Zajímavosti

Nová Škoda Octavia: Nejžádanější vůz českých řidičů

Reklama

Mladá Boleslav - Nová ŠKODA Octavia se stala dvojitým vítězem soutěže ‚Auto, které bych si koupil (České auto 2013)'. V rámci národní soutěže se organizátorům letošního 1. ročníku ankety podařilo nashromáždit 57 531 platných hlasovacích lístků, resp. názorů na celkem 55 novinek.

V hlavní kategorii ‚Auto, které bych si koupil' získala nová Octavia 20,2 procent odevzdaných hlasů. S podílem 18,5 procent vyhrál nejnovější model značky také v kategorii ‚Nejpraktičtější auto'.

„Výrazné vítězství tohoto modelu jasně dokazuje, že nová Octavia je ve všech ohledech třída sama pro sebe," říká Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. „Vítězství ve dvou kategoriích je důkazem předností třetí generace modelu Octavia, které naši zákazníci vnímají. Čeští motoristé si dokáží udělat vlastní názor a okamžitě poznat kvalitní a praktický vůz," dodává Pečenka. Anketa proběhla v březnu a dubnu 2013 na internetu i v rámci brněnského Autosalonu.

Nová ŠKODA Octavia ve verzi limuzína i kombi zaujme nadčasově elegantním designem, nabídkou prostoru, vysokou funkčností, moderními bezpečnostními a komfortními systémy, nízkou spotřebou, řadou Simply Clever nápadů a vynikajícím poměrem ceny a nabízené hodnoty. Nový model ve srovnání se svým předchůdcem vyrostl jak do délky (+90 milimetrů), tak do šířky (+45 milimetrů). Nová Octavia patří k nejprostornějším vozům ve svém segmentu, disponuje největším zavazadlovým prostorem, nejdelším interiérem a největším nabídkou místa pro nohy cestujících.

Před několika týdny už nová ŠKODA Octavia získala i několik cen, například českou cenu ‚Auto Design Awards'. V této soutěži vyhrála Octavia jak v celkovém hodnocení, tak v kategorii vozů střední třídy. Octavia Combi získala cenu ‚Red Dot Design Award'.

Petr Pečenka uvádí ještě další důkaz pozitivního vnímání nového modelu Octavia. „Naše prodejní výsledky mluví samy za sebe. Octavia je i v roce 2013 jasnou jedničkou na českém trhu. Každé deváté v České republice nově registrované auto je Octavia nebo Octavia Combi."

Nová Octavia je důležitou součástí největší modelové ofenzívy v historii automobilky ŠKODA. Po startu nových modelů Octavia a Octavia Combi budou v příštích týdnech následovat i nová Octavia Combi 4x4 a sportovní verze Octavia RS (jako limuzína a kombi).


› Dvojí vítězství v anketě ‚České auto 2013'
› Více než 20 procent dotazovaných uvedlo nový model ŠKODA Octavia jako ‚Auto, které bych si koupil'
› Nová ŠKODA Octavia zvítězila také v kategorii ‚Nejpraktičtější auto'
› 57 531 hlasujících hodnotilo 55 novinek na českém trhu

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.