Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Fláje – Do léta vstoupila část Krušných hor na Teplicku, Mostecku a v sousedním Sasku s novinkou: Na vodním díle Fláje se otevřelo nové centrum pro turisty.

Najdete ho přímo na hrázi nad vodou, vyrostlo na netradičním místě, základech starého stavebního jeřábu, který byl používaný pro stavbu přehrady. Informační centrum se otevřelo na samém začátku prázdnin a hned je v obležení turistů. Nejde totiž jen o jeho budovu, zároveň vzniklo Informační centrum na vodním díle Rauschenbach v sousedním Sasku a turistická stezka s informačními tabulemi.

Pro zaregistrované návštěvníky je připravena i prohlídku vodního díla Fláje, které je v přehradním stavitelství v Česku unikátní svou pilířovou konstrukcí. Při prohlídce se podíváte do jedinečné duté hráze. Otevřeno je každý den kromě pondělí a úterý. V pracovní dny v odpoledních hodinách, od pátku do neděle i dopoledne.

Pro plánování svých návštěv sledujte internetové stránky věnované přímo infocentru. Spuštěn tam bude rezervační systém pro návštěvu vnitřku hráze.

Stavbu uskutečnilo Povodí Ohře jak z vlastních prostředků státního podniku, tak i z dotačních prostředků Evropské unie. Celkové náklady na vybudování všech zmíněných částí včetně patřičné prezentační podpory vyšly přibližně na 19,5 milionů korun.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací