Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman
Archivováno

Bečov - Svaz záchranných brigád kynologů ČR, strážníci bečovské policie a tamní dobrovolní hasiči provedli v mateřské škole ukázku simulace požáru v objektu, kde se nacházejí ohrožené osoby, které je potřeba vyhledat právě za pomoci cvičených pejsků.

 

Dětem v bečovské mateřince se představili také tamní strážníci. Foto: OP Bečov

Ukázka byla velice autentická, kdy došlo ze strany strážníků k akčnímu příjezdu služebním vozidlem, a následnému zajištění a zabezpečení celého objektu. Dále došlo na místě k přivolání záchranářů, kteří provedli kontrolu objektu a vyhledali dvě ohrožené osoby.

Děti si mohly po ukončení cvičné záchranné akce pohladit záchranářské pejsky, prohlídnout výstroj a výzbroj strážníků. Další preventivní činnost probíhala formou otázek a odpovědí mezi dětmi a členy zúčastněných složek.

"S Josefem Bohdalem a Václavem Šešinou, jakožto členy záchranné brigády, se nám spolupracovalo velice dobře. Celá akce byla provedena na profesionální a zároveň přátelské úrovni, o čemž především svědčí projevený zájem dětí a paní učitelek, což nás velice těší a naplňuje energií při našem nelehkém povolání. Děti jsou v tomto věku bezelstné a upřímné, dokáží odměnit každý dobrý skutek pouhým pohledem, upřímným zájmem a nezaměnitelným úsměvem," uvedl velitel Obecní policie Bečov Pavel Šesták.

Svaz záchranných brigád kynologů Ústeckého kraje ČR u dětí ve školce v Bečově. Foto: OP Bečov

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací