Zprávy

Policisté znovu kontrolují panelové domy v Janově, zajímají se i o kolonie, garáže a herny

Reklama

Litvínov - Policisté z Hamru, Litvínova, policejní stanice Nová Ves v Horách a strážníci litvínovské městské policie opět zamířili v rámci opatření do panelových domů v Janově. O páteční akci informovali policisté v pondělí.

Kontrola panelového domu v Janově. Foto: Policie ČR

Cílem opatření policie, které v Janově běží každý týden, je eliminovat majetkovou kriminalitu, zejména krádeže barevných kovů v domech, kabelů ve výtazích, datových kabelů z chodeb a suterénů. "Policisté vstupují do předem vytipovaných domů, zjišťují zabezpečení neobydlených vchodů i domů, zajímají se o to, kdo se tam pohybuje a za jakým účelem. Důvodem jsou opakující se případy krádeží kovů a kabelů, vloupání do bytů i požáry, které policie zaznamenala v domě v ulici Albrechtická, kde je někdo zakládá úmyslně a opakovaně," vysvětluje mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Hlídky v průběhu akce zkontrolovaly domy v ulicích Albrechtická, Třebušická, Sadová, Hamerská, Jiřetínská a Gluckova. Součástí opatření byly kontroly osob, zahradních kolonií, garáží, heren i sběren na Litvínovsku. Policisté kontrolovali i motorová vozidla. Akce trvala od odpoledních hodin do pozdně noční doby. "Muži v uniformách při ní zkontrolovali 30 osob a 11 vozidel," vypočítala Ludmila Světláková

I v Mostě měli policisté napilno

I v Mostě se policisté zaměřili na potírání kriminality. V rámci opatření policie v sobotu kontrolovala osoby, motorová vozidla, herny a restaurace. Do opatření byli zapojeni policisté mosteckých obvodních oddělení, oddělení hlídkové služby a dopravního inspektorátu.

Až do 05. hodiny byly hlídky v ulicích. Policisté vytipovali devět heren a restaurací v teritoriu města Mostu. Zkontrolovali celkem 47 osob a 18 vozidel. Zjistili dopravní přestupek, dva přestupky proti veřejnému pořádku, jeden přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi spáchaný držením omamné a psychotropní látky. Hlídky vypátraly dvě hledané osoby a zadržely dvě osoby podezřelé ze spáchání trestného činu.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluze kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 • 22. říjen 2016

  Litvínovsko - Hned dvakrát zaměstnal během pár hodin litvínovské strážníky a především pak záchranáře devětadvacetiletý muž z Litvínova. Po skoku z okna svého bytu ve druhém patře skončil v těžkém zranění na traumatologii ústecké nemocnice. Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. 

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.