Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára
Archivováno

Most - Tento víkend byla v rámci Mostecké ligy malé kopané sehrána dvě kola. Za nádherného počasí tak bylo odehráno hned dvanáct zápasů základní části. Ve svém letu za zlatým hattrickem zatím stále suverénně pokračují Gamblers Most.

Mostecká liga malé kopané. Foto: MLMK

Sobotní program otevřelo střetnutí mezi Sportbarem Delta a Old Bridge. Sportbar si dokráčel pro jasné vítězství 10:4 po poločase 2:0. V zelených dresech vítězů se nejvíce zaskvěli Karel Horák (2+3), Vít Popelka (2+2) a Martin Pučok (3+0). V týmu poražených zajišťoval odpor Lukáš Haspra (2+1).

Poté na sebe narazili dva týmy, jejichž forma jde v posledních kolech shodně nahoru, tedy FC Citizens a Inseminátors FC, a tomu odpovídal také konečný výsledek 2:2 po kuriózním poločasovém 0:0. Na straně Citizens pálili Ladislav Kobylák a Jaroslav Materna, za Inseminátory odpovídali Jan Ladomerský a Michal Netolický.

Třetí utkání proti sobě postavilo FC Gunners Most a FK Mamut. Mamut zvítězil jednoznačně 0:8, když hned čtyřikrát pálil ostrými Ladislav Friček. Nejlepší výkon pak podal Dušan Marušík (2+4).

Rovněž v dalším zápase pálil pouze jeden tým a to FC Boe United do sítě Nostalgiků. Jejich konto zatížili pěti góly, když hattrickem se na tom podílel Damir Zečevič (3+1). Třikrát asistoval Lukáš Pechar (0+3).

Předposlední utkání sobotního programu mělo být dle postavení v tabulce jasnou záležitostí, když se proti sobě postavili v roli outsiderů FC Levels a a v roli favoritů proOFFICE. Ti sice skutečně nakonec zvítězili 5:7, ale samotné vítězství spíše utrpěli, když ještě chvíli před koncem prohrávali 5:4. Na straně vítězů vyčnívali Zdeněk Kušnír (2+2) a tříbodoví Vojtěch Benda (2+1), Jan Berka (3+0) a Tomáš Beran (0+3). V týmu poražených pak velké představení předvedl Jiří Masopust (4+1).

Sobotní program uzavřelo střetnutí prvních Gamblers Most s druhými FC Kanec. Hráči Kance v tomto utkání útočili na jedenáctou výhru v řadě, ale přítomní diváci byli nakonec jejich poměrně odevzdaným výkonem zklamáni. Gambleři si bez větších obtíží došli pro vítězství 7:2 a důrazně odmítli jakékoliv choutky Kance na svou vedoucí pozici. Nejvíce se na tom podílel Tomáš Režný (3+2) za přispění Ladislava Dolejšky (1+2).

Nedělní zápasy

Neděle byla zahájena výhrou FC Boe United nad FK Mamut v poměru 0:10. Gólmanovi Boe, Danielu Soldanovi, se tak povedl husarský kousek, když za celý víkend neinkasoval a stal se tak brankářem víkendu. K vítězství nejvíce přispěl pěti asistencemi Zdeněk Hanzlíček (0+5). I z jeho přihrávek těžili dva střelci hattricků Petr Antonů a Damir Zečevič (oba 3+0).

Poté se Gamblerům postavil jediný tým, který je letos dokázal porazit, a to proOFFICE. Opět se potvrdilo, jak nepopulární soupeř to pro úřadující šampiony je. Hráči proOFFICE dokázali ještě deset minut před koncem držet vedení 2:1. Obraz hry však více než co jiného připomínal hokejovou přesilovku Gamblers, kteří proOFFICE na celý druhý poločas uzamkli na jejich polovině a nakonec jejich zámek rozlomili a dokázali pro sebe utkání získat v poměru 3:5. Jednoznačně největší podíl na tom má Petr Hlaváček (2+2). Všechny tři góly poražených obstaral Tomáš Beran (2+1).


Reklama


Následovalo střetnutí Old Bridge a FC Levels. Levels pokračovali ve vydařeném víkendu. Dlouho byl stav nerozhodný 2:2, aby nakonec utkání těsným poměrem 3:2 pro sebe získalo mužstvo Old Bridge díky gólu Lukáše Haspry (2+1). Za Levels oba góly zaznamenal Jinřich Gruntorád.

V poledne si po sobotě spravil náladu FC Kanec proti Sportbaru Delta výhrou 5:3. Na tomto utkání je kuriózní fakt, že nejlepší hráč Kance se ze zdravotních důvodů uchýlil do branky a naopak jejich tradiční brankář Václav Šlégr (2+1) se stal v poli druhým nejproduktivnějším hráčem. Jediným, kdo ho mezi vítězi předčil, byl David Macko (2+2). Za poražené dvakrát skóroval Stanislav Levý (2+0).

Poté se proti sobě postavili Inseminátors FC a FC Gunners Most a Inseminátoři narazili na nečekaně tuhý odpor. Sice nakonec zvítězili, ale konečné skóre 7:3 je na hony vzdáleno dřívějším porážkám Gunners. Ti po heroickém výkonu dosáhli na svůj zatím nejlepší výsledek a to proti jednomu z nejsilnějších týmů ligy. Nejdůležitějším hráčem vítězů byl Jan Pyskatý (3+1). O všechny tři góly poražených se zasloužil Lukáš Christoph (2+1) za přispění Petra Janečka (1+1).

Kolo uzavřel zápas mezi Nostalgiky a FC Citizens. Citizens zvítězili 3:11, když v jejich dresu opět řádil Ladislav Kešner (5+4), který se stal bodujícím víkendu a to přesto, že hrál pouze v neděli. Ze spoluhráčů mu byl nejvíce k ruce Josef Vích (2+2). V týmu poražených se o všechny góly postaral David Skrčený (1+2).

Po víkendu vedou Gambleři před druhým Kancem již o sedm bodů, byť má tento tým k dobru ještě dohrávané utkání s FC Citizens. Stále více to tedy vypadá, že základní část se bude hrát už jen o druhé místo.

Kanadské bodování

Na první místo kanadského bodování prolétla kometa jménem Ladislav Kešner (38+24) z FC Citizens, přičemž na jeho vedoucích 62 bodů mu stačilo odehrát jen devět zápasů. S pětibodovým odstupem jsou za ním na druhém místě František Tůma (40+17) z Kance a Stanislav Levý (32+25) ze Sportbaru.

Nejlepšími střelci jsou po šestnácti kolech základní části František Tůma (40 gólů) a Ladislav Kešner a Adam Koudelka z Gamblers (oba 38).

Nahrávačům vévodí Stanislav Levý (25 asistencí) před Ladislavem Kešnerem (24) a Vítem Popelkou (21) ze Sportbaru.
Nejlepším brankářem ligy je stále Ondřej Bíro z Gamblers Most (průměr 1,85 obdrženého gólu na zápas). Dvě vychytaná čistá konta dostala na druhé místo Daniela Soldana (3,14). Třetím je Ondřej Murcko (3,5) ze Sportbaru Delta.
Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací