20. února 2017 Svátek má Oldřich

Most - Česká republika má nový nástroj, jak přivést investice do pěti okresů nejvíce postižených nezaměstnaností. Investoři, kteří zamíří do Mostu, Bruntálu, Ústí nad Labem, Karviné nebo Chomutova a zažádají o investiční pobídky, dostanou od státu na každé vytvořené pracovní místo 200 namísto dosavadních 50 tisíc korun.

 

V nařízení, na jehož přípravě se podílelo ministerstvo průmyslu a obchodu a ministerstvo práce a sociálních věcí, tak vláda ČR uvedla v život návrh agentury CzechInvest. Účinnosti nabyde 1. února 2014.

Namiřte na značku čtečku QR kódu na vašem telefonu.„Jsme přesvědčeni, že je to příležitost, která přitáhne pozornost investorů do regionů, kde je potřeba rozproudit ekonomiku a hlavně vytvořit další pracovní místa. Opatření vyplynulo z jednání pracovní skupiny, která aktuální situaci v Moravskoslezském a potažmo i Ústeckém kraji soustavně řeší," říká ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala.

„Vyšší hmotnou podporu na každé nově vytvořené pracovní místo si mohou nárokovat podniky, které podají svoji žádost o investiční pobídky po 1. únoru 2014," pokračuje generální ředitel agentury CzechInvest Marian Piecha. „Týká se to firem z oblasti zpracovatelského průmyslu, technologických center a center strategických služeb," zdůrazňuje.

Letos čeká investory v celé České republice ještě jiná významná změna. Od července 2014 začnou platit nová pravidla Evropské komise, která snižují míru veřejné podpory pro velké podniky. V souvislosti s novými pravidly stát připravuje novelu Zákona o investičních pobídkách. Do ní chce zahrnout například snížení odvodu z úhrnu mezd nebo osvobození od daně z nemovitosti. Počítá se také se zjednodušením administrativy.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.