Úterý 11. srpen 2020
Svátek má Zuzana

Osek – Tradiční vánoční trhy spojené s ukázkou starých českých řemesel v Informačním centru Osek a v areálu oseckého kláštera bývají hojně navštěvované zájemci nejenom z Oseka, ale i z okolních měst. Letos se konají tuto sobotu a neděli, 7.-8. prosince. Ten, kdo už má na uvedený víkend program, nemusí věšet hlavu. Osecké vánoční trhy si může dopřát ještě o následujícím víkendu, 14.-15. prosince.

Zahájení akce se uskuteční v sobotu 7. prosince v 10 hodin a zpestří ho vystoupení dětí z domu dětí a mládeže. V malé galerii se pak v průběhu dne k překvapení dětí objeví opožděný Mikuláš. V programu nebudou ani letos chybět dílničky pro nejmenší, kde si děti mohou vyzkoušet svoji zručnost při vyrábění vánočních ozdob, různých dekorací, perníčků a podobně. Zájemci se mohou podívat na ukázky starých řemesel, budou mít možnost pouštět lodičky ze skořápek po vodě, atmosféru podtrhne vůně svařeného vína a živá hudba. Návštěvníci dostanou také možnost vytvoření vlastního aranžmá Betléma.

V neděli 8. prosince obohatí program vánočních trhů dvě představení pohádky s názvem Vánoce u Ježků v podání Divadla Krabice Teplice. První začne v 11 a druhé ve 14.30 hod. Po oba dny bude v areálu k dispozici občerstvení, ale také stánkový prodej s tradičními rukodělnými výrobky. Vybrat si návštěvníci mohou z keramiky, textilních doplňků, dekorací a pořídit tak na poslední chvíli chybějící vánoční dárky. V malé galerii se jako obvykle bude péct cukroví a vánočky. Vánoční tradice v Oseku můžete navštívit v sobotu i v neděle od 10 do 17 hodin.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací