostlo o dalšího sloního samečka. Malé slůně se má čile k světu, hned po narození se začalo stavět na zpočátku ještě vratké nohy a po pár hodinách již sálo mléko od matky.

Porod téměř dvanáctileté slonice Tamary proběhl rychle a bez problémů. Asistovala u něj i slonice Janita s půlročním Maxem. Pro něho bylo narození nového slůněte velkým zpestřením a hned v něm viděl možného partnera na hraní. Na to si ale ještě bude muset pár dní počkat, než malý sloní sameček trochu zesílí. Všichni návštěvnici mohou nový přírůstek ve sloním stádě pozorovat v Pavilonu slonů na vlastní oči.

1010slune

Novorozené slůně se má čile k světu. Na snímku v druhém dni svého života. Foto: Oldřich Hájek

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Kam na výlet Mon, 10 Oct 2016 08:11:46 +0200
Ústecká zoo plánuje od října řadu novinek pro návštěvníky http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9940-ustecka-zoo-planuje-od-rijna-radu-novinek-pro-navstevniky http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9940-ustecka-zoo-planuje-od-rijna-radu-novinek-pro-navstevniky

Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 

„Jednak se mění vstupné, které se snižuje na 110 korun pro dospělou osobu, 55 korun pro děti, studenty a důchodce. Rodina (dva dospělí a dvě děti) zaplatí za prohlídku zoo 290 korun, takže ušetří 40 korun oproti běžnému vstupnému," prozrazuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

„V této souvislosti se mění i otevírací doba zoo, která je stanovena od 9.00 do 17.00 hodin a návštěvníci mohou stále využít oba vchody, spodní z Drážďanské ulice i horní z ulice Výstupní. Po stejnou dobu jsou přístupné i pavilony, ale zoo lze opustit ještě hodinu po zavírací době, neboť u obou vchodů jsou k dispozici turnikety," doplňuje.

„Některé změny se týkají i další nabídky pro návštěvníky zoo. Ubylo několik předváděcích akcí se zvířaty, např. komentované krmení lemurů kata v průchozím výběhu či jízda na ponících, kterou využívaly hlavně malé děti. I tak se návštěvníci v říjnu mohou podívat na krmení tuleňů (2x denně) či surikat (během víkendů) nebo piraň (každou sobotu), mohou při hledání potravy sledovat orangutany (denně) nebo malajské medvědy (během víkendů), potkat slony na procházce či se podívat na jejich cvičení ve výběhu," přibližuje zajímavosti ústecké zoo tisková mluvčí Věra Vrabcová. „Časté dotazy se také týkají provozu našeho zoovláčku, oblíbeného dopravního prostředku, který jednak ulehčuje návštěvníkům přesun do horní části zoo, ale zároveň slouží jako atrakce pro děti. V říjnu bude v provozu během víkendů za hezkého počasí," dodává Věra Vrabcová.

„Pro návštěvníky naší zoo jsou otevřeny i obě restaurace, spodní Savana denně od 9.00 do 17.00 hodin (v pátek a v sobotu až do 18.00 hodin), horní Koliba již jen během víkendů. Každý den mohou využít občerstvení v kiosku Savanka ve spodní části zoo, během hezkého víkendu bude otevřena i cukrárna U geparda. Další možnosti nabízí Pueblo nebo automaty v areálu zoo. Široký sortiment suvenýrů najdou návštěvníci v prodejně Sepilok poblíž spodního vchodu, od propagačních materiálů s logem zoo přes plyšáky a trička s motivy zvířat," uzavírá Andrea Balejová.

]]>
honza.vrany@seznam.cz (Jan Vraný / e-mostecko.cz) Kam na výlet Sat, 01 Oct 2016 08:10:37 +0200
Češi letos na podzim vyrážejí za exotikou: 5 nejoblíbenějších destinací http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9801-cesi-letos-na-podzim-vyrazeji-za-exotikou-5-nejoblibenejsich-destinaci http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9801-cesi-letos-na-podzim-vyrazeji-za-exotikou-5-nejoblibenejsich-destinaci

ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Obrázek, který v sychravém podzimním dnu určitě potěší. Exotická dovolená navíc už nemusí být úplně nedostupná. Foto: Invia.cz

Podzim přeje především výletům do exotických destinací. Ty nabízejí teplé počasí i všechny potřebné služby i mimo hlavní sezonu. Přinášíme vám proto tipy na několik destinací, které jsou letos na podzim nejvíc v kurzu. Vyrazit můžete za odpočinkem, potápěním, nákupy i poznáváním nových kultur.

Cestování v podzimních měsících sebou nese celou řadu výhod. Přímořská letoviska i nejvýznamnější památky už mají největší nápor turistů za sebou, z pláží vymizely především rodiny s dětmi. Na dovolené se tak nemusíte mačkat ani upravovat svůj program kvůli dlouhým frontám. Služby hotelů ale i po skončení hlavní sezony zůstávají na špičkové úrovni, výběr ubytování je také oproti letním měsícům mnohem větší. „Exotické destinace navíc už dávno nejsou cenově nedostupné. Ceny all inclusive zájezdů na oblíbené ostrovy v Indickém oceánu se pohybují od 20 tisíc na osobu. Díky pravidelným letům z Prahy i Bratislavy navíc cestování trvá jen několik hodin," dodává Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je jedničkou na českém trhu v oblasti prodeje dovolené přes internet.

Dominikánská republika je u Čechů populární

1909dominika

Dominikánská republika je letos na podzim jednou z nejoblíbenějších exotických destinací českých turistů. Cestovní agentura Invia například pouze v srpnu registrovala téměř třikrát více objednávek zájezdů do této destinace než loni. Turisté zde najdou jak teplé moře a možnosti koupání, tak celou řadu míst, která stojí za návštěvu. Silným zážitkem je například návštěva hlavního města Santo Domingo, kde narazíte na zajímavé obchody a turistické památky, v čele s universitou nebo nejstarší katedrálou v zemi. Na druhou stranu ale můžete poznat i život původních obyvatel a to například při návštěvě tradičních kohoutích zápasů nebo festivalů. 29. září se zde například koná San Miguel Fiesta na počest jednoho z nejvýznamnějších světců země, 7. října zase velký karneval. Další turisticky oblíbenou destinací je pak rybářská vesnička Cabarete, která umožňuje nahlédnout do života rybářů, ale nabízí i množství vodních atrakcí.

Ve Spojených arabských emirátech nakoupíte zlato i látky

1909sae

Také Spojené arabské emiráty nabízí vše, co exotická dovolená nabízet má. V zemi najdete teplé moře, hotely různých kategorií i bohatý noční život. Stále oblíbenější dovolenková destinace ale nadchne také milovníky nákupů. V Dubaji například najdete největší zlatý trh na světě, kde se dá výhodně sehnat zlato, perly i drahé kameny nejrůznějších druhů. Na trzích ve městě Sharjah zase seženete nádherné látky s orientálními vzory. Na své si ale přijdou i fanoušci elektrotechniky. Dubaj je totiž velmi pokrokové město, k dostání tu jsou nejnovější hity ze světa mobilních technologií. Dovolená do meky nákupů je navíc letos levnější než kdy jindy „Průměrné ceny prodaných zájezdů jsou v letošní sezóně meziročně levnější dokonce o 6 260 Kč na jednu osobu. Rodinná dovolená ve Spojených arabských emirátech tak vyjde i o několik desítek tisíc levněji než v předchozích letech," upozornil Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

Do Indického oceánu za potápěním

1909mauricius

Pokud milujete šnorchlování a potápění, zvolte si pro svoji dovolenou některý z ostrovů v Indickém oceánu. Velmi populární jsou například Maledivy, ostrovní stát Mauricius nebo Srí Lanka, která se nachází v jihovýchodní Asii. Všechny tyto ostrovy nabízí tu pravou exotiku v podobě panensky čistých pláží, jedinečné fauny a flory a v neposlední řadě také klid a romantiku. Oceán navíc obývá celá řada barevný ryb a mořských živočichů, které můžete během potápění pozorovat. „I amatéři si na ostrovech mohou potápění užít. Na plážích je možno využít služeb profesionálních potápěčů a nejrůznějších kurzů. Také při šnorchlování se ale nabízí jedinečný pohled na podmořský život," řekl Michal Tůma ze společnosti Invia, která pro letošní podzim nabízí přes 440 tisíc pobytů do exotických destinací.

Kuba láká na pláže i vnitrozemí

1909kuba

Kuba patří dle cestovatelského portálu Lonely Planet mezi místa, která by v roce 2016 neměla chybět na seznamu žádného cestovatele. Největší ostrovní stát Karibiku totiž nabízí pro každého něco. Kubánská riviéra Varadero poskytne řadu luxusních hotelů a pláží. Možnost ubytování však nabízejí i odlehlejší hotely, které zajistí dostatek soukromí. Kuba to ale nejsou pouze pláže, doutníky a rum. Lonely planet upozorňuje také na krásy kubánského vnitrozemí. Zde najdete nádhernou krajinu, která je zapsána na seznamu UNESCO i monumentální skalní útvary. Při pěších nebo cyklistických výletech navíc můžete pozorovat práci místních zemědělců, která zůstává po celá staletí beze změny. Nasajete tak skutečnou atmosféru země, prohlédnete si obydlí místních, anebo ochutnáte lokální speciality.

Kapverdy nadchnou romantiky, surfaře i milovníky přírody

1909kapverdy

Kapverdské ostrovy uprostřed Atlantického oceánu prozatím nepatří k typickým dovolenkovým destinacím. Díky své rozmanitosti ale získávají stále větší oblibu. Devět obydlených ostrovů vám totiž umožní vše od koupání v průzračně čistém moři, přes výšlap na vulkán až po lezení po horách. Dovolenou na Kapverdských ostrovech si tak můžete naplánovat přesně podle svého gusta. Ostrov Boa Vista je například domovem jedné z největší populace želv na světě, Maio nabízí jedny překrásné pláže, ostrov Sal je díky větrnému počasí zase ideální pro milovníky surfování a vodních sportů. Milovníci původní přírody zase mohou vyrazit do jednoho z přírodních parků nebo na výšlap na nejvyšší vrchol země Pico do Fogo.

]]>
info@e-mostecko.cz (E-MOSTECKO.CZ - Redakce) Kam na výlet Mon, 19 Sep 2016 08:16:19 +0200
OBRAZEM: Začal čtyřicátý ročník podzimního veletrhu Zahrada Čech http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9700-obrazem-zacal-ctyricaty-rocnik-podzimniho-veletrhu-zahrada-cech http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9700-obrazem-zacal-ctyricaty-rocnik-podzimniho-veletrhu-zahrada-cech

Litoměřice -  Letošní ročník podzimního zahradního veletrhu Zahrada Čech slaví své jubileum! Zahrada Čech patří mezi největší výstavy svého druhu nejen na Severu Čech a tak vše bude probíhat ve velkém stylu! Brány výstaviště se otevřely v pátek 9. září.

Zahrada Čech 2016 v Litoměřicích. Foto: Oldřich Hájek

„Připomínat si budeme průběh vzniku výstav v Litoměřicích. Připravujeme ukázky tradičních řemesel, prezentaci významných subjektů Ústeckého kraje vč. zábavného doprovodného programu," přiblížila vedoucí obchodu Michaela Mokrá.

Výstava zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody bude tradičně trvat devět dní (9. 9. – 17. 9. 2016) a návštěvníci se mohou těšit na pestrost v sortimentu jednotlivých vystavovatelů, řadu novinek i bohatý kulturní program.

„Pro tento jubilejní ročník jsme nechali připravit zvláštní logo akce, které v sobě obsahuje původní logo prvek, který byl velmi často využíván. Je to kulisa stromu. Celá grafika této akce bude koncepčně pojata s tímto prvkem. Věříme, že si řada pamětníků tento prvek vybaví, ale také doufáme, že se grafický vizuál bude líbit všem a na první pohled zaujme," dále uvedla Michaela Mokrá.

{phocagallery view=category|categoryid=972|limitstart=0|limitcount=0}

Celý týden bude výstavu provádět bohatý a zajímavý doprovodný program složený z umělců, tradičních soutěží či úplných novinek. Sobotní den bude patřit časopisu Receptář, který bude vyhodnocovat nejlepší recept ze Zahrady Čech. V úterý proběhne semifinále a finále soutěže Zelí roku 2016, kdy Zelinářská unie Čech a Moravy již po osmé vybere z výrobců kysaného zelí celé ČR. V rámci ostatních dnů budou probíhat soutěže pod hlavičkou daného partnera – proběhne Den s CS Betonem, Den se Stromem Praha, Den s rádiem Blaník, Den s Českým rozhlasem nebo Den s Železářstvím u Rotta. Každý návštěvník tak bude mít možnost si odnést řadu zajímavých cen.

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Kam na výlet Sat, 10 Sep 2016 11:31:20 +0200
Desítky let veřejnosti zavřený zámek v Rabštejně je konečně otevřený! http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9541-desitky-let-verejnosti-zavreny-zamek-v-rabstejne-je-konecne-otevreny http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9541-desitky-let-verejnosti-zavreny-zamek-v-rabstejne-je-konecne-otevreny

Rabštejn nad Střelou - Zámek v Rabštejně nad Střelou na severu Plzeňska, v tolik známé krajině okolo škol v přírodě Sklárna, Poustky či Bálková, je znovu otevřený pro veřejnost. Kromě prohlídek se tam můžete nechat i oddat. Podívejte se na první interaktivní fotografie z jeho prostor, které jsme tam pořídili! Interiéry zámku jsme pro vás nafotili rovněž ve 360° a podívat se na ně můžete zde.

