Sobota 25. září 2021
Svátek má Zlata

Duchcov – Došlo k uvolnění, na které spousta lidí v této adventní době netrpělivě čekala. Nejsou to ale jen obchody a restaurace, které lákají zpět své návštěvníky. Pořádnou porci vánoční atmosféry nabízí i některé kulturní organizace a soubory. Například Pohádkové muzeum v Duchcově, které zve zájemce do zcela nové expozice loutek, které jsou známé z různých pohádek.

Návštěvu muzea uvítají zejména rodiče s dětmi. Kromě zmíněných loutek nabízejí prostory, kde mimochodem sídlí divadelní soubor manželů Petrovských, i další zajímavosti. Například ukázku, jak vypadal mlýn a jak se v něm kdysi žilo, obrazárnu duchcovských vodníků i s jejich rodokmenem anebo vodnickou kuchyni. K vidění je také vodní svět, pohádková škola, čertovský sklep a jiná překvapení.

Pohádkové muzeum v Duchcově najdete na Bílinské ulici č. 172/9. Prohlídky se konají kromě pondělí denně, od 10 do 17 hodin. Pozor ale na to, že muzeum není otevřené stále a svoji návštěvu je třeba telefonicky předem objednat na čísle 606 786 854 nebo 602 130 381.

Foto

0512pohadkamuzeum2

0512pohadkamuzeum3

Foto: archiv Pohádkového muzea

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací