Zprávy

Vražda mladé dívky v Praze: Jedna ze stop může vést znovu do Mostu

Reklama

Most,  Praha - Mladá dívka v tratolišti krve byla nalezena v úterý večer ve Vratislavově ulici v Praze 2. Podle přivolaného služebního lékaře a detektivů zemřela jednadvacetiletá žena násilnou smrtí. Kriminalisté z pražské mordparty si celý případ na místě převzali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy. Podle informací, které získali redaktoři e-mostecka.cz, dívka studovala na mosteckém gymnáziu, pochází z Duchcova.

 

Foto dívky z jejího profilu na Facebooku.

 

"Jakékoliv informace k tomuto případu prozatím nebudeme s ohledem na čerstvost případu, s ohledem na rodinu a samozřejmě i z taktickým důvodů, blíže komentovat," uvedla Jana Rösslerová, mluvčí pražské policie.

Pomožte v pátrání po pachateli

Podezřelá osoba s největší pravděpodobností opustila místo činu mezi pondělním a úterním odpolednem. "Oděv pachatele však musel být velmi znečištěn krví, takového specifického markantu si pak mohli kolemjdoucí všimnout. Policisté tak žádají veřejnost o jakoukoli informaci k pohybu podezřelé osoby, která z bytu odešla neznámým směrem. Kriminalisté nevylučují, že by k rychlému opuštění místa činu využila například i prostředků městské hromadné dopravy, v blízkosti události se totiž nachází tramvajová zastávka Výtoň nebo Albertov," dodala Jana Rösslerová.

 

Informace k podezřelé zakrvácené osobě, která se v tuto dobu pohybovala v okolí místa vraždy, přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně policie.

 

Po vrahovi policie v čele se zkušeným šéfem pražské „mordparty“ Josefem Marešem, uvedl dnes Blesk.cz. Jak brutalita útoku, stopy po zápasu v několika místech a nezahlazení stop nasvědčují, že vrah jednal podle bulvárního deníku impulzivně. Teorii nahrává i vyjádření dosud málo sdílného Mareše pro Magazín Dnes. „V současnosti převažují spíše vraždy v afektu. Navíc oproti devadesátým létům převažují útoky nožem,“ upřesnil „vražedný trend“ v rozsáhlém rozhovoru Mareš. Svého vraha tak mohla jedenadvacetiletá dívka znát.

 

Mareš vyšetřoval už vraždu dívky, kterou měl zabít Mostečan

Josef Mareš, který na případu pracuje, už vyšetřoval i případ zmizelé Aničky J. (†8) před třemi roky. Otakara Tomka, který byl z vraždy podezřelý, zadrželi policisté v mostecké restauraci Luna. Muž spáchal v cele sebevraždu.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.