Pondělí 21. květen 2018
Svátek má Monika
Archivováno

Mostecko – Myslíte si, že se v Mostě a okolí o víkendu nic neděje? Omyl! Máme pro vás jedenáct tipů, kam si skočit za zábavou, sportem, kulturou i nákupy.

Pochod za bludičkou na Resslu

Mateřské centrum Pojďte si k nám hrát pořádá už dnes večer Pochod za tajemnou bludičkou. Začátek je v 19 hodin na hřišti u koupaliště Ressl. Na trase za bludičkou se potkají děti se spoustou strašidel, která si pro ně připraví jednoduché úkoly. Za splnění těchto úkolů všechny děti obdrží odměnu.

Braňany vyberou největšího jedlíka

Tradiční veselí čeká obec Braňany v sobotu 5. října. Koná se Braňanské posvícení. Začíná od 10 hodin v prostoru koupaliště. Starosta obce Vlastimil Krupka podle zvyku naporcuje posvícenskou husu, jedlíci se mohou těšit na soutěž pojídání bramborových šišek, která se uskuteční již pošesté. Vystoupí skupina Úlet, kejklíř, taneční skupiny a další. Na děti čekají atrakce a soutěže. Od 20 hodin bude zábava pokračovat v kulturním domě.

Ťapání s Ťapinou

Na Loučkách v Litvínově se v sobotu 5. října od 9 do 15 hodin koná akce pro lidi se psy. Na Ťapání s Ťapinou přijede i herec Zdeněk Srstka. Jeden tým tvoří dva lidé a pejsek. Soutěžit bude nejvýše třicet týmů. Akci pořádají městská policie, městská knihovna a městský útulek pro psy. Přihlášky jsou k dispozici v knihovně. Součástí setkání bude i módní přehlídka a další zábava. Ťapina je třínohá fenka z litvínovského útulku, místní maskot.

Poslední den levných knížek

Knihy a dokumenty, které si už v regálech mostecké knihovny odsloužily své, si můžou lidé pořídit za velmi nízké ceny na podzimní burze. Koná se od 30. září do 5. října v běžné otevírací době mostecké knihovny (ve všední dny kromě středy od 10 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin) v přízemní místnosti č. 127. Zájemci si budou vybírat z beletrie různých žánrů, školní četby, knížek pro děti, pohádek, naučných publikací, ale i časopisů a gramodesek.

Setkání Zálužáků

Pocházíte vy nebo vaše rodina ze zaniklé obce Záluží, jste jejich přáteli? Potom můžete přijít v sobotu na sraz Zálužáků do litvínovské Citadely. Hudba, tanec, občerstvení jisté. Začíná se od 14 hodin.

Mejdan čajovníků

Čajovna Óm v Korozlukách zve v sobotu od 14 hodin na odpoledne s dětmi, od 19 hodin zahraje oblíbená mostecká kapela ZDARR.

Mostecké házenkářky hostí Norky

V rámci druhého kola Poháru EHF hostí DHK Baník Most na své palubovce norský tým Levanger HK. Přijďte v sobotu po 16. hodině podpořit svůj tým v pohárové Evropě.

Rally na kolech

Enduro serie vyvrcholí v Mostě první říjnovou neděli závodem Bike Rally. Bike Rally Most se po loňském „zkušebním“ ročníku pojede jako finálový závod nově vzniklého seriálu Specialized Enduro Serie. Měřené úseky, podobně jako v automobilové rally, povedou přes vršky obepínající město Most. Startuje se v dopoledních hodinách, vše důležité proběhne hlavně na Širáku a Resslu.

Hezucký pokřtí osla

Chomutovský zoopark připravil na sobotu od 13 hodin oslavu Mezinárodního dne. Hrát bude country, připravené je divadelní předstevení, ukázky sokolnické činnosti a soutěže. Moderovat bude Patrik Hezucký, který také pokřtí mláďata osla domácího.

Jezeří ještě vítá podzimní návštěvníky

Kdo má zájem o prohlídku státního zámku Jezeří nedaleko Horního Jiřetína, má v říjnu ještě šanci, i když je otevřeno už pouze o víkendech a státním svátku, od 10 do 16 hod. Poslední prohlídka začíná v 15 hodin

Noční Klášterec uvidíte z výšky

Netradiční pohled na Klášterec nad Ohří si můžete vychutnat v sobotu od 20 do 22 hodin na tamním zámku. Přístupná bude mimořádně v tuto dobu zámecká věž, na nádvoří zhlédnete také Živý klášterecký orloj.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací