Zprávy

O jedno volné místo se u zaměstnavatelů perou desítky uchazečů

Reklama

Mostecko - Mostecko je v republikovém žebříčku nezaměstnanosti na třetím místě. Na konci února zde žilo 13,9 procenta lidí bez práce. Zaměstnání si více hledají už jen v Bruntále (15%) a Jeseníku (14,5). K 28. únoru 2014 hledalo práci v celé republice celkem 625 390 lidí. Podíl nezaměstnaných zůstal na hodnotě 8,6 %, to je o půl procentního bodu více než v únoru loňského roku.

Na jedno volné pracovní místo připadá v současné době 16,3 uchazeče. Z toho nejvíce v okresech Bruntál (65,7), Karviná (63), Hodonín (45,7), Třebíč (45,6) a Chomutov (45). Z celkového počtu nahlášených volných míst bylo 4 137 vhodných pro OZP.

"I když únor patří mezi měsíce, kdy se nezaměstnanost většinou vyšplhá nejvýš, letos, i díky mírné zimě, absolutní počet lidí bez práce ve srovnání s lednem naopak klesl. A meziměsíčně se snížil o více než 33,5 tisíce i počet nově zaevidovaných uchazečů o zaměstnání. Tento trend by měl pokračovat i v březnu, kdy se začnou rozbíhat některé z přerušených sezónních prací zejména ve stavebnictví, lesnictví a zemědělství, ale také v lázeňství, hotelnictví a turistickém ruchu. Pozitivně by mohlo ovlivnit vývoj na trhu na práce i postupné oživování ekonomiky," uvedla Kateřina Beránková, mluvčí Úřadu práce ČR.

V evidenci ÚP ČR byli nejčastěji klienti se základním vzděláním a vyučení. Dále pak mladí lidé mezi 20 – 29 lety a uchazeči nad 50 roků. Pokud jde o profesní složení uchazečů, převažovali administrativní pracovníci, montážní, manipulační, pomocní a nekvalifikovaní dělníci, řemeslníci, prodavači, číšníci, servírky či zedníci.

Kdo má nejvíc šancí najít práci?

Zaměstnavatelé měli v únoru zájem nejčastěji o strážné, seřizovače, obsluhu CNC strojů a obráběcích strojů, soustružníky, frézaře, svářeče, kovodělné dělníky, finanční poradce, uklízeče, zdravotní sestry a lékaře, programátory, řídící pracovníky v dopravě, dále pracovníky v logistice, gastronomii a pomocné pracovníky ve výrobě. Hledali také obchodní zástupce, prodavače, operátory call center, řidiče nákladních automobilů, elektrotechniky, zedníky či zámečníky. Přednost dávali proškoleným specialistům s praxí.

Nejnižší nezaměstnanost hlásí okresy Praha-východ (3,7 %), Praha-západ (4,6 %), Mladá Boleslav (4,9 %), Praha (5,4 %), Plzeň – jih (5,6 %) a Rokycany (5,8 %).

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

 • 22. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Vzlet vrtulníku letecké záchranné služby nesoucí název "Barča" si v sobotu vyžádala srdeční slabost, která postihla muže z Horního Jiřetína. Ten zkolaboval ve svém domě a na místo vedle sanitky byl nakonec povolán i vrtulník. Potvrdil to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.