Úterý 16. leden 2018
Svátek má Ctirad
Archivováno

Jimlín - Do pohádkového světa z populárního českého seriálu Arabela se můžete ještě do konce prázdnin ponořit na zámku Nový Hrad v Jimlíně. Koná se tam výstava Arabela.

Na návštěvníky se těší půvabná princezna Arabela s celou královskou rodinou, černokněžníkem Vigem, zlým Rumburakem, mocným Fantomasem a mnoha dalšími postavami z Říše pohádek. K vidění budou také rekvizity z tohoto kultovního seriálu - například kouzelný prsten, křišťálová koule, cestovní plášť nebo královské koruny a žezlo.

Navštívíte-li Říši pohádek pro děti i dospělé, ocitnete se mezi kostýmy královské rodiny a čarodějů I. i II. kategorie, které doplňují další pohádkové kostýmy z obou pohádkových sérií. Výstava se také dotýká estetického fenoménu 70. let, který je nerozlučně spjat s tehdejším ideálem „moderní" civilizace tolik obdivovaným rozmařilou princeznou Xenií.

Na výstavě si celkem připomenete 50 kostýmů jak z první 13ti-dílné série Arabela (1979-80), tak z 26ti-dílného pokračování Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1990-93).

Arabela je přístupný každý den kromě pondělí od 9. do 17. hodiny. Dospělí zaplatí 60, studenti a senioři 40 korun. Výstava je v Jimlíně k vidění do 29. srpna. "Poté ji vystřídá prodejní výstava obrazů malíře a grafika Jana Funera," říká Vít Pávek, provozní zámku.


Více o výstavě na jejích samostatných stránkách ZDE

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací