Zprávy

Sport areál Klíny – alpské služby, české ceny

Reklama

Klíny - Prioritou je komfort pro celou rodinu a to i v Krušných horách. Proto se ve Sport areálu Klíny objevil například pojízdný koberec, který je připraven především pro dětské návštěvníky.

V provozu bude také druhá pokladna a lyžaři se dočkají i rozšířeného a upraveného dojezdu sjezdovky Centrální. Nová je propojka sjezdovky Centrální a sjezdovky Pařezovka. A není to zdaleka všechno. Další příjemnou novinkou je speciální turistický vláček, který bude zájemce svážet ze zdejšího horního parkoviště a Penzionu Stará škola přímo k lanovce do centra sportovního areálu. A ještě jeden bonus - zbrusu nová je i rolba PistenBully 400W s navijákem, kterou ocení především lyžaři po úpravě sjezdovek, jejichž povrch se tak změní na ideální manšestr.

Rodinné středisko

Sport areál Klíny je rodinné středisko, které leží pouhých 90 kilometrů od Prahy. „Areál prošel v letech 2012 a 2013 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, která zařadila Sport areál Klíny mezi nejlépe vybavená střediska v České republice,“ říká jednatel společnosti Josef Dlouhý. Investice jsou znát na první pohled. V posledních dvou letech bylo proinvestováno přes 100 milionů korun, a to výhradně z vlastních zdrojů a úvěrů, bez jediné koruny dotace.

 

Pro návštěvníky máme připraveny čtyři technicky zasněžované sjezdovky lehké a střední obtížnosti. Přímo v areálu pak lyžaři mohou využít čtyřsedačkovou lanovku Doppelmayr s nástupním kobercem. Dále pak tři lyžařské vleky, dětský koberec a osvětlený snowpark,“ dodává Josef Dlouhý. Přepravní kapacita areálu je 3 300 osob za hodinu.

Tréninkové centrum

Sport areál Klíny představil pro letošní lyžařskou sezónu ojedinělý projekt podpory závodního lyžování, a to otevření Tréninkového centra alpských disciplin. Na sjezdovce Slalomák je možno bezplatně trénovat na uzavřeném svahu, a to ve všedních dnech od 8:00 do 16:00 hodin.

Umělé osvětlení a lanovka pro večerní lyžování

Provozní doba vleků a lanovky je denně od 9:00 do 16:00 hodin, večerní lyžování je pak od středy do soboty vždy od 17:00 do 20:00 hodin, a to na osvětlené sjezdovce Centrální. Lanovku mohou lyžaři využívat i při večerním lyžování.

A na své si přijdou i milovníci bílé stopy. Sport areál Klíny udržuje celkem 55 kilometrů značených lyžařských běžeckých tratí, které jsou součástí takzvané Krušnohorské bílé stopy v délce přibližně 250 kilometrů a navazují na další desítky kilometrů běžeckých tratí v sousedním Německu.

5 parkovišť zdarma

Návštěvníci zimního lyžařského střediska mají k dispozici pět bezplatných parkovišt s celkovou kapacitou 400 osobních automobilů.

Charakter rodinného areálu podtrhuje i tříhvězdičkový Hotel Emeran s výbornou restaurací, finskou saunou, whirpoolem, posilovnou a nabídkou masáží, Penzion Stará škola s restaurací a Chata Emeran II. Ve středisku naleznete i sportovní halu s lezeckou stěnou, půjčovnu lyží a snowboardů, lyžařskou školu, či rychlé občerstvení přímo na sjezdovce.

Zimou to na Klínech nekončí 

Sport areál Klíny - to není jen zima a sníh. Na své si přijdou i návštěvníci, kteří na Klíny zavítají v letních měsících. „Provoz našeho areálu je totiž celoroční bez rozdílu počasí. V letním období u nás můžete využít venkovní horolezeckou stěnu, tenisový kurt, minigolf, lanový park, dětské hřiště, trampolínu, horské koloběžky, hraje se u nás i extrémní golf, provozovat lze Nordic Walking, jsou tu singltrekové a downhillové cyklistické tratě podél sjezdovek. V létě tak mohou Krušné hory nabídnout, jako úkryt před vedry panujícími v nížinách, perfektní podmínky pro cyklistiku a pěší výlety. V krásné přírodě, která vás určitě překvapí,“ dodává manažerka areálu Nikola Brunnerová.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.