Zajímavosti

Zkuste adrenalin na závodním okruhu

Reklama

Most - Novou sezónu začíná mostecký autodrom. A vy můžete být u toho a ještě si přitom pořádně zařádit. Zájemci mohou v sobotu 23. března využít možnosti poznat trať mosteckého okruhu a svézt se vlastními auty po zdejší trati. Podle všeho bude o šanci zažít mostecký okruh z pohledu závodníka opět velký zájem.

Jak na to?

Pravidla jízdy na závodní dráze jsou stejná tak jako v předchozích letech. Zájemce o svezení si nejprve vyplní prohlášení účastníka, v němž souhlasí, že na trať jede na vlastní nebezpečí a vlastní odpovědnost.  Na startovní věži si poté zakoupí kupón v hodně 150 Kč, který ho opravňuje k desetiminutové jízdě na závodní dráze. Z bezpečnostních důvodů nelze překročit propustnost tratě, což je v tomto případě jízd 25 aut na trati. Z tohoto důvodu si zájemce zpravidla musí vystát menší, či větší frontu a poté je na pokyn pořadatele vpuštěn na dráhu.  Po absolvování desetiminutové jízdy bude účastník za postem dvanáct nasměrován na boxovou komunikaci po níž opustí trať.
V případě, že si zájemce zakoupí více kupónů, řadí se po odjetí znovu na konec fronty pro zopakování jízdy.

Když se vybouráte, nikdo vám to nezaplatí

Vzhledem k tomu, že se jedná o jízdy v sériových vozech nedoporučujeme pokoušet se závodit a trhat rychlostní rekordy. Prvkem, který by měl účastníky nabádat k obezřetnému chování na trati, je i fakt, že na havárii na uzavřeném okruhu se nevztahuje havarijní pojištění ani pojištění odpovědnosti za provoz motorového vozidla.

I tentokrát budou platit přísná pravidla. Na okruh se smí pouze s auty, která mají platnou registrační značku a STK, anebo upravená vozidla opatřená bezpečnostním rámem a v odpovídajícím technickém stavu. Pro posádky v otevřených vozidlech platí povinnost použít při jízdě bezpečnostní helmu a helmu doporučujeme i posádkám ostatních vozidel. Dále nesmí být ve vozidle osoba mladší osmnácti let. Výjimku mají držitelé závodní licence FAS AČR platné pro okruhy, rallye a vrchy. Samozřejmostí je zákaz jízdy pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek. V areálu bude přísně hlídáno dodržování maximální povolené rychlosti 30 km/h. Je zakázáno více osob ve vozidle, než kolik je povoleno v technickém průkazu daného automobilu.

K dispozici bude prodejní stánek s reklamními předměty, občerstvení a pořadatelé nezapomněli také na možnost prohlédnout si zázemí okruhu, jako je např. startovní věž s dispečinkem apod.

Autor: Autodrom Most

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.