Kde se pobavit

Co dělat o víkendu? Máme pro vás 10 + 1 tipů

Reklama

Mostecko – Myslíte si, že se v Mostě a okolí o víkendu nic neděje? Omyl! Máme pro vás jedenáct tipů, kam si skočit za zábavou, sportem, kulturou i nákupy.

Pochod za bludičkou na Resslu

Mateřské centrum Pojďte si k nám hrát pořádá už dnes večer Pochod za tajemnou bludičkou. Začátek je v 19 hodin na hřišti u koupaliště Ressl. Na trase za bludičkou se potkají děti se spoustou strašidel, která si pro ně připraví jednoduché úkoly. Za splnění těchto úkolů všechny děti obdrží odměnu.

Braňany vyberou největšího jedlíka

Tradiční veselí čeká obec Braňany v sobotu 5. října. Koná se Braňanské posvícení. Začíná od 10 hodin v prostoru koupaliště. Starosta obce Vlastimil Krupka podle zvyku naporcuje posvícenskou husu, jedlíci se mohou těšit na soutěž pojídání bramborových šišek, která se uskuteční již pošesté. Vystoupí skupina Úlet, kejklíř, taneční skupiny a další. Na děti čekají atrakce a soutěže. Od 20 hodin bude zábava pokračovat v kulturním domě.

Ťapání s Ťapinou

Na Loučkách v Litvínově se v sobotu 5. října od 9 do 15 hodin koná akce pro lidi se psy. Na Ťapání s Ťapinou přijede i herec Zdeněk Srstka. Jeden tým tvoří dva lidé a pejsek. Soutěžit bude nejvýše třicet týmů. Akci pořádají městská policie, městská knihovna a městský útulek pro psy. Přihlášky jsou k dispozici v knihovně. Součástí setkání bude i módní přehlídka a další zábava. Ťapina je třínohá fenka z litvínovského útulku, místní maskot.

Poslední den levných knížek

Knihy a dokumenty, které si už v regálech mostecké knihovny odsloužily své, si můžou lidé pořídit za velmi nízké ceny na podzimní burze. Koná se od 30. září do 5. října v běžné otevírací době mostecké knihovny (ve všední dny kromě středy od 10 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin) v přízemní místnosti č. 127. Zájemci si budou vybírat z beletrie různých žánrů, školní četby, knížek pro děti, pohádek, naučných publikací, ale i časopisů a gramodesek.

Setkání Zálužáků

Pocházíte vy nebo vaše rodina ze zaniklé obce Záluží, jste jejich přáteli? Potom můžete přijít v sobotu na sraz Zálužáků do litvínovské Citadely. Hudba, tanec, občerstvení jisté. Začíná se od 14 hodin.

Mejdan čajovníků

Čajovna Óm v Korozlukách zve v sobotu od 14 hodin na odpoledne s dětmi, od 19 hodin zahraje oblíbená mostecká kapela ZDARR.

Mostecké házenkářky hostí Norky

V rámci druhého kola Poháru EHF hostí DHK Baník Most na své palubovce norský tým Levanger HK. Přijďte v sobotu po 16. hodině podpořit svůj tým v pohárové Evropě.

Rally na kolech

Enduro serie vyvrcholí v Mostě první říjnovou neděli závodem Bike Rally. Bike Rally Most se po loňském „zkušebním“ ročníku pojede jako finálový závod nově vzniklého seriálu Specialized Enduro Serie. Měřené úseky, podobně jako v automobilové rally, povedou přes vršky obepínající město Most. Startuje se v dopoledních hodinách, vše důležité proběhne hlavně na Širáku a Resslu.

Hezucký pokřtí osla

Chomutovský zoopark připravil na sobotu od 13 hodin oslavu Mezinárodního dne. Hrát bude country, připravené je divadelní předstevení, ukázky sokolnické činnosti a soutěže. Moderovat bude Patrik Hezucký, který také pokřtí mláďata osla domácího.

Jezeří ještě vítá podzimní návštěvníky

Kdo má zájem o prohlídku státního zámku Jezeří nedaleko Horního Jiřetína, má v říjnu ještě šanci, i když je otevřeno už pouze o víkendech a státním svátku, od 10 do 16 hod. Poslední prohlídka začíná v 15 hodin

Noční Klášterec uvidíte z výšky

Netradiční pohled na Klášterec nad Ohří si můžete vychutnat v sobotu od 20 do 22 hodin na tamním zámku. Přístupná bude mimořádně v tuto dobu zámecká věž, na nádvoří zhlédnete také Živý klášterecký orloj.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.