Zprávy

Pozor na to, kde v Mostě na ulici popíjíte. Přibylo míst, kde je alkohol na veřejnosti tabu

Reklama

Most – Mostecký magistrát zpřísnil podmínky pro popíjení alkoholu na veřejnosti. Rozšířil místa, kde si nesmíte přihnout. K dosavadním třinácti lokalitám přibyly tři další a tři byly významně rozšířeny. Kde všude vám hrozí za konzumaci alkoholu pokuty?

Ilustrační foto: Stock.xchngRozšíření dosud platné tři roky staré vyhlášky přistoupili zastupitelé na konci ledna, nová verze předpisu začala platit po patnácti dnech od zveřejnění.

„K tomuto rozšíření jsme přistoupili ze dvou důvodů. Na jedné straně nás velmi potěšila výrazně pozitivní reakce občanů, kteří žijí tam, kde již platí zákaz konzumace alkoholu, na druhé straně jsme přihlédli ke stížnostem těch, kteří bydlí v místech, kde tento zákaz dosud neplatí a opilci si je oblíbili," vysvětlil primátor Vlastimil Vozka pro Mostecké listy.

„Při rozšíření počtu míst, kde je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti, jsme byli velmi omezeni opatřením Ústavního soudu, podle nějž nelze zákaz zavést plošně, tedy pro území celého města. Rozšíření počtu míst, kde zákaz platí, je třeba zdůvodnit, proto jsme na základě stížností občanů a po konzultaci s městskou policií vybrali právě tyto lokality," doplnil primátor.

Oblasti, kde je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti:

1) centrum města v okolí magistrátu, Centralu, městského divadla, Prioru, finančního úřadu a pošty;

2) okolí bloků 89-94;

3) okolí bloků 14, 15, 16, 23 a 95-100, okolí Kauflandu;

4) prostor kolem objektu Sport, Penny Marketu a bloku 576;

5) prostor vymezený budovami gymnázia, bloku 26, Báňskou záchrannou stanicí a ulici J. V. Sládka (u bloku 38);

6) okolí bloků 600, 605, 606, 608, 609, 611, 651a 652 mezi budovami 15. ZŠ a Komerční banky; nově rozšířeno o okolí Divadla rozmanitostí a bloku 525;

7) okolí části ulice Slovenského národního povstání, zejména pak okolí bloků 1-7;

8) prostor kolem bývalé budovy magistrátu v ulici Pionýrů, Vysoké školy finanční  a správní a bloků 314, 324, 325, 327, 328 a 330;

9) okolí bloků 292-94, centrálního hřiště a přilehlé ulice Československé mládeže, prostor u klubu Neprakta; nově rozšířeno o okolí bloků 283-91;

10) tržnice pod kinem Kosmos; nově rozšířeno o okolí bloků 373-78;

11) okolí bloků 640-42, mateřské školy v ulici Albrechtická, bloku 636 a prostor u Areálu mládeže;

12) široký prostor vymezený z jedné strany ulicí Okružní a zahrnující okolí 18. ZŠ a okolí bloků 709, 712-23, 733, 734, mateřské školy a městských jeslí;

13) okolí dětského domova, dětského stacionáře, SSŠ pro marketing a ekonomiku podnikání, 4. ZŠ a bloků 505-08 a 518-20;

14) prostor kolem bloku 406 a přilehlého parkoviště v Moskevské ulici;

15) okolí bloku 81 u křižovatky ulic Josefa Skupy a Československé armády;

16) veřejné prostranství před budovou vlakového nádraží.

Zdroj: Město Most

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.