23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Litvínov - Policisté z Hamru, Litvínova, policejní stanice Nová Ves v Horách a strážníci litvínovské městské policie opět zamířili v rámci opatření do panelových domů v Janově. O páteční akci informovali policisté v pondělí.

Kontrola panelového domu v Janově. Foto: Policie ČR

Cílem opatření policie, které v Janově běží každý týden, je eliminovat majetkovou kriminalitu, zejména krádeže barevných kovů v domech, kabelů ve výtazích, datových kabelů z chodeb a suterénů. "Policisté vstupují do předem vytipovaných domů, zjišťují zabezpečení neobydlených vchodů i domů, zajímají se o to, kdo se tam pohybuje a za jakým účelem. Důvodem jsou opakující se případy krádeží kovů a kabelů, vloupání do bytů i požáry, které policie zaznamenala v domě v ulici Albrechtická, kde je někdo zakládá úmyslně a opakovaně," vysvětluje mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Hlídky v průběhu akce zkontrolovaly domy v ulicích Albrechtická, Třebušická, Sadová, Hamerská, Jiřetínská a Gluckova. Součástí opatření byly kontroly osob, zahradních kolonií, garáží, heren i sběren na Litvínovsku. Policisté kontrolovali i motorová vozidla. Akce trvala od odpoledních hodin do pozdně noční doby. "Muži v uniformách při ní zkontrolovali 30 osob a 11 vozidel," vypočítala Ludmila Světláková

I v Mostě měli policisté napilno

I v Mostě se policisté zaměřili na potírání kriminality. V rámci opatření policie v sobotu kontrolovala osoby, motorová vozidla, herny a restaurace. Do opatření byli zapojeni policisté mosteckých obvodních oddělení, oddělení hlídkové služby a dopravního inspektorátu.

Až do 05. hodiny byly hlídky v ulicích. Policisté vytipovali devět heren a restaurací v teritoriu města Mostu. Zkontrolovali celkem 47 osob a 18 vozidel. Zjistili dopravní přestupek, dva přestupky proti veřejnému pořádku, jeden přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi spáchaný držením omamné a psychotropní látky. Hlídky vypátraly dvě hledané osoby a zadržely dvě osoby podezřelé ze spáchání trestného činu.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.