Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Most - Skupina malířů, kteří se pravidelně vrací do Mostu, bude opět týden tvořit na Benediktu. Rekreační areál poskytne zázemí již třináctému ročníku sympozia Barevný Benedikt.

Ateliér se otevře ve středu 11. srpna. Návštěvníci se mohou kdykoliv přijít podívat do ateliéru nebo na závěrečnou vernisáž 18. srpna. „Sympozia jsou skvělá. Týden pracujeme spolu, máme možnost předávat si své myšlenky a konfrontovat svá díla. Mohou vzniknout díla, na která není doma prostor nebo potenciál,“ těší se na sympozium jeden z pravidelných účastníků Roman Křelina z nedalekého Orasína na Chomutovsku.

Zve zároveň všechny návštěvníky k nahlédnutí do ateliéru: „Přijďte si zpestřit váš všední den Barevným Benediktem.“ Třináctý ročník sympozia Barevný Benedikt začne ve středu 18. srpna a potrvá celý týden. Jde o jednu z nejvýznamnějších kulturních událostí prázdnin v Mostě. Závěrečná výstava, která představí díla vzniklá na Benediktu, se bude konat ve středu 18. srpna.

„Otevře se již v 15 hodin, aby měli všichni návštěvníci dostatek času si díla prohlédnout, a zahájena bude v 17 hodin přípitkem. Většina děl bude na místě k prodeji,“ informoval za pořadatelskou firmu Obex Most Jan Čepelák. Vstup do ateliéru i na vernisáž je zdarma. Kromě Romana Křeliny přijedou do Mostu i další pravidelní účastníci výtvarného sympozia jako je Josef Zedník či Sylva Prchlíková.

Návštěvníci uvidí také tvorbu Františka Bodláka, Jiřího Šorma, Jiřího Zavřela, Elišky Kozlíkové, Patrika Rutkovského a Romany Štajerové. Barevný Benedikt, který navštěvují především tradiční hosté z řad regionálních umělců, se střídá s Malířským sympoziem. To je většinou setkáním mladých umělců, absolventů výtvarných škol

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist