Zajímavosti

Po povodních buďte opatrní. Ojetý vůz z inzerátu mohl být zatopený

Reklama

Praha – U prodejců či v inzerci se zaplavené vozy začínají objevovat již krátce po záplavách. Při výběru ojetého automobilu buďte po povodních opatrní. Některé bazary poskytují doživotní garanci vrácení peněz, pokud by se takový vůz přes všechna opatření dostal do prodeje.

Moderní vozy plné elektroniky a s palubním počítačem mohou být po zatopení životu nebezpečné, protože u nich může prakticky kdykoliv dojít k nečekané závadě, například v elektroinstalaci nebo na elektronice, ale i na jiných součástech auta vlivem koroze. Pak se může stát, že se mohou ve vysoké rychlosti uprostřed dálnice zcela selhat a vystavit tak řidiče smrtelnému nebezpečí.

„Proto pečlivě prověřujeme, v jaké oblasti se s vozem jezdilo. Kontrolujeme detailněji místa, kde by mohly stopy zatopení projevit, jako je například bahno v různých těžko přístupných místech pod čalouněním dveří či sedadel, za těsněními kolem dveří či pod platovými kryty nebo pod palubní deskou. Hodně napoví také větší míra koroze pod kobercem v zavazadlovém prostoru či na jiných místech vozu či zápach bahna. Často dochází k „podivným" závadám na elektroinstalaci," popisuje generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

Obdobně mohou postupovat i zákazníci. Rozhodně by měli v kupní smlouvě požadovat ustanovení o tom, že vůz nebyl zatopen, aby případně mohli žádat vrácení peněz v rámci reklamace nebo v soudním řízení.

V bazarech ví, že se zcela jistě objeví zvýšený počet pokusů „propašovat" k nim zatopené vozy, aby se jich lidé co nejrychleji zbavili.

Očekáváme, že stejně jako po předchozích povodních, i po těch letošních se budou lidé snažit prodávat vytopené vozy zejména na našich regionálních pobočkách, protože mají pocit, že tam je kontrola nižší. Naši výkupní specialisté jsou ale dobře vyškoleni, takže jsou schopni tento problém odhalit. Na každé pobočce máme nyní specializovaný servis s nejmodernější diagnostikou, která je schopna odhalit závady na elektronice," zdůraznila Topolová. „Pokud by se přeci jen stalo, že přes naše detailní kontroly zatopený automobil vykoupíme a nový majitel později tento fakt zjistí, v rámci naší doživotní garance na právní původ vozu mu vrátíme zpět veškeré peníze, které za vůz zaplatil," dodala.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.