Kde se pobavit

Tipy na víkend: Vyrazíte za zábavou nebo na nákupy?

Reklama
Vánočně nazdobená Olympia v Teplicích. Můžete tam jet za pohádkou. Foto: www.e-mostecko.cz

Mostecko - Prohlídka chrámeckého vinného sklepa, nákupy tradičních krušnohorských dřevěných hraček či vesnické bleší trhy. Přinášíme několik tipů na víkend. Který si vyberete?

 

Prohlédněte si vinný sklep v Chrámcích

O sobotách před Vánocemi, tj. 7., 14. a 21. prosince mají otevřeno v Chrámcích od 8 do 14 hodin v tamním vinařství. „Nabízíme k ochutnávce tři vzorky vína, svařené víno vyrobené dle originální chrámecké receptury, můžete u nás posedět a prohlédnout si vinný sklep, v němž je ukryto malé překvapení. Všechna vína budou v prodeji a vybraná košer vína si zakoupíte s 25% slevou,“ zvou majitelé podniku.

Bleší trhy v Černicích

V prosinci na všechny čekají v Horním Jiřetíně a Černicích hned dva bleší trhy. Lidé tak mají dvojitou možnost prodávat, objevovat nebo nakupovat nejrůznější věci. První blešák návštěvníci najdou druhou prosincovou neděli (8. 12.) v Černicích na sále. „Na trhy se moc těšíme, jsme rádi, že budou v prosinci i u nás v Černicích,“ okomentoval Martin Vandírek z Černic. Třetí neděle pak zve na blešák do Horního Jiřetína. „Již po třetí je trhovci i návštěvníci najdou v prostoru u chovatelů, doufáme, že opět dorazí mnoho lidí,“ uvedl vedoucí kulturního zařízení Jiří Beneš s tím, že na oba blešáky si trhovci mohou rezervovat prodejní místo na kultura@hornijiretin.cz či na tel. 725 136 863. Bleší trhy začínají tradičně ve 13 hodin.

Medové vánoce

V sobotu si přijďte nazdobit a ochutnat medový perníček a naladit se do vánoční atmosféry. Koná se od 14 hodin v SVČ Most (akce je zařazena do celoroční rodinné soutěže „Mámo, táto, neváhej, spolu s námi dováděj!“).

Vánoce na zámku

Zámek Nový Hrad v Jimlíně ožije v sobotu 7. prosince adventní slavností. Těšit se můžete na vánoční trhy, kulturní program a prohlídky zámku v majetku Ústeckého kraje. K vidění budou také betlémy. 

Vláďa Hron v Bílině

Vladimír Hron, Jitka Zelenková i Roman Vojtek vystoupí v sobotu od 19.30 hodin v bílinském divadle. Jejich umění doplní také dětský sbor bílinsé ZUŠ. Akce se koná u příležitosti 10. výročí Bílinských hudebních slavností Belinensis. Vstupné je 150 korun.

Kupte si dřevěné hračky z Nové Vsi

V Nové Vsi v Horách můžete navštívit v neděli od 10 hodin firmu NBW. Návštěvníci si tam mohou koupit upomínkové a dárkové předměty, zhlédnout prezentaci o historii hračkářské výroby nebo navštívit dětskou dílničku. Kromě běžné otevírací otevírací doby je firemní prodejna otevřena každou následující adventní neděli od 14 do 16 hodin.

Nákupy a pohádka

Dveře do pohádky se otevřou v teplické Olympii v neděli od 11 hodin. Pro děti připravilo centrum loutkové představení. Na konci si mohou děti s loutkami vyprávět.

Krajčo a Švehlík v Deštivých dnech

Americké drama Deštivé dny o síle přátelství a zároveň kriminální příběh uvede Krušnohorské divadlo v neděli od 19 hodin. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. V americké a zároveň světové premiéře této hry hrály mladé policisty světové filmové hvězdy: Daniel Craig a Hugh Jackman. V české premiéře se v těchto rolích zaskvěli Richard Krajčo a David Švehlík. Vstupné činí 200, 250 a 300 korun.

 

 

 

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.