Pondělí 10. srpen 2020
Svátek má Vavřinec

Teplicko, Mostecko – Stejně jako v předchozích letech, také letos se pro veřejnost otevře na několik dní brána flájské obory. Možnost vstupu budou mít zájemci už tento pátek, 3. července, po dobu následujících pěti dní, tedy do úterý 7. července.

Dny otevřených dveří se konají denně od 10 do 15 hodin. Oboru Fláje si mohou zájemci prohlédnout pěšky, případně ji projet na kole. Turisté i cyklisté by ale neměli odbočovat z vyznačených cest, aby nedocházelo k poškozování vegetace a plašení zvěře.

Flájská obora je určená k chovu jelení zvěře. Se svoji nadmořskou výškou téměř 850 metrů nabízí velmi zajímavé, místy až drsné scenérie krajiny Krušných hor. Obora začíná v jižní části Flájské přehrady. Na západní straně její hranice kopíruje silnici, která vede z Flájí na Klíny. Na jihu pak protíná Šumný důl a na východě se dotýká hranic teplického okresu.

Jestliže nestíháte letní termín, například kvůli dovolené, nevěšte hlavu. Obora Fláje se pro veřejnost otevře letos ještě dvakrát. Další termín je naplánovaný od 26. do 29. října a poslední pak od 14. do 17. listopadu. Tedy na podzim, kdy obora nabídne bonus v podobě úchvatné přírodní nostalgie.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací