Kde se pobavit

Kam jít na rozsvěcení stromečku? Přinášíme největší přehled akcí

Reklama

Mostecko – Zpravodajský portál e-mostecko.cz vám přináší suverénně nejširší přehled vánočních akcí na tento víkend. Soustředili jsme se tentokrát výhradně na rozsvěcení stromečků a další adventní akce.

Meziboří


V horském městečku Meziboří oslaví advent jako první, a to už 29. listopadu před tamní radnicí od 16 hodin. V tu dobu se bude rozsvěcovat stromeček, který dostalo město darem od Horního Jiřetína. Program nazvali Staročeské Vánoce, završený bude Adventním koncertem Petra Macka v kinosálu kulturního zařízení od 17.30 hodin. Tam bude k vidění také výstava vánočních stromků.

Mariánské Radčice


Strom v Mariánských Radčicích se rozzáří v sobotu 30. listopadu v 17 hodin na hřišti u Kulturního domu. Zahraje k tomu Krušnohorská dudácká muzika.

Most


Velká akce se chystá v Mostě v neděli od 16. hodiny. Nepůjde jen o rozsvěcení hlavního mosteckého stromu na 1. náměstí. S vánočními hity vystoupí také Míra Kuželka, Vladimír Hron a mostecká základní umělecká škola. Po samotném rozsvícení stromečku v 17 hodin si lidé mohou společně zazpívat koledy.

Bečov


Vánoční tradice a vánoční pohádku ukáží obyvatelům Bečova v neděli od 16. hodiny. V 18 hodin vystoupí děti z tamní mateřské a základní školy. Rozsvěcení stromku přichází na řadu v 19 hodin.

Obrnice


S ohnivou šou a poslechem koled bude spojené rozsvěcení vánočního stromu v Obrnicích. Akce se koná od 16.30 hodin. Od 14 hodin jí předchází divadelní představení O pejskovi a kočičce spojené s mikulášskou nadílkou.

Hora Svaté Kateřiny


Hora Svaté Kateřiny zve na zahájení adventu v neděli 1. prosince od 17 hodin na náměstí.
„Připraveno je vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Hora Svaté Kateřiny, stánek s výrobky žáků školy, tradiční živý betlém nejen s živým Ježíškem, Marií a Josefem, ale i s živým oslíkem, kravičkami a ovečkami, tvořivé dílničky pro nejmenší a samozřejmě i něco na zahřátí,“ zve místostarosta Lukáš Pakosta.

Lom


V Lomu zahájí rozsvícení stromu 1. prosince v 17 hodin. Na náměstí Republiky také vystoupí děti z místní základní školy. Úvodního slova se ujme starostka Kateřina Schwarzová.

Lišnice


Slavnostní rozsvěcení vánočního stromku v Lišnici se koná 1. prosince od 17 hodin před tamním úřadem. Kdo přijde, může si dát svařák, cukroví, klobásy a poslechne si koledy.

Osek


V areálu oseckého kláštera začnou advent 1. prosince od 17 hodin. Zazpívají děti z mateřské školy, žáci prvního stupně základní školy, členové DDM Osek či Oblastní charita Most.

Litvínov


V Litvínově se strom na Mírovém náměstí rozsvítí 2. prosince od 17 hodin. Divadlo Kvelb u této příležitosti na náměstí vypraví velkého anděla. Akce je součástí Krušnohorských Vánoc 2013 a předcházet jí bude 30. listopadu Litvínovský jarmáreček ve Schole Humanitas nebo 1. prosince adventní koncert Lubomíra Brabce v kostele sv. Michaela archanděla.

Horní Jiřetín


Rozsvícení vánočního stromečku a mikulášská nadílka přijde v Horním Jiřetíně na řadu až 6. prosince od 17 hodin. K vidění bude vánoční pošta, vánoční pohádka, dobové stánky, štrúdl, punč pro děti, punč pro dospělé, bohaté občerstvení, taneční vystoupení skupiny Los Gatos nebo ohnivá show. Lidé se sejdou na parkovišti před kulturním domem. Akce vyvrcholí v 18 hodin.

Duchcov


V Duchcově se v neděli 1. prosince rozsvítí vánoční strom na Náměstí Republiky. Program začne od 15 hodin, vystoupí například dívčí skupina Diamond cats, Duchcovský pěvecký sbor, obří kejklíři či trubači. Strom se rozsvítí v 17 hodin.

Teplice


Advent rozsvícením stromu zahájí i Teplice na Zámeckém náměstí. Program začne v 15 hodin nesoutěžní přehlídkou teplických dětských souborů nazvanou Teplická vánočka. Strom se rozsvítí v 17 hodin.

Bílina


Světélka stromu na náměstí v Bílině se rozsvítí v 18.20 hodin. Kromě doprovodného programu čeká na návštěvníky i ohňostroj.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.