 • Toto je 360° stupňová fotografie
 • Rozhlížejte se tažením myši či prstem po dotykové obrazovce
 • V mobilním telefonu se rozhlížejte také natáčením telefonu
 • Pokud máte brýle pro virtuální realitu, vložte telefon do nich. Rázem se ocitnete přímo na místě


Rabštejn nad Střelou naleznete v málo osídleném a turisticky atraktivním regionu mezi Plzní, Rakovníkem, Žatcem a Karlovými Vary.2508zamekrab

První zprávy o Rabštejnu pocházejí ze 13. století, kdy na skalnatém ostrohu vyrostla kamenná tvrz. Tu další vlastník-významná osoba-podkomoří a rádce krále Jana Lucemburského Oldřich Pluh přestavěl na hrad, který se stal významným šlechtickým sídlem a v předhradí založil opevněné město, kterému u krále vymohl městské právo.

V roce1748 se stali posledními šlechtickými majiteli sídla v manětínských lesích až do roku1 945 Lažanští. Zámek byl na základě Benešových dekretů znárodněn a původním majitelům se nikdy nevrátil.

Na zámku byla jeden čas armáda, v posledních letech byl majetkem České tiskové kanceláře i Sazky, ale chátral a byly v něm prováděny barbarské stavební zásahy. Poslední majitel, plzeňská realitka AZA-REAL, pokračuje ve zdařilé rekonstrukci a zámek otevřel pro veřejnost. Dají se zde pořádat i svatby.

Chcete navštívit zámek a absolvovat jeho prohlídku s průvodcem?

Máte možnost od června do září:

 • Pondělí zavřeno
  Úterý – pátek v časech 11 a 13 hodin
  Sobota zavřeno
  Neděle v časech 10, 12 a 14 hodin (12. 6. 2016 prohlídky zrušeny)
 • Skupinové prohlídky nad 20 osob je možno domluvit individuálně
  mimo tyto časy na tel. čísle 607 027 357
]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Kam na výlet Thu, 25 Aug 2016 09:47:56 +0200
Fantasy Golf a zoo v Plasech vás zabaví na několik hodin http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9509-fantasy-golf-a-zoo-v-plasech-vas-zabavi-na-nekolik-hodin http://www.e-mostecko.cz/kam-na-vylet/9509-fantasy-golf-a-zoo-v-plasech-vas-zabavi-na-nekolik-hodin

Plasy – Živí tygři, lvi, klokan a další zvířata, k tomu výlet hned po několika koutech světa a navrch minigolf. Takový je zážitkový areál Fantasy golfu v Plasech. Podívejte se dovnitř v našich 360° fotografiích, v nichž se můžete rozhlížet kolem dokola.

Výhled z pirátské lodi na část areálu Fantasy Golfu v Plasech

Fantasy golf, rozkládající se ve velké zahradě nedaleko plaského kláštera, nemůžete minout. Leží hned u hlavního kruhového objezdu v městečku. A majitelé jej koncipovali jako cestu kolem světa s devíti kontinenty, které jsou ponořeny do několika časových období. V areálu najdete i několik desítek zvířat. Mezi nejzajímavější exempláře patří lvi a tygři, nosálové, makak červenolící, několik druhů sov či papoušků. Zblízka se můžete podívat také na bílého klokana.2108plasyweb

Součástí areálu je i zoo s několika desítkami zvířat. Tady výhled na tygry a lvy

Minigolf budete hrát určitě i několik hodin, hra ale není nutností. Dovnitř můžete i jen na prohlídku.

Dospělý zaplatí za vstup 80 korun, děti nad jeden metr výšky do 140 centimetrů zaplatí šedesát korun, pokud si chcete zároveň zahrát minigolf, tak si připravte 150 korun a za děti stovku.

Během prázdnin je otevřeno od 9 do 22 hodin, mimo prázdniny a svátky od dubna do října od 12 do 20 od pondělí do čtvrtka, v pátek od 12 do 22, v sobotu od 9 do 22 a v neděli od 9 do 20 hodin.

Podívat se můžete i do pyramidy s faraonovou hrobkou

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Oldřich Hájek / e-mostecko.cz) Kam na výlet Sun, 21 Aug 2016 09:01:49 +0200