Pondělí 24. únor 2020
Svátek má Matěj

Žatec - Velká kulturní událost se blíží! Již v sobotu 25. května můžete zažít jednu z nejznámějších českých oper, Smetanovu Libuši, v hlavní roli s pěvkyní, která vystupuje na světových operních scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku, Evou Urbanovou. Odehraje se v sobotu 25. května od 21 hodin v letním amfiteátru ve Vrchlického ulici v Žatci.

Vjem skvělé opery umocní ještě víc hvězdné nebe nad hlavou a okolní přírodní prostředí, kdy není výjimkou, že aktéry děje uvidíte i jinde než na pódiu. Opera bude adaptována na dvě dějství, kromě úžasné Evy Urbanové zapějí a zahrají členové sboru Severočeského divadla v Ústí nad Labem, pod taktovkou dirigenta Milana Kaňáka.

Délka představení je v prvním dějství 1 hodinu 15 minut, následovat bude třiceti minutová přestávka, druhé dějství bude pokračovat 1 hod 35 minut.

Libuše není jen vrcholnou slavnostní operou, nýbrž představuje také významný symbol české národní kultury. Bedřich Smetana dokončil tuto operu v roce 1872, na jevišti však zazněla až o devět let později při prvním otevření Národního divadla. Toto dílo je určeno především pro slavnostní příležitosti a i dnes je v Národním divadle uváděno pouze ve významné dny a o státních svátcích.

Smetana v něm mistrovsky zpracoval mytický příběh o bájné české kněžně a sporu dvou bratří, ústící v akt smíření a obraz věštby radostné budoucnosti českého národa. Libuše je nerozlučně spjata s moderními českými dějinami i dějinami nejen Národního divadla, kde mnohokrát v minulosti zazněla jako dílo zcela mimořádné svým humanistickým a společenským poselstvím. V Žatci je opera uvedena v rámci vyvrcholení oslav 170 let tamního divadla.

Pořadatelem Open air opery je Městské divadlo Žatec. Zpěv - LIBUŠE : Eva Urbanová, PŘEMYSL : Richard Haan,CHRUDOŠ : Zdeněk Plech, ŠŤÁHLAV : Jan Ondráček, LUTOBOR : Pavel Vančura, RADOVAN : Martin Matoušek, KRASAVA : Valeria Vaygant, RADMILA : Alžběta Vomáčková.

Pokyny organizátora akce:

Areál letního kina se otevírá pro veřejnost v 19 hodin, uzavřen bude ve 3 hodiny následující den. Pokladna na místě bude otevřena ve 13 hodin uzavřena ve 21:30 hodin.
Představení se koná i při nepříznivém počasí (mírný déšť, chlad, apod.). Začátek představení může být s ohledem na počasí posunut až o 30 minut. Bude-li představení zahájeno, vstupné se nevrací! Upozorňujeme, že v případě špatného počasí (deště) je zakázáno ukrýt se pod převisem střechy před jevištěm.

Představení se ruší při výrazně nepříznivém počasí (silný déšť, bouřka, vítr apod.). Definitivní rozhodnutí o zrušení představení bude vydáno pořadatelem akce MěD Žatec až těsně před začátkem představení. Vstupné za zrušené představení je možno obdržet v plné výši oproti vráceným vstupenkám v místě jejich nákupu. Nárok na vrácení vstupného je třeba uplatnit do 14 dnů od zrušení představení. Do oploceného areálu amfiteátru je zakázáno vnášet a používat deštníky.

Návštěvníkům se doporučuje teplé oblečení, při deštivém počasí budou na místě k zakoupení pláštěnky. Pro komfortní sezení lze zakoupit pěnové podsedáky. Na lavičkách v hledišti platí zákaz kouření i pro elektronické cigarety. Během představení je zakázáno používat fotoaparáty, videokamery a jiné záznamové prostředky. Do areálu je zakázán vstup domácích zvířat.

Pro vozíčkáře a doprovod je vyčleněno 6 míst na představení. Na návštěvu diváka s vozíkem je nutné upozornit při nákupu vstupenek. Pro diváky jsou k dispozici kamenné a mobilní toalety v areálu amfiteátru včetně bezbariérových. V areálu bude pro návštěvníky připraveno občerstvení včetně nápojů. V okolí areálu jsou k dispozici parkovací místa pro osobní automobily. Držitelé vstupenek mohou zaparkovat i v uzavřené ulici Vrchlického před letním kinem.

Pro držitele vstupenek jsou připraveny následující „bonusové“ produkty:

Chrám chmele a piva vás zve do svého areálu, zde můžete absolvovat prohlídku expozicí u Majáku nebo v Galerii Sladovna, ochutnat pivo LIBUŠE uvařené k této příležitosti, zdarma si vyšlápnout Chmelový maják nebo navštívit naší Restauraci a Pivovar U Orloje a ochutnat místní speciality.

Chmelařské muzeum Vás zve od 10 – 18 k návštěvě expozice, návštěvníci, kteří se prokáží vstupenkou na open air operu LIBUŠE, mají vstup do Chmelařského muzea zdarma.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací