Úterý 28. leden 2020
Svátek má Otýlie

Most - Výstava maleb a instalací Petry Švecové ve výstavních prostorách děkanského kostela bude zahájena vernisáží 25. července v 18 hodin. Informovaly o tom Mostecké listy.

Výstava Děti na jabloni představuje velkoformátové malby a instalaci Petry Švecové, které vycházejí z hledání a vytváření vlastního mikrosvěta, zároveň ale reagují na samotný prostor a příběh děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Jde o hru se symboly, která ale zároveň řeší obraz jako takový – práci s prostorem mezi jednotlivými prvky i paměť plátna.

Zcela zásadním místem pro celkovou instalaci pak je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Jde o práci s barvou v sakrálním prostoru – potřebu vnést barvu do suterénního výstavního prostoru, hru s uspořádáním a zároveň snahu o propojení podzemních prostor, které jsou rozlehlé, ale stále suterénní, s vertikálností gotického kostela. Jakoby vše směřovalo k rozjasnění kostela, vnesení pocitu světla i jistého duchovního přesahu.

Petra Švecová (*1975) absolvovala pražské Akademie výtvarných umění v roce 2018, během svých studií prošla ateliéry prof. Milana Knížáka, prof. Vladimíra Kokolii a doc. Vladimíra Skrepla, zároveň se zúčastnila půlroční stáže na drážďanské Hochschule für Bildende Künste. Její malířská práce vychází především ze zkoumání barvy a jejího působení.

Ačkoliv původně vyšla z malby krajin, výsledkem jsou obrazy, které stojí na pomezí abstrakce a narace, hrají si s jednotlivými plochami i odkazy na konkrétní předměty. Vedle malby vytváří drobné objekty a site specific instalace. Mezi její poslední výstavní projekty patří výstava v pražském studiu Prám a výstava v Alšově jihočeské galerii (spolu s Radkou Bodzevič Doubravovou).

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací