Hi-tech přístroje mění úroveň stomatologie

Reklama

Most - Vysoká technologická vybavenost stomatologické ordinace je faktorem, který zásadně mění průběh ošetření i vnímaní tohoto „bolavého“ oboru. Sebelepší zubní lékař dnes není schopen bez moderních technologií nabídnout opravdovou moderní stomatologii – stomatologii přesnou, šetrnou a miniinvazivní (minimalizující diskomfort či bolest pacienta).

Vyšetření přístrojem DiagnoCAM, který umí odhalit zubní kaz již v jeho počátečním stádiu. Foto: archiv DentalCare

Pokrokové technologie totiž ukazují nejen prestiž, ale především zkvalitňují, zpřesňují a zpříjemňují každé ošetření. Soudobá moderní stomatologie totiž znamená méně devastující výkony, méně RTG záření, méně nepříjemných zážitků i méně frustrujícího čekání. Samozřejmě zůstává i v takovéto ordinaci klíčovým prvkem stomatolog (a jeho tým) s tím, že rostou nároky na jeho celoživotní vzdělávání a osvojování nových technologií.

Stomatologické centrum DentalCare v Mostě s vysokým technologickým standardem i úrovní patří právě mezi takováto zdravotnická zařízení stomatologické péče. Disponuje těmi nejmodernějšími přístroji, díky kterým poskytuje svým pacientům vždy excelentní péči na úrovni nejvyspělejších zemí světa.

Jako první zubní klinika v širokém okolí například disponuje CAD/CAM „robotem“ CEREC. Přístroj spojuje nejmodernější technologie počítačového modelování s automatickým CNC frézováním zubních náhrad – přímo z keramických „bločků“. To znamená, že stomatolog Vám s jeho pomocí může během jedné jediné návštěvy vyrobit keramické zubní výplně (inlaye), korunky, můstky či fasety. A to vše v přesnosti (kvalitě), která je běžnou technologií (odlévání ve voskovém modelu) nedosažitelná. K jednoznačným výhodám této technologie tedy patří rychlost, maximální estetika a vysoká spolehlivost. Pacientům odpadá zdlouhavé čekání - žádné provizorní náhrady již nejsou potřeba. Cena těchto nejmodernějších protetických výrobků přitom výrazně nepřesahuje běžnou technologii, u které je vždy nutné vyrobit (a také zaplatit) nejprve provizorní a později i definitivní náhrady.

Nejvíce vytíženým přístrojem na klinice DentalCare je však přístroj DiagnoCAM, který umí odhalit zubní kaz již v jeho počátečním stádiu, a to bez nutnosti expozice pacienta rentgenovému záření. Monochromatický světelný zdroj prosvítí celý pacientův zub a vysoce citlivý snímač přenese obraz na LCD displej zubní soupravy. Výsledkem je naprosto přesný a čistý obraz zubu, kterému velmi dobře rozumí i sám pacient (na rozdíl od RTG snímků). Zubní kaz totiž jinak láme světlo a na monitoru se zobrazí jako nápadná, kontrastní, tmavá skvrna. Pacienti oceňují zejména zcela bezbolestné vyšetření zubu (odpadá píchání sondy do zubu či vyšetřování klasickými kovovými nástroji). Díky včasnému odhalení zubního kazu na jeho počátku lze následně zubní kaz léčit bez nepříjemného vrtání.  

Panoramatický rentgen OPG Sirona. Foto: archiv DentalCareKromě jiného disponuje klinika DentalCare i panoramatickým (OPG) rentgenem Sirona. Poskytuje stomatologovi přehledný obraz celé ústní dutiny ve vysoké kvalitě, který se objeví na monitoru počítače v několika vteřinách, a pomůže ke stanovení přesné diagnózy. Z pohledu pacientů je jistě dobré zmínit se, že tento typ zařízení patří mezi ta nejbezpečnější svého druhu. Pacient je vystaven mnohonásobně menší dávce rentgenového záření než při běžném snímkování.

I pracoviště dentální hygienistky je vybavené unikátními zařízeními. Ultrasonický přístroj Newtron poskytuje velmi výkonný a přitom šetrný způsob odstraňování zubního kamene. Klinika DentalCare nově poskytuje také ordinační bělení zubů (účinné koncentrace s ochrannou bariérou dásní), které má skutečný efekt a přitom bezpečnou proceduru. Kromě široké nabídky přípravků dentální hygieny si můžete v ordinaci hygienistky vyzkoušet „na vlastní zuby“ i nejmodernější technologii elektrických zubních kartáčků Philips Sonicare DiamondClean.  

Ano – nejmodernější technologie nejsou nejlevnější. Cenová politika kliniky DentalCare však usiluje o maximální dostupnost těchto služeb každému, komu na jeho chrupu záleží. Samozřejmě není možno takovouto úroveň služeb získat zadarmo (tzv. „na pojišťovnu“), avšak „pražských“ cen se na mostecké klinice opravdu bát nemusíte.

Klinika nabízí cenový bonus (slevu) pro pojištěnce (tedy pro všechny občany ČR), ale také možnost uhradit cenové náročný stomatologický výkon (např. implantáty, rozsáhlé můstky) v několika splátkách.

Velmi pozitivní zprávou pro pacienty z Mostu a okolí jistě je, že klinika DentalCare v lednu 2014 rozšířila svůj tým (3 lékaři + dentální hygienistka) a opět přijímá nové pacienty.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.