Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj

Chomutov - Kdo se chce podívat a osobně si vyzkoušet, na čem se pracovalo a hrálo v úplném pravěku počítačové techniky, kdo má rád počítačové hry a zajímá ho, jak to všechno začalo, výstava Retrogaming je právě pro něj jako ušitá! Základ výstavy je zapůjčen z Regionálního muzea v Litomyšli, v Chomutově je však obohacen o další instalaci.

Výstavu je možné navštívit v chomutovském muzeu na radnici do 12. června 2022. Jsou zde k vidění počítače, herní konzole, staré časopisy, zapomenutá datová média (kazety, diskety) a mnoho jiného, a to od samotných počátků až do 90. let 20. století. Nechybí zde například první notebook na světě značky Epson, japonské počítače Sharp, americké Commodore či Atari, britské stroje Sinclair, československé značky Tesla či Didaktik, nebo herní konzole (Nintendo, Sega a jiné).

Největším lákadlem výstavy je ale herna čili „pařanské doupě“, kde si děti i dospělí mohou zahrát doslova stovky starých her. Mezi nimi jsou i opravdové klasiky, jako třeba doomovky, Wolfenstein, Pac-Man, Prince of Persia, Tetris, Lemmings a mnoho dalších. Nechybí ani herní arkádový automat pro dva hráče s hrou Streets Fighter II, hitovkou mezi bojovkami.

Tak nasedněte spolu s chomutovským muzeem do stroje času a hurá do počítačového pravěku! Více informací naleznete na webu chomutovského muzea.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist