Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Duchcov – V Muzeu Města Duchcova připravili na prázdninové měsíce výstavu, určenou především pro mužskou část populace. Jmenuje se Hračky pro malé i velké kluky a expozice sestává z exemplářů, které zapůjčila duchcovskému muzeu rodina Nisserů. Přesněji, hlava rodiny se dvěma syny a vnukem.

Návštěvníci se tady mohou pokochat modely, které přibližují vývoj automobilového průmyslu a prezentují jednotlivé typy známých značek automobilek. Kromě věrných kopií jsou tu zastoupené i různé historické hračky, modely dřevěné nebo lepené. Informace o exponátech doplňují propagační materiály, historické plakátky, prospekty, dekorativní předměty nebo modely ze stavebnice lego.

Na výstavě najdete rovněž modely letadel. Také u nich si můžete přečíst řadu informačních materiálů a dobových propagačních letáčků. Kromě modelů, které věrně zachycují určitý typ letadla, jsou tady zastoupené plastové hračky a dekorativní předměty z prostředí letectví. Některé z vystavených modelů jsou dokonce funkční, řízené rádiem a doplněné o ocenění ze soutěží.

Výstavu připravili čtyři modelářští nadšenci z jediné rodiny. Jsou jimi Pavel Nisser (1951), Pavel Nisser mladší (1977), Tomáš Nisser (1980) a nejmladším vystavovatelem je Richard Nisser (2009). V duchcovském muzeu můžete předměty z jejich sbírek vidět do 30. srpna.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací