Celokeramické zubní náhrady v jedné návštěvě

Reklama

Most - Zdravé zuby plní kromě životně důležitých funkcí jako je kousání a žvýkání i funkci estetickou, neboť jsou rozhodující pro celkový výraz našeho obličeje, osobitý šarm a dokonalý úsměv. Výborný stav chrupu je předpokladem pro bezchybnou výslovnost a dodává člověku pocit spokojenosti v každém okamžiku života. Je také vizitkou určitou, podle níž je člověk hodnocen svým okolím.

CEREC frézovací zařízení. Foto: DentalCare

Ke ztrátě zubů či jejich destrukci nemusí dojít pouze dlouhodobým zanedbáním ústní hygieny, ale také v důsledku různých sportovních aktivit. Před nástupem revoluční špičky dentálního průmyslu - CAD/CAM CEREC - museli pacienti snášet hodiny čekání v čekárnách či na stomatologickém křesle i dlouhé týdny života „s provizoriem". Obrat k lepšímu přinesla až technologie CEREC – „technologie budoucnosti", jež je dostupná již dnes. Ta odbourala nejen nepříjemné a zdlouhavé čekání, ale také potřebu provizorních protetických prací.

Špičkovou 3D technologii CEREC využívá ve svých ordinacích i moderní stomatologické centrum DentalCare v Mostě. Ošetření tu probíhá rychle a bezbolestně. CEREC umožňuje digitálně navrhnout a počítačově zhotovit nejrůznější zubní náhrady: korunky, můstky, fasety, inalye a onlaye.

CEREC scanner. Foto: DentalCareOšetření CEREC probíhá v několika krocích. Nejprve se zuby pacienta obrousí do požadovaného tvaru. Poté se speciální 3D kamerou do počítače nasnímá situace v ústech (tzv. „digitální otisk"). V další fázi přichází ke slovu 3D modelace pomocí softwaru CEREC. Stomatolog tak náhradu či nový zub doslova „vymodeluje", přičemž počítač zasadí zub do naskenovaného okolí. Hotové 3D zadání poté z počítače obdrží dentální frézovací přístroj, pracující s nedostižnou přesností. Tato fréza pak obrábí bloček dentální keramiky do požadovaného tvaru. Počítač samozřejmě bere v potaz i takový aspekt jako odpovídající odstín zubu. Finální výrobek lze v případě potřeby ještě doleštit či dobarvit dle potřeb pacienta. „Díky ošetření systémem CEREC odcházejí pacienti z ordinace s novou a definitivní zubní náhradou do dvou hodin!" pochvaluje si MDDr. Tereza Trefná, stomatoložka kliniky DentalCare.

Nespornou výhodou ošetření CEREC je, že keramika se svými vlastnostmi a tvrdostí nejvíce podobá zubní sklovině, a odpadá jakákoliv kovová slitina v ústech. Pacient navíc opravdu platí pouze za komplexní ošetření bez dalších nákladů na provizorium (zhotovení probíhá bez otiskování, což zajistí úsporu času pacienta i stomatologa, který tak svůj čas může věnovat dalším pacientům).

CEREC frézovací zařízení. Foto: DentalCareOšetření systémem CEREC je vhodným řešením i v případech, kdy je třeba výměna běžných výplní či opravy velikých destrukcí zubní korunky pomocí – inlay, onlay či fazet. Takto zhotovené výplně jsou navíc mnohem kvalitnější a trvanlivější než „bílé" či „prehistorické amalgamové" výplně. Vzhledem k barevnosti podobné zubním tkáním se právě keramické inlaye a onlaye těší stále větší oblibě. CEREC keramické korunky jsou navíc výborným estetickým řešením pro destruované či oslabené zuby pacienta. Celé ošetření probíhá rychle, bezbolestně a pohodlně.

CEREC je tedy kvalitní a esteticky přesné řešení pro každého. Cenová politika kliniky DentalCare usiluje o maximální dostupnost těchto služeb všem pacientům, kterým na jejich chrupu záleží. Není bohužel možno tuto nadstandardní úroveň služeb získat zadarmo (tzv. „na pojišťovnu"), avšak „pražských" cen se na mostecké klinice opravdu bát nemusíte. Konečná cena konkrétní protetické práce je samozřejmě u každého pacienta jiná.

DentalCare však nabízí pacientům (všem občanům ČR) i tzv. cenový bonus (slevu) pro pojištěnce, který přispívá dokonce i na ošetření technologií CEREC.

Recepce DentalCare v Mostě. Foto: DentalCare

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.