Kde se pobavit

Tip na víkend: Adrenalinové skákání, lety i strašení dětí

Reklama

Mostecko - Hledáte, kde se zabavíte o víkendu? Možná vám pomohou naše tradiční tipy na zábavu. Najdete mezi nimi adrenalinovou podívanou na skokany na lyžích či letce padající do Vltavy, můžete udělat radost i dětem. Tak kam vyrazíte?

Adrenalin na bývalém koupališti

Freeski Contest se koná v sobotu v Jumparku v Havrani. Kdo to trochu umí na lyžích nebo se chce podívat na jedinečné skoky do molitanového bazénu v areálu bývalého koupaliště (od Mostu vlevo za někdejším cukrovarem), může dorazit po dvanácté hodině, kdy startuje závod.

Hledat se budou geopoklady

V sobotu se koná čtvrtý ročník acke Mostecké geopoklady, která je založena na principech světoznámé aktivity hledání pokladů pomocí GPS. Pořadatelem je Mateřské centrum Pojďte si k nám hrát, o. s. a Klub dětí CVČ Most. Akce se koná od 15 hodin a startovní pozice je na souřadnicích N 50°30.29972´, E 13°36.67058´ (u jezírka na Resslu). Jak bude vše probíhat? Zúčastnit se mohou skupiny i jednotlivci, soutěž je určena pro děti i dospělé, veškeré pokyny, kde poklady hledat, jsou na startovní pozici. Pro nejúspěšnější hledače jsou připraveny ceny. Startovné za jeden GPS přístroj je 40,- (příjemcem je Mateřské centrum).

Do Litoměřic na Vinobraní

V pátek a v sobotu zaplní Litoměřice slavnosti Vinobraní. Programový koktejl je namíchán tak, aby si každý návštěvník mohl najít oblíbený hudební žánr a organizátoři nezapomněli ani na děti, kterým je věnováno celé páteční odpoledne. Oblíbená historická scéna zaplní oba dva dny vlastním programem, na kterém ani letos nechybí rytířské souboje, ukázky katovského řemesla, ohňové kejkle, tanec, hospodské zpěvy a půtky nebo předvedení palných zbraní či dravých ptáků. Na jarmarku zase můžete nakoupit možné i nemožné, neboť stánků je přihlášeno opravdu mnoho. Program začíná v pátek v 16 hodin a končí v sobotu před půlnocí. Hlavním bodem je v sobotu od osmi vystoupení Petra Kotvalda.

Cvičení v Tornádu

Přijďte se podívat nebo si zdarma zacvičit, vyzkoušet lekci nebo hodinu pod vedením lektorů, instruktorů a trenérů do Tornádo Sport. Akce Dny fitness jsou pořádány pod hlavičkou nezávislé iniciativy Česko se hýbe, která má ve svém programu podporu zdravého životního stylu a pravidelné fyzické aktivity. Kdy? V sobotu 21. září mezi 10 a 18. hodinou.

Chystá se další Řopík

Příznivci vojenské historie si nenechají ujít oblíbenou akci Řopík. Klub vojenské historie Nord Sever ji pořádá v sobotu 21. září od 13 hodin na vrchu Kočičák. Vrcholem bude vojenská ukázka, tentokrát půjde o boj mezi americkou a německou armádou z roku 1944. Řopík je lidový název pro železobetonový odolný objekt lehkého opevnění.

Z pohádky do pohádky na Hněvíně

V neděli 22. září od 16 hodin na letní scéně proběhne na hradě Hněvíně pohádková hudební klauniáda pro velké i malé diváky, bez vstupného.

Upíři postraší na zámku

Strašidelná pozvánka se týká této soboty 21. září, kdy se na zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku uskuteční 2. ročník Strašení. „Letošní téma je věnováno upírům a vlkodlakům. Akce začíná od 17 hodin a končí o 10. večerní. Návštěvníci se mohou těšit na řemeslné stánky, historický šerm, upíry a vlkodlaky v prostorách zámku, alchymistickou dílnu a ohňovou show," zve na netradiční zábavu Vít Pávek, provozní Nového Hradu.

Strážníci otevřou dveře služebny zvídavé veřejnosti

Celý den se strážníky mohou strávit návštěvníci Dne otevřených dveří Městské policie Teplice. Ten se uskuteční 21. září od půl jedenácté dopoledne v prostorách služebny ve Dvorské ulici. Po celý den bude volný vstup na dětské dopravní hřiště, děti si však musí přinést svojí cyklistickou přilbu. V areálu pak zdolají jízdu zručnosti i dopravní testy. V jedenáct, třináct a patnáct hodin začne prohlídka prostor služebny. Přítomen bude náměstek primátora Hynek Hanza, ředitel městské policie Michal Chrdle a vedoucí dopravního družstva Štěpán Kocourek. Lidé budou mít možnost prohlédnout si i techniku strážníků a útulek pro opuštěná zvířata.

Cyklisté se projedou okolo Mostu

V neděli 22. září se koná Cyklojízda okolo Mostu. Sraz účastníků je na 1. náměstí v 11 hodin. Dále jízda pokračuje: park Šibeník (po vyznačené vnitřní cyklotrase) - Vtelno - Polerady - Lišnice - okolo golfového hřiště - Vtelno - Benedikt, délka trasy je 20km. V případě deště se akce ruší.

Nejlepší psi z celého světa v Ústeckém kraji

V sobotu i neděli se v Roudnici nad Labem koná Mistrovství světa ve sportovní kynologii. Chovatele a jejich zvířence najdete ve sportovní areálu Pod Lípou – Vědomice v sobotu mezi 7 a 18. hodinou, v neděli mezi 7. a 15. hodinou.

Samolety budou padat do Vltavy

Kdo si chce užít zábavy i adrenalinu a nebude mu líto delší cesty, vyrazí v neděli 22. září do Prahy na Red Bull Letecký Den. Akce se koná na Dvořákovo nábřeží u Právnické fakulty od 11 hodin, první let odstartuje ve 13 hodin. Vstup je volný. Je to jedinečná výzva pro všechny nadšené dobrodruhy, kreativní konstruktéry i vzdušné snílky, kteří jsou odhodláni vznést se mezi polétavé tvory a zažít ten omamný několikasekundový pocit beztíže, než se se svým vlastnoručně zkonstruovaným strojem zřítí do vltavských vod. Zvítězit nemusí posádka, která na svých křídlech doletí nejdál. Hodnotí se dohromady tři kritéria: délka letu, kreativita leteckého stroje a předletová show na 6m vysokém můstku, který slouží jako letecká ranvej. Není divu, že od roku 1992, kdy se ve Vídni uskutečnila první kreativní vzdušná bitva, lákají Letecké Dny statisíce diváků po celém světě. Vždyť vidět naživo létající narozeninový dort nebo baletní soubor se člověku jen tak nepoštěstí.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.