Zprávy

OTESTOVALI JSME: V Mostě se otevřelo ACF, konkurence KFC

Reklama

Most - Nové rychlé občerstvení je od pondělí otevřeno v Mostě. Inspiraci jednoznačně čerpalo v americkém řetězci na smažené kuřecí. Porazí domácí ACF opeřence z KFC? Otestovali jsme dvě položky z menu. Podívejte se na reálné fotografie produktů.

AFC (American chicken food) vzniklo v reakci na dlouhodobé volání Mostečanů po řetězci KFC (Kentucky fried chicken). Najdete jej v budově kulturního domu Repre. Podobné je menu obou firem, Mostečané ale v šíři nabídky zatím mírně pokulhávají.

Reportéři serveru e-mostecko.cz si zakoupili dvě položky - Devils wings menu s šesticí kuřecích křidýlek, velkými hranolkami a bezedným nápojem za 99 korun - a Maxichickenburger, kde k bezednému nápoji a velkým hranolkám dostanete podle jídelního lístku šťavnaté kuřecí prso v sezamové bulce za 125 korun.

acf mostĎábelská křidýlka

Obalovaná křídla byla lehce pálivá, maso šťavnaté, křupinky opravdu křupavé. Zavažte si oči a rozdíl mezi ACF a KFC zřejmě ani nepoznáte.

Kuřecí burger

Houska o velikosti Grander Texasu z KFC proti avizovanému kuřecímu prsu skrývala ve svých útrobách jen čtyři nakrájené kousky obalovaného kuřecího, doplněného spoustou zeleniny, kde jednou z dominantních chutí dávala přítomná cibule. Omáčky uvnitř nenadchnou, neurazí, prostě k burgru tak nějak patří. Na zmiňovaného Grander Texase dosahuje ale zatím jen cenou, chuťově zde KFC jednoznačně vítězí.

Hranolky

Velké hranolky dostanete v papírovém sáčku. Cenově jsou opět stejné jako KFC či McDonalds, chuťově jsou na úrovni KFC. Dle názoru reportérů našeho serveru má hranolky nejlepší prostě "mekáč", podle subjektivního názoru jich je v mosteckém ACF v porovnání s McDonaldem méně.

Bezedný nápoj

Bezva věc, první u rychlého občerstvení v Mostě, takže jednoznačné plus. RC Cola sice nedosahuje chuti Coca Coly ani Pepsi Coly, ale není zlá. Kdo nechce colu, může si dát čaj, oranginu nebo vineu. Za tu má ACF jednoznačné velké plus.

Resumé

Mostečané se snaží a využili díry na trhu. Jednoznačná inspirace KFC ale může být také handicapem. Lidé chuť z Ameriky znají, a proto budou také porovnávat. Mnohaletá tradice KFC je znát v preciznosti chutí, rozdíl ale není až tak velký, aby bylo zapotřebí od návštěvy ACF odrazovat a doporučovat KFC. To určitě ne. Bude tak zřejmě jen na zvážení každého, zda se bude chtít trmácet do nejbližšího KFC do Chomutova, když má doma "něco podobného".

Máte jiný názor? Napište nám jej do diskuze ;)

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.