Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Most - Nutrie v rybníčku na vrchu Ressl v Mostě, který je oblíbenou rekreační lokalitou, se úspěšně množí. A ztratily bázeň z lidí.

Vrch Ressl na okraji Mostu je populárním místem Mostečanů pro sportování, procházky v přírodě, ale i výletům za zvířaty. V rybníčku u horního parkoviště je útočiště vodních ptáků, rozmnožují se tam i nepůvodní nutrie.

Hlodavci s typickými oranžovými zuby ztratily zcela strach z lidí, zvyklé jsou i na krmení z ruky. Lidé nosí potravu i divokým kachnám. Před tím ale varuje město Most. Ne vždy je totiž návštěvníky lokality správně zvoleno složení podávané potravy a tak můžete spíše uškodit, než pomoci. U rybníčku byl proto umístěn panel s doporučením, co kachnám svědčí a co jim nikdy nepodávat, abychom jim neublížili.

Nutrie říční, nazývaná také jako vodní krysa, je považována za invazní druh, jejich přirozený výskyt ve volné přírodě je jen v Jižní Americe. Na Mostecku se objevuje také v povodí říčky Srpiny, pozorována je ale také v říčce Bílině.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací