Pondělí 21. květen 2018
Svátek má Monika

Z Mostecka

Z Litvínovska

Ze sportu

Archivováno

Most - Zdravé zuby plní kromě životně důležitých funkcí jako je kousání a žvýkání i funkci estetickou, neboť jsou rozhodující pro celkový výraz našeho obličeje, osobitý šarm a dokonalý úsměv. Výborný stav chrupu je předpokladem pro bezchybnou výslovnost a dodává člověku pocit spokojenosti v každém okamžiku života. Je také vizitkou určitou, podle níž je člověk hodnocen svým okolím.

CEREC frézovací zařízení. Foto: DentalCare

Ke ztrátě zubů či jejich destrukci nemusí dojít pouze dlouhodobým zanedbáním ústní hygieny, ale také v důsledku různých sportovních aktivit. Před nástupem revoluční špičky dentálního průmyslu - CAD/CAM CEREC - museli pacienti snášet hodiny čekání v čekárnách či na stomatologickém křesle i dlouhé týdny života „s provizoriem". Obrat k lepšímu přinesla až technologie CEREC – „technologie budoucnosti", jež je dostupná již dnes. Ta odbourala nejen nepříjemné a zdlouhavé čekání, ale také potřebu provizorních protetických prací.

Špičkovou 3D technologii CEREC využívá ve svých ordinacích i moderní stomatologické centrum DentalCare v Mostě. Ošetření tu probíhá rychle a bezbolestně. CEREC umožňuje digitálně navrhnout a počítačově zhotovit nejrůznější zubní náhrady: korunky, můstky, fasety, inalye a onlaye.

CEREC scanner. Foto: DentalCareOšetření CEREC probíhá v několika krocích. Nejprve se zuby pacienta obrousí do požadovaného tvaru. Poté se speciální 3D kamerou do počítače nasnímá situace v ústech (tzv. „digitální otisk"). V další fázi přichází ke slovu 3D modelace pomocí softwaru CEREC. Stomatolog tak náhradu či nový zub doslova „vymodeluje", přičemž počítač zasadí zub do naskenovaného okolí. Hotové 3D zadání poté z počítače obdrží dentální frézovací přístroj, pracující s nedostižnou přesností. Tato fréza pak obrábí bloček dentální keramiky do požadovaného tvaru. Počítač samozřejmě bere v potaz i takový aspekt jako odpovídající odstín zubu. Finální výrobek lze v případě potřeby ještě doleštit či dobarvit dle potřeb pacienta. „Díky ošetření systémem CEREC odcházejí pacienti z ordinace s novou a definitivní zubní náhradou do dvou hodin!" pochvaluje si MDDr. Tereza Trefná, stomatoložka kliniky DentalCare.

Nespornou výhodou ošetření CEREC je, že keramika se svými vlastnostmi a tvrdostí nejvíce podobá zubní sklovině, a odpadá jakákoliv kovová slitina v ústech. Pacient navíc opravdu platí pouze za komplexní ošetření bez dalších nákladů na provizorium (zhotovení probíhá bez otiskování, což zajistí úsporu času pacienta i stomatologa, který tak svůj čas může věnovat dalším pacientům).

CEREC frézovací zařízení. Foto: DentalCareOšetření systémem CEREC je vhodným řešením i v případech, kdy je třeba výměna běžných výplní či opravy velikých destrukcí zubní korunky pomocí – inlay, onlay či fazet. Takto zhotovené výplně jsou navíc mnohem kvalitnější a trvanlivější než „bílé" či „prehistorické amalgamové" výplně. Vzhledem k barevnosti podobné zubním tkáním se právě keramické inlaye a onlaye těší stále větší oblibě. CEREC keramické korunky jsou navíc výborným estetickým řešením pro destruované či oslabené zuby pacienta. Celé ošetření probíhá rychle, bezbolestně a pohodlně.

CEREC je tedy kvalitní a esteticky přesné řešení pro každého. Cenová politika kliniky DentalCare usiluje o maximální dostupnost těchto služeb všem pacientům, kterým na jejich chrupu záleží. Není bohužel možno tuto nadstandardní úroveň služeb získat zadarmo (tzv. „na pojišťovnu"), avšak „pražských" cen se na mostecké klinice opravdu bát nemusíte. Konečná cena konkrétní protetické práce je samozřejmě u každého pacienta jiná.

DentalCare však nabízí pacientům (všem občanům ČR) i tzv. cenový bonus (slevu) pro pojištěnce, který přispívá dokonce i na ošetření technologií CEREC.

Recepce DentalCare v Mostě. Foto: DentalCare

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací