Zprávy

Za hranicemi buďte dnes opatrní. Německá policie pořádá manévry na silnicích

Sasko, Německo – Od šesté hodiny ranní pořádá německá policie po dalších čtyřiadvacet hodin na tamních silnicích a dálnicích hon na příliš rychlé řidiče. Do páteční šesté hodiny ranní tam probíhá velká kontrolní akce v téměř všech spolkových zemích, včetně našeho sousedního Saska, zaměřená na dodržování povolené rychlosti.

Lékaři zachraňovali dvoutýdenní novorozeně v bezvědomí. Lidé v koloně záchranářům nadávali za zdržení

Ústecký kraj, Karlovy Vary – Bezohlednost často komplikuje záchranářům práci. Naposledy se o tom přesvědčili, když na silnici mezi Karlovými Vary a Lubencem zachraňovali čtrnáctidenní miminko, které v autě upadlo do bezvědomí. Nedočkaví řidiči nadávali hasičům za čtvrthodinovou uzavírku silnice kvůli přistání vrtulníku.

Yanfeng v zóně Triangle dále expanduje, vznikne největší průmyslová budova v kraji

Most, Žatec - Průmyslový developer Panattoni Europe zahájil v žatecké průmyslové zóně Triangl čtvrtou fázi projektu pro čínskou společnost Yanfeng, největšího světového výrobce automobilových interiérů. Stávající výrobní prostory se tak rozšíří o dalších 11 000 m2, a vznikne tak největší průmyslová budova v Ústeckém kraji s celkovou rozlohou 45 000 m2.

Česko bude po víkendu čistějí. Uklízet bude u nás v kraji i ministr

Mostecko - Tuto sobotu 16. dubna vyvrcholí celorepubliková úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016. Od časného sobotního rána budou dobrovolníci po všech koutech země uklízet černé skládky i drobný nepořádek. Aktuálně je na webu organizátorů Ukliďme svět, ukliďme Česko nahlášeno přes 1700 úklidových akcí.

Lesy České republiky nabraly stovky nezaměstnaných na sezónní práce. Nejvíce je jich v Krušných horách

Ústecký kraj – Lesy České republiky nabídly letos sezónní práce téměř třem stovkám nezaměstnaným. Nejvíce nových zaměstnanců je v Krušných horách.

Kde jsou v Ústeckém kraji silnice smrti? Známe místa, kterým je lepším se vyhnout

Ústí nad Labem – Ústecký kraj má dvě místa, kde se loni velmi často stávaly tragické dopravní nehody, a kterým je tedy lepší se obloukem vyhnout. Jedná se o zatáčku na silnici I/8 v katastru obce Bořislav na trase z Teplic do Lovosic a úsek na silnici I/13 v Ludvíkovicích u Děčína. Vyplývá to z žebříčku nejčastějšího výskytu dopravních nehod, který sestavila společnost Allianz. Její automapa se zpracovává podle veřejně přístupné databáze s lokalizací všech dopravních nehod evidovaných policií.

Výrobce drátů začal budovat v zóně Triangle závod za 2,5 miliardy. Za čtyři roky chce 300 zaměstnanců

Žatec - Společnost Kiswire zahájila přípravné zemní práce ve Strategické průmyslové zóně Triangle. V jihozápadní části zóny na ploše 20,16 ha vybuduje závod na výrobu ocelových drátů a kordových vláken pro pneumatiky a automobilový průmysl.

Konec! Kraji už neposílejte žádosti o peníze na nový kotel

Ústecký kraj - Přesně 1 557 žádostí o takzvanou "kotlíkovou" dotaci dorazilo na podatelnu Krajského úřadu Ústeckého kraje. Zaměstnanci úřadu nyní všechny došlé žádosti kontrolují. Celkem je pro Ústecký kraj na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva vyčleněno 162 milionů korun. Již v tuto chvíli víme, že objem došlých žádostí tuto částku převyšuje, zní z kraje.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.