Kde se pobavit

Pohádkový advent: Prohlédněte si seznam akcí na památkách v kraji

Reklama

Ústecký kraj - Na státních památkách na Ústecku je od první adventní neděle pro všechny návštěvníky připraven kulturní program s tradičními zvyky, koncerty, trhy, zpestřenými prohlídkami vánočně vyzdobených interiérů zámků. Přijďte se svátečně naladit do míst, která jsou právě v tomto období doslova kouzelná!

Již tuto neděli bude na zámku v Krásném Dvoře rozsvícen vánoční strom v rámci Adventního jarmarku, který doprovodí hudební a taneční vystoupeními, unikátní prohlídky zámku a bohatá tombola, ve které můžete vyhrát i noc na zámku. Vánočně se naladit a zároveň udělat dobrý skutek můžete při koncertě na zámku v Benešově nad Ploučnicí – darováním například granulí pro koťátka pomůžete děčínskému útulku v péči o opuštěné mazlíčky. I v dalších adventních dnech se mohou památky v našem krásném Ústeckém kraji stát cílem zimních výletů těch, kteří touží prožít pohádku na vlastní kůži.

Krásný Dvůr

1. 12. – Adventní jarmark – trhy na nádvoří zámku, mimořádně otevřený zámek – speciální vánoční prohlídky a slavnostní výzdoba, kulturní program na nádvoří (barokní tanec a šerm, pohádka, lampionový průvod) a adventní tombola, ve které každý vyhrává

21. 12. – 5. 1. (kromě 24. 12.) – Vánoční výstava historických pohlednic a fotografií Krásného Dvora a okolí v zámecké galerii, vstupné dobrovolné

Benešov nad Ploučnicí

1. 12. – Adventní koncert Yxes Joke – školní kapela představí své autorské vánoční koledy. První adventní koncert pomůže i děčínskému útulku pro toulavá a opuštěná zvířata

14. 12. – Adventní koncert Hany Slámové – příčná flétna a harfa

Duchcov

11. 12. – Adventní koncert ZUŠ Ivana Kawaciuka v Duchcově

22. 12. – Vánoční koncert – Československé komorní duo (Pavel Burdych – housle, Zuzana Berešová – klavír) a sopranistka Michaela Jančaříková ve Valdštejnském sále zámku – skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Jakuba Jana Ryby a dalších proslulých autorů včetně vánočních písní

Most – Kostel Nanebevzetí Panny Marie

07. 12. – Adventní koncert Schola Gregoriana Pragensis

11. 12. – Česko zpívá koledy

17. 12. – Vánoční koncert Mosteckého gymnázia

20. 12. – Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

24. 12. – Vánoční odpoledne v kostele – tradiční zvyky a zpívání koled

24. 12. – Ekumenická půlnoční bohoslužba

25. 12. – Varhanní koncert – hudba J. S. Bacha, Michal Hanzal – varhany

Ploskovice

11.–15. 12. – Vánoční výstava Klubu šikovných rukou litoměřického regionu

14.–15. 12. – Zámecké interiéry a Vánoce – oživené prohlídky

20. 12. – Vánoční koncert, ženský komorní sbor Cantica Bohemica Litoměřice, sbormistr Vladimír Frühauf

Soubor lidové architektury Zubrnice

14.–15. 12. – Vánoce ve skanzenu – vánoční zvyky, výzdoba a vůně vánoček, folklórní soubor, divadlo, výroba vánočních ozdob a dalších výrobků z tradičních materiálů, prodej dárkových předmětů

Valeč

Letos poprvé je zámek na hranicích Ústeckého a Karlovarského kraje otevřen o víkendech i přes zimní období, a to se zázemím pro návštěvníky – nově otevřeným Infocentrem a kavárnou Prádelna s ohněm v kamnech a vůní domácích koláčů. 21. 12. v zámeckém kostele vystoupí pěvecký sbor Rosa Coeli

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.