Čtvrtek 6. říjen 2022
Svátek má Hanuš

Děčín - Znáte botanickou zahradu v Teplicích? A víte, že není v našem Ústeckém kraji jediná? Ukážeme vám Botanickou zahradu - Libverdu. Botanická zahrada je nedílnou součástí areálu Střední školy zahradnické a zemědělské v Děčíně.

Botanická zahrada je tu jak pro žáky školy, tak pro širokou veřejnost. Otevřena je v pracovní dny od 8 do 14 hodin. Roste zde mnoho druhů vzrostlých jehličnanů i listnáčů, keřů ve všech barevných odstínech, pěnišníků i azalek. Trávníky lemuje sortiment trav a netradiční skalka, která je rozdělena několika druhy kamenů, které se nachází v našem kraji. Kromě základních rostlinných druhů můžete v zahradě vidět také sbírku sukulentů a balkonových rostlin.

K odpočinku můžete využít posezení pod pergolou hustě porostlou různými druhy popínavých rostlin. K nejzajímavějším místům patří sbírkový skleník. Rostliny zde rostou ve volné půdě a vy je tak můžete vidět v přirozené velikosti.

První zmínky o vzniku botanické zahrady jsou z 20. let minulého století. Sortimenty rostlin pro výuku se na pozemcích zdejší školy vysazují již od jejího založení. Zpočátku se pěstovaly rostliny čistě užitkové, pro výuku zahradnictví se sortimenty rozrůstaly i o rostliny okrasné.

Dnešní podobu má botanická zahrada od roku 1957, kdy se začalo s kosterní výsadbou dřevin. Kromě zahrady je v areálu školy park, který je po celý rok volně přístupný.

Foto

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist