Sobota 21. říjen 2017
Svátek má Brigita
Archivováno

Jimlín - Až do konce června můžete na zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku obdivovat výstavu historických a retro kočárků sběratelky Jany Holštajnové, jež je přístupná v rámci prohlídkové trasy celým zámkem.

"Na začátku letních prázdnin vystřídá expozici kočárků velká výstava kostýmů a rekvizit z pohádkového seriálu Arabela, která naváže na loňskou velmi úspěšnou výstavu Četnických humoresek. Výstava Arabela bude o hlavní návštěvnické sezóně přístupná jako samostatný prohlídkový okruh," přibližuje lákadla na letošní sezónu Vít Pávek, pracovník vztahů k veřejnosti zámku Nový Hrad.

Zámek je otevřený v dubnu i během týdne. Začátek prohlídek ve všední dubnové dny v 10.15, 11.15, 13.15 a 14.15 hodin. Pokladna je otevřena 15 minut před začátkem dané prohlídky.

První zmínka o zámku pochází ze 14.století, kdy rytíř Záviš z Jimlína nechal nad obcí Jimlín postavit novou, kamennou tvrz, palácového typu. V posledních letech zámek jako majetek Ústeckého kraje ve správě Oblastního muzea v Lounech prochází systematickou rekonstrukcí, aby v budoucnu tato architektonicky zajímavá památka s bohatou historií mohla sloužit jako další nově vybudovaný turistický cíl i jako prostor pro nejrůznější kulturní a společenské akce.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací