Sobota 21. říjen 2017
Svátek má Brigita
Archivováno

Kadaň, Most - Pro letošní rok připravila společnost LOKO-MOTIV za podpory měst Kadaně, Chomutova a Mostu další ročník jízd historického parního vlaku při příležitosti Císařského dne v Kadani 24. srpna.

V čele historického parního vlaku bude opět známá parní lokomotiva 475.111, která v loňském roce byla mimořádně nahrazena parní lokomotivou 464.102, „ušatou". Parní „šlechtična" lokomotiva 475.111, prodělala v roce 2012 velkou opravu kotle. Nyní bude všem svým obdivovatelům představena ve vzhledu, kdy první kusy tohoto typu lokomotiv opouštěly výrobní brány plzeňské Škodovky.

Lokomotiva je opatřena tabulkami čísla stroje 475.105. Nemá po stranách parního kotle velké kouřové plechy, které se na první stroje dosazovaly až za provozu. A tak bude vzhled této elegantní mašinky pro mnohé návštěvníky akce překvapením.

Mnozí z Chomutováků, ale i další, si jistě vzpomenou na dobu, kdy tyto výkonné parní lokomotivy ovládaly osobní a rychlíkovou dopravu na severu Čech. V tehdejším lokomotivním depu v Chomutově sloužilo více jak třicet těchto lokomotiv. Jejich provoz byl na tratích v okolí Chomutova ukončen v letech 1975 až 1976.

Jízdenky budou u průvodčích

V provozu u tehdejších ČSD však poslední lokomotivy na podružných výkonech vydržely až do roku 1980.
Přejme si tak pro tuto akci příjemné počasí a v sobotu 24. srpna vás zve na jízdy historického parního vlaku mezi Mostem a Kadaní společnost LOKO-MOTIV Chomutov. Jízdenky na parní vlak seženete přímo u průvodčích vlaku.

Jízdenka platí vždy jedním směrem a pro dospělého stojí 50Kč, z Mostu 60 Kč, děti od 6 let platí 20 Kč. Děti ve věku do 6 let a v doprovodu rodičů jedou zdarma.

V kolik to jede?

Vlak odjíždí z Mostu ve 12.40 a v 17.50 hodin. Zpět z Kadaně se dostanete vlakem v 11.05 a 16.35. Pro ty, kteří pojedou ještě později, bude vypraven z Kadaně ve 21.45 hodin ještě motorový vlak.

Technicky pomáhá zabezpečit celou akci společnost SD Kolejová doprava. Se zabezpečením vody pro parní lokomotivu v Kadani pomohou i místní hasiči. Bez této podpory by nebylo možné celou akci úspěšně realizovat. Parní lokomotiva potřebuje určité technické zázemí, aby jí bylo možné spolehlivě provozovat a toho se dnes již na kolejích nedostává.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací