25. února 2017 Svátek má Liliana

Most - Středisko volného času povede Danuše Lískovcová. Rozhodli o tom mostečtí radní. Středisko, které je největší volnočasovou organizací v Mostě, se v posledních dvou letech potýkalo s kritikou z řad veřejnosti. Nedokázalo navázat na úspěchy Centra volného času po nuceném odchodu tehdejšího ředitele Milana Rybáka.

Na základě doporučení konkurzní komise jmenovala Rada města Mostu do funkce ředitelky Střediska volného času Danuši Lískovcovou s účinností od 1. února letošního roku. Potvrdilo to v pátek město Most. "Konkurzní řízení bylo vyhlášeno v listopadu loňského roku a přihlásilo se do něj deset uchazečů (devět žen a jeden muž). Komise posuzovala vhodnost uchazečů na základě jimi předložené koncepce a řízeného rozhovoru, který s uchazeči vedli členové komise," uvedla za magistrát Klára Vydrová.

Dřívější problémy

Přes tři sta lidí  podepsalo už v roce 2012 petici, která kritizovala činnost Střediska volného času v Mostě. Podle petice se po sloučení Centra volného času a Domu dětí a mládeže omezila programová nabídka, zhoršily se služby pro veřejnost, odešli schopní zaměstnanci, externisté i dobrovolníci a zhoršily se i vztahy s nájemci a sponzory.

Šikana zaměstnanců, ponižování, porušování zákoníku práce a vysoká fluktuace po řadu měsíců zase vybudila ke stížnostem přibližně dvacítku zaměstnanců v loňském roce. Tehdejší ředitelka po jednání s vedením města na přelomu října a listopadu rezignovala. Je ale dál zaměstnankyní centra.

 

 

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.