Úterý 11. srpen 2020
Svátek má Zuzana

Most - Mostecký hudební spolek připravil na nadcházející víkend dva skvělé koncerty. Těšte se na Vltavu a Janis Joplin Revival.

Pátek 13. prosince: Česká poezie - světová hudba! Je jen málo kapel, jejichž písničky zná téměř každý. VLTAVA je bezesporu jednou z nich. Jejím zakládajícím a ústředním členem, frontmanem a autorem naprosté většiny repertoáru je herec, básník, zpěvák a kytarista Robert Nebřenský. Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších českých rockových skupin. Je pro ni typická kompoziční nápaditost, složitá a pestrá instrumentace a básnické, někdy až surrealistické texty. Jedním z poznávacích znamení je také osobitý pěvecký projev Roberta Nebřenského. Tvorba kapely vtipně kombinuje všemožné rockové a popové styly a často se pohybuje na hraně parodie. První koncert kapely se uskutečnil 15. listopadu 1986.

Rezervace vstupenek na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Uveďte jméno, datum koncertu, počet osob a telefonní kontakt. Poté si lístky vyzvednete v den konání koncertu od 19:00 do 19:30.

Sobota 14. prosince: Janis Joplin byla jednou z nejvýznamnějších představitelek hudby 60. let 20. století, tedy období hudby hippies. Její význam nepochybně spočívá v novátorském přístupu „bílé holky“ k rhythm&bluesové hudbě, poněvadž nikdo z bělošské komunity nezpíval blues tak jako ona. Určitou paralelu s ní můžeme v posledních letech najít u Amy Winehouse, která stejně jako Janis patří do Klubu 27. Její hudební kariéra začíná roku 1962, kdy se stává členkou tria The Waller Creek Boys. O rok později se stěhuje do San Franciska, kde vystupuje a zpívá po klubech mj. s Jormou Kaukonenem, pozdějším členem Jefferson Airplane. Ovšem se zpěvem chce skončit a projevuje zájem o studium, proto se v roce 1966 vrací domů. Zpěv jí ale chybí, a tak se téměř záhy vrací do San Franciska a nastává zlom v její hudební kariéře, stává se členkou Big Brother & The Holding Company, se kterou v roce 1967 velmi úspěšně vystupuje na festivalu v Monterrey. Diváci jen hledí s otevřenou pusou, jak „si ta bílá holka dává blues“.

Její odkaz si připomeneme s rockovou skupinou JANIS JOPLIN REVIVAL a českou "Joplinkou" Táňou Poláčkovou. Říká si "zpěvačka písní" a je vystudovaná zootechnička. Včas pochopila, že je lepší křičet do mikrofonu, než být na poradách o zvýšení dojivosti, a o rock´n´rollovém životě by mohla přednášet na univerzitě. Spolupracovala např. s Krausberry a občas vystupuje se svým bratrem Petrem Poláčkem, znamým ze Superstar. Kromě Joplinky se věnuje poloakustickému projektu Maňana.

Další program Rokáče Vinohrady:

Pátek 20. prosince - VÁNOČNÍ BESÍDKA CUMBALU
Středa 25. prosince - WANASTOVI VJECY REVIVAL + KOČIČÍ HLAVY
Čtvrtek 26. prosince - OVEČKY A OSTATNÍ + PRŮSER + MALOMOCNOST PRÁZDNOTY. Vyprodáno!
Pátek 3. ledna - JAM SESSION - Přijď a hraj!
Pátek 10. ledna - KHARGADOS + MIDDLEDARK
Pátek 17. ledna - Punkový festival, den první: ZNOUZECTNOST + DO ŘADY!
Sobota 18. ledna - Punkový festival, den druhý: EVAKUAČNÍ VÝTAH + SFK + LEGALIZACE
Pátek 21. ledna - PETRA BORNEROVÁ TRIO + BB BAND

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací