Výstavy všeho možného

Reklama

Výstavy v Mostě a okolí

Nenašli jste se v našem přehledu? Dejte nám vědět na e-mail redakce@e-mostecko.cz

14. listopadu Oblastní muzeum Most EXKURZE DO VOJENSKÝCH MUZEÍ - ARMÁDNÍ MUZEUM PRAHA ŽIŽKOV

     
stálá expozice Městská knihovna Most

bývalá kavárna Poezie
EXPOZICE STARÉHO MĚSTA MOSTU
    První samostatná expozice, týkající se starého Mostu, je na světě! Vznikla v bývalé kavárně Poezie v přízemí knihovny. Zatím má otevřeno vždy v úterý od 16 do 17 hodin a ve středu od 10 do 12 hodin. Školy či jiné organizované skupiny v počtu nejméně 10 osob můžou přijít po telefonické domluvě (tel. 476 768 816) kdykoli. Vstup je zdarma.
stálá expozice Hora Svaté Kateřiny MIKULÁŠSKÁ ŠTOLA
    V Hoře Svaté Kateřiny byla opět otevřena Mikulášská štola, největší a nejznámější štola v Krušných horách ve středověku na stříbro a měď. V celém masivu je 64 štol, z toho je 14 pojmenovaných. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout každou sobotu a neděli od 10.00 do 16.00 hodin. Vstupné je 60 korun pro dospělého a 30 korun pro děti.
stálá expozice Nová Ves v Horách EXPOZICE HRAČEK A DŘEVĚNÝCH VÝROBKŮ
    Nová Ves v Horách zve návštěvníky do expozice hraček a dřevěných výrobků, která je k vidění ve firmě NBW v Nové Vsi v Horách. Otevřena je ve všední dny od 10.00 do 14.30 hodin, v neděli od 14.00 do 17.00 hodin. Ve firemní prodejně mohou návštěvníci zakoupit louskáčky, kouřící pece, vánoční, velikonoční a celoroční dekorace.
stálá expozice Hněvín Most DÍLNA EDWARDA KELLEYHO
    Hrad Hněvín zve do místa posledního pobytu proslulého alchymisty magistra Edwarda Kelleyho. V jeho dílně mohou návštěvníci odhalit tajemství nejslavnějších triků, kterými ohromoval i samotného císaře Rudolfa II. Otevřeno je každý den od 11.00 do 12.30 a od 13.00 do 17.00 hodin. dospělí zaplatí za prohlídku 20 Kč, děti a senioři 10 Kč.
15. května 2015 až 31. prosince 2017 Kostel Nanebevzetí Panny Marie Most

PROMĚNY NAPŘÍČ STALETÍMI

stálá výstava fotografií v prostoru věže kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Jedná se především o fotografie starého města, filmování, bourání, těžba, příprava přesunu, přesun a kostel na novém místě. Fotografie Stanislava Štýse a Jana Hodače

9. září až 31. prosince  Oblastní muzeum Most 

MINERÁLY MOSTECKÉ PÁNVE VE FOTOGRAFIÍCH PETRA FUCHSE

Výstava fotografií našeho předního fotografa mikrominerálů doplněná o ukázky minerálů ze sbírky muzea. 

9. září až 31. prosince Oblastní muzeum Most 

ZANIKLÉ ODKRYVY GEOLOGICKÉ STAVBY SEVEROČESKÉ PÁNVE VE FOTODOKUMENTACI

Výstava fotografií zajímavých geologických situací z odkryvů na povrchových dolech, které zmizely postupem lomové těžby.

18. září až 30. listopadu Galerie výtvarného umění v Mostě

JAROSLAV KLÁPŠTĚ: HOMO ANIMAL RATIONALE X HOMO ANIMAL IRRATIONALE

24. září až 31. prosince Oblastní muzeum Most

SMRTÍ TO NEKONČÍ ANEB TISÍC LET SPALI VE STÍNU RADOBÝLU

Výstava Ústavu archeologické památkové péče severozápadních Čech, v. v. i., prezentuje výsledky archeologického výzkumu raně středověkého pohřebiště v Mlékojedech. Vernisáž proběhne 24. 9. 2015 v 17 hodin v hlavní budově Oblastního muzea v Mostě. Autoři výstavy: Kryštof Derner, Jana Kuljavceva Hlavová.

29. září až 31. prosince Oblastní muzeum Most CESTY DO PRAVĚKU ANEB VE STOPÁCH ZDEŇKA BURIANA

Výstava představuje tvorbu volného sdružení výtvarníků PAS (Paleoart – Art and Science), tvořících v oblasti umělecké paleontologické rekonstrukce (vědecká kresba, malba, modelářství). Vystavující autoři: Jaroslav Bažant, Pavel Dvorský, Petr Modlitba, Jiří Svoboda, Jiří Teichmann.

15. října až 15. listopadu Výstavní síň Zlatá trojka Most KAREL BOŘECKÝ: MOSTECKÉ ŠACHTY

Výstava uceleného souboru znovuobjevených a doposud ještě nikdy nevystavených kreseb Mostecké šachty, které před padesáti lety namaloval ak. mal. Karel Bořecký.
15. října až 15. listopadu Výstavní síň Zlatá trojka Most  TOMÁŠ ONDRÁŠEK: SOCHY SVŮJ KÁMEN VYHŘÍVAJÍ (SOCHY Z MOSTECKÝCH ULIC)

Ve vystaveném souboru Sochy svůj kámen vyhřívají uvidíte výběr panoramatických místopisných fotek starých i nových soch (1600-2014) z mosteckých ulic, jak je už roky dokumentuje Tomáš Ondrášek.

6. listopadu až 30. listopadu Divadlo rozmanitostí - loutková scéna  I SENIOŘI SI ZASLOUŽÍ POCIT BEZPEČÍ - VZÁJEMNÉ MEZIGENERAČNÍ UČENÍ SE

Výstava je výsledkem spolupráce studentů Střední školy diplomacie a veřejné správy s.r.o. a mosteckých seniorů, klientů penzionů a domovů pro seniory pod správou Městské správy sociálních služeb v Mostě. Přijďte se podívat na inspirace, které vedly k vzájemnému porozumění.
Výstava potrvá do konce listopadu 2015.
Vstupné: zdarma.
6. 11. 2015 - vernisáž od 17 hodin

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.