Zprávy

ZPRÁVA DNE: Mostečané volají po bezpečných ulicích a přechodech

Reklama

Velebudice - Obrovskou vlnu emocí vzbudily vážné nehody na přechodu pro chodce na silnici na Prahu v mosteckých Velebudicích, kde se jen za poslední týden udály hned dva tragické střety s chodci.

Podle mnohých Mostečanů jde o jedno z nejnebezpečnějších míst ve městě pro chodce, kde přejít rušnou vozovku je prý  často velký problém. I když je tamní přechod osazen dopravní značkou, lidé poukazují, že je nepřehledný a ve večerních hodinách špatně osvětlený. 

Přitom jde o frekventované místo, kudy ve dne v noci přechází velké množství lidí do tamní průmyslové zóny a silnicí projíždí hodně aut.

Minulé pondělí v časně ranních hodinách na přechodu pro chodce řidič linkového autobusu porazil přebíhající ženu, která následkům těžkého zranění přímo na místě podlehla. 

Dnes na stejném místě vběhl pod kola projíždějícího automobilu teprve třnináctiletý chlapec. Pro  zraněného školáka přilétl vrtulník letecké záchranné služby. Chlapec, která šel za svou matkou, která pracuje v průmyslové zóně, měl vběhnout na přechod. Řidič jedoucí ve směru k dopravnímu podniku už netihl zareagovat a došlo ke střetu. Nárazem byl chlapec odmrštěn do vzdálenosti asi dvaceti metrů a dopadl na vozovku. 

Nejen obyvatelé Mostu tak usilují o bezpečnější ulice a především o bezoečné přechízení silnic a osvětlené přechody pro chodce. Především ve večerních hodinách totiž řidiči prý nmají šanci vidět chodce, kteří přebíhají rušnou vozovku, a to ať už po přechodu nebo mimo něj. 

Redakce e-mostecko.cz případ sleduje a bude nadále aktualizovat.  A jaký máte názor na tento problém vy? Napište nám na redakční E-mail: redakce@e-mostecko.cz Děkujeme.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.