Pondělí 17. květen 2021
Svátek má Aneta

Osek – Vedení města Osek ve spolupráci s Informačním turistickým centrem a Cisterciáckým opatstvím v Oseku se rozhodlo i letos pořádat Osecké trhy. Akce, která si už získala značné renomé a přitahuje návštěvníky z Mostecka, Ústecka, Lounska, Děčínska a dalších lokalit, je naplánovaná vždy jednou za 14 dní a koná se pokaždé v době od 8 do 16 hodin.

První letošní Osecké trhy se uskuteční už tuto sobotu, 20. června. Další termíny jsou v červenci soboty 4.7. a 18.7., v srpnu připadnou trhy na termíny 1.8. a 15.8. a v sobotu 12. září se pak letošní Osecké trhy uskuteční naposledy. Cílem akce je podpořit regionální řemeslníky. Ti nabízejí své výrobky v příjemném areálu cisterciáckého kláštera, v jehož nádvoří je také restaurace s nabídkou nápojů a teplých jídel, kde se mohou návštěvníci trhů občerstvit.

Tuto sobotu se můžete těšit například na organizátory avizovanou nabídku nožů, svíček nebo šperků. Tradičně se tady se svým zbožím představují hrnčíři, tkalci keramici, perníkářky, pletařky a řada dalších řemeslníků. Někteří z účastníků své výrobky nejenom nabízejí k prodeji, ale předvedou jejich výrobu přímo v areálu kláštera. I když si nic s sebou neodvezete, návštěva Oseckých trhů určitě stojí za to.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací