Kde se pobavit

Tip na víkend: Velikonoce a památky pod sněhem

Reklama

Mostecko - Hledáte program na nadcházející víkend? Zkusíme vám poradit.  Vše se točí okolo jarních svátků, otevírání památek a počasí.

Velikonoční jarmark

Na mosteckém 1. náměstí se už od středy koná Velikonoční jarmark, který potrvá až do neděle 31. března. Trhy jsou otevřeny každý den od 10 do 18 hodin a odpoledne je vždy doplní kulturní program. Kromě občerstvení tu lidé mohou moci zakoupit velikonoční  pomlázky, kraslice a další dekorace. V sobotu od 17 hodin vystoupí například Divadlo Tondy Novotného. V neděli ve stejný čas folková skupina Kantoři.

Velikonoční vajíčkování

Muzeum v Nové Vsi v horách pořádá v sobotu Velikonoční vajíčkování. O co jde? Děti si tam mohou od 10 do 15 hodin vyrobit vlastnoruční výrobky s velikonoční tématikou a rodiče mohou mezitím ochutnat velikonoční pečivo. Koná se tam také soutěž o nejhezčí velikonoční vajíčka, která dodávali lidé během posledního týdne.

Velikonoce na Lesné

Na Boží hod velikonoční v neděli 31. Března se od 13 do 19 hodin koná velikonoční jarmark na Lesné v Krušnohorském muzeu a jeho okolí. Na programu je předvádění krušnohorských velikonočních tradic z české i německé strany kopců. K vidění budou tradiční kroje a organizátoři se pokusí o vytvoření rekordu: Nejdelší pomlázky v Krušnohoří.

Památky se otevírají

O víkendu se také v nové turistické sezóně otevírá naprostá většina památek ve správě ústeckého Národního památkového ústavu. Na Mostecku jde o zámek Jezeří a přesunutý děkanský chrám v Mostě. Na Jezeří je velikonočním svátkům věnována v sobotu výstava v zámecké kapli Zapomenutá krása liturgických oděvů. Novinkou v mosteckém kostele je celoroční výstava Europa Jagellonica.

Kdo vyrazí za památkami, musí se teple obléknout. Lákají vás hrady v okolí? Potom musíte ještě chvíli počkat. Letošní počasí nedovoluje, aby všechny hrady otevřely své brány, neboť nejen na přístupových cestách, ale i přímo v objektech je led, který ohrožuje bezpečnost návštěvníků. Z tohoto důvodu zůstávají do odvolání uzavřeny hrady Bezděz, Trosky, Litice, Landštejn a Házmburk. Otevření těchto hradů pro návštěvníky závisí na vývoji počasí.

Lyžování

Poslední příděl sněhu možná mnohé štve, radost z něj mají ale lyžaři a hlavně vlekaři. Na Klínech leží 30 až 50 centimetrů sněhu a zima se tam rozhodně nevzdává, připadlo deset centimetrů prašanu. O Velikonocích včetně pondělí jsou v provozu sjezdovky Centrální a Kotva vč. lanové dráhy a vleku K1 od 9:00 do 16:00 hod. V pátek a v sobotu  je i večerní lyžování od 17:00 do 20:00 hod. Podmínky pro lyžování jsou pěkné. Navíc dobrá zpráva pro peněženky: Od 17. března se tam lyžuje za jízdné vedlejší sezóny.

V provozu je také zimní areál v Českém Jiřetíně. Tam lákají na lyžování bez front, dvě otevřené sjezdovky a půlmetrovou vrstvu sněhu. Vleky u kostela jsou  v provozu denně od 9.00 do 16.00 hod.

Tanec

A máme také tip pro příznivce tance. Ve sportovní hale v Mostě proběhne v neděli 31. března regionální kolo taneční soutěže EVROPA 2 TANEČNÍ SKUPINA ROKU 2013. V šestnácti kategoriích se představí stovka tanečních skupin se svými choreografiemi ve snaze postoupit do finálového kola v Praze. Ve velké konkurenci se představí i řada tanečních skupin z Mostu.


 Pořádáte také nějakou zajímavou akci pro veřejnost?

Dejte nám vědět na info@e-mostecko.cz.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.