Zprávy

Zajímavá statistika: Podívejte se, v jakém supermarketu v Litvínově se krade nejčastěji

Reklama

Litvínov - V loňském roce výrazně přibylo případů krádeží v obchodech a nákupních centrech. Z 325 přestupků krádeží a podezření z krádeže, které strážníci Městské policie Litvínov řešili v loňském roce, se jednalo o 256 krádeží v obchodech.Víme, v jakých obchodech se krade nejčastěji.

„Je to výrazný nárůst. A to se jedná pouze o špičku ledovce. Většinu krádeží ochranky obchodů ani nezjistí. Do statistky jsou zařazeny pouze ty případy, kdy jsou strážníci na místo přivoláni," říká velitel Městské policie Litvínov Zdeněk Urban. Krádeže většinou strážníci řeší vrácením zboží zpět do prodejny, pokud není poškozeno či jinak znehodnoceno, a blokovou pokutou. Jen v případech, kdy zloděj ukradne zboží převyšující částku 5000 korun nebo se jedná o recidivistu z této oblasti, má o zloděje zájem Policie ČR.

Vede Tesco a Kaufland, nejméně zlodějů bylo v Lidlu

Nejčastěji se krade ve velkých hypermarketech. Statistiky v Litvínově vede Tesco s 65 nahlášenými případy, v těsném závěsu za ním je Kaufland, kam ke krádežím vyjížděli strážníci v loňském roce v 64 případech. V Bille přistihli vloni 44 zlodějů, v Penny 37, v Normě 33 a nejméně v Lidlu pouze 13 zlodějů.

Nejčastěji se krade alkohol, a to zejména v závěru roku, kdy nebyly výjimkou ani krádeže alkoholu za více než 1500 Kč naráz. Kradlo se také maso, cukrovinky a drogerie. Kuriózní byla například snaha zloděje, který se pokusil opakovaně v průběhu dvou dnů ukrást mentolové bonbony za 1300 Kč. Ochranka obchodů často při snaze dopadnout zloděje zachází až do krajností. Příkladem je případ z ledna letošního roku, kdy ochranka běžela za vozidlem ze zloději přes město a snažila se je dostihnout. Pomohla až hlídka strážníků, kteří vozidlo se zloději zákonným způsobem zastavili.

Výjimkou nejsou přespolní zloději, kteří do Litvínova jezdí krást například z Mostu. Častým případem je také to, že se zloději přímo v obchodě zboží zkonzumují, a pak nemají čím zaplatit.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.