Zprávy

VIDEO: V Teplicích se otevřela Fontána. Na mostecký Central zatím nemá, je to staveniště

Reklama

Teplice – Nedostali jste se ve čtvrtek na otevření nového nákupního centra Fontána Teplice? Pak nemáte čeho litovat. Náš sesterský zpravodajský server www.e-teplicko.cz se podíval na první den provozu místo vás. A shrnutí? Polovina obchodů není otevřená, občerstvit se nemáte téměř kde a při výjezdu z podzemního parkoviště budete bloudit. Zlatý mostecký Central.

Ve Fontáně najde práci 250 lidí, náklady na stavbu po úplném dokončení přesáhnou 800 milionů korun. A dokončovat je určitě co. Třeba podzemní parkoviště. Šipky na zemi vás sice mají snahu navádět, ale pouze při cestě dovnitř. Zmatení řidiči při výjezdu bloudili, chybí směrovky k exitu. Ostré zatáčky v podzemních garážích pro tři sta aut mnozí najednou nezvládnou, musí si couvnout.

Investor JTH počítá s padesátkou obchodů. Nyní je obsazena polovina. Dosavadní sortiment se nijak nevymyká. Spar v přízemí, drogerie, optika, elektro i sport, knihy... Nechybí ani vietnamští upravovači nehtů. Největší zklamání zatím přináší horní patro, které má být určeno především oddechu, zábavě a občerstvení. Smutně prázdné židličky byly prázdné proto, že se nebylo z čeho občerstvit. Improvizovaná diskotéka to již nezachránila. Navštívit tam můžete třeba 5D kino. To už znáte třeba z ústeckého Fora nebo mosteckého Centralu. Takže také žádné překvapení.

Toalety v nejvrchnějším patře zapáchaly, mladá dívka za řídítky čistícího vozíku byla již první den od otevření značně znechucená, když musela dávat na chodbě se svým strojem přednost lidem. I na personálu se bude muset ještě pracovat... Důležité to bude hlavně až za několik měsíců otevře konkurence sousední Galerii Teplice.

Fontána je situována do samotného centra města, na hlavní náměstí Svobody, přímo u lázeňské kolonády, magistrátu a nejfrekventovanější pěší zóny Krupská. Velikostí nákupní plochy 18 tisíc metrů čtvereční je srovnatelná právě s mosteckým Centralem.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.