25. února 2017 Svátek má Liliana

Litvínov - Litvínov má novou sportovní halu pro gymnasty. Vyrostla vedle dosavadní haly pod Koldomem. Radnice za sportoviště nic neplatila. Halu postavila firma, která od města na oplátku získala někdejší Sokolovnu v centru Litvínova.

"Výstavba nové haly byla zahájena loni v létě a letos v únoru prošla úspěšně kolaudačním řízením a je možné ji užívat," informovala Margita Kučerová z litvínovské radnice.

Halu postavila společnost Naturyss, v bývalé Sokolovně, kterou bude opravovat, hodlá udělat obchodní centrum. "Podle časového harmonogramu projektu Sokolovna má být letos zahájena 1. etapa rekonstrukce objektu a ukončena by měla být do poloviny prosince letošního roku," dodala Kučerová.

K dispozici by pak měly být banka, sauna, welness, masáže, pedikúra, tělocvična, klubovna Sokola. Ukončení druhé etapy rekonstrukce je plánováno na konec září příštího roku. Tou by měla vzniknout kavárna, restaurace a nákupní galerie.

Město přistoupilo k výměně - nová hala za starou sokolovnu - kvůli nedostatku vlastních peněz na opravu staré stavby v centru Litvínova. A moderní sportoviště pro gymnasty v Litvínově chybělo.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.