24. února 2017 Svátek má Matěj

Velebudice - Obrovskou vlnu emocí vzbudily vážné nehody na přechodu pro chodce na silnici na Prahu v mosteckých Velebudicích, kde se jen za poslední týden udály hned dva tragické střety s chodci.

Podle mnohých Mostečanů jde o jedno z nejnebezpečnějších míst ve městě pro chodce, kde přejít rušnou vozovku je prý  často velký problém. I když je tamní přechod osazen dopravní značkou, lidé poukazují, že je nepřehledný a ve večerních hodinách špatně osvětlený. 

Přitom jde o frekventované místo, kudy ve dne v noci přechází velké množství lidí do tamní průmyslové zóny a silnicí projíždí hodně aut.

Minulé pondělí v časně ranních hodinách na přechodu pro chodce řidič linkového autobusu porazil přebíhající ženu, která následkům těžkého zranění přímo na místě podlehla. 

Dnes na stejném místě vběhl pod kola projíždějícího automobilu teprve třnináctiletý chlapec. Pro  zraněného školáka přilétl vrtulník letecké záchranné služby. Chlapec, která šel za svou matkou, která pracuje v průmyslové zóně, měl vběhnout na přechod. Řidič jedoucí ve směru k dopravnímu podniku už netihl zareagovat a došlo ke střetu. Nárazem byl chlapec odmrštěn do vzdálenosti asi dvaceti metrů a dopadl na vozovku. 

Nejen obyvatelé Mostu tak usilují o bezpečnější ulice a především o bezoečné přechízení silnic a osvětlené přechody pro chodce. Především ve večerních hodinách totiž řidiči prý nmají šanci vidět chodce, kteří přebíhají rušnou vozovku, a to ať už po přechodu nebo mimo něj. 

Redakce e-mostecko.cz případ sleduje a bude nadále aktualizovat.  A jaký máte názor na tento problém vy? Napište nám na redakční E-mail: redakce@e-mostecko.cz Děkujeme.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